2007-10-21

,

Greitas ir lengvas būdas kaip valyti žaliuokes

Žaliuokės
Šį savaitgalį pririnkome beveik pilnus kibirus žaliuokių! Grybai jie skanūs, bet labai sunku juos valyti. Žaliuokės auga smėlėtose miško vietose todėl visos būna smarkiai aplipusios smėliu. Sunkiausia būna smėlį išvalyti iš po kepurėlėmis esančių griovelių. Šiandien bevalydami grybus atradome naują būdą kaip valyti žaliuokes.

Žaliuokių valymas
Ką mes darėme? Nieko ypatingo, tiesiog prisipylėme į dubenėlius šalto vandens ir jame skalavom grybus. Imdavom po vieną žaliuokę, kišdavom į vandenį ir pirštais apvalydavom prilipusį smėlį. Vanduo lengvai ir greitai išplaudavo praktiškai visą smėlį, kuris nusėsdavo ant dubens dugno ir žaliuokė tapdavo švarut švarutėlė. Paprasta, lengva ir greita.
Nesuprantu kodėl anksčiau toks paprastas būdas nešovė į galvą. Virš 10 metų žaliuokes valydavom "sausu" būdu su peiliais ir pirštais kaip buvo išmokiusi (Dzūkijos!) kaime gyvenanti močiutė. Košmaras! Gyveni žmogus ir mokaisi...

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

4 komentarai :

 1. Vaikystės košmaras - pilna vonia žaliuokių ir mes su sesę apsiginklavę dantų šepetukais :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dar vienas patarimas. Na, mes taip visada darome. Tiesiog užpilame žaliuokes labai karštu (galima sakyti verdančiu) vandeniu. Jos tada netrupa ir valyti darosi tiesiog....pramoga.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki,
  Aš pasūdau mirkymui skirtą vandenį ir palieku žaliuokes porai valandų. Druska puikiai ištraukia visą smėlį.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškasrugsėjo 04, 2013

  Sveiki,
  vienas iš būdų pašalinti smėlį, tai plauti pasūdytame šaltame vandenyje. Na o renkant svarbu į kibirą (pintinę, krepšį) dėti kepurėlėmis į viršų, kad kuo mažiau smėlio patektų į "grovelius" po kepurėlių

  AtsakytiPanaikinti