2007-10-17

Paauglių maištas

Svastika
Šiandien ryte išėjęs į daugiabučio kuriame gyvenu laiptinę ant sienos, šalia savo durų radau šviežiai išdraskytą svastiką. Jo!.. Ir kam gi - pagalvojau - panižo nagai? Laiptinė švari, nesenai dažytos sienos. Kam jos trukdo ar nepatinka? Nesuprantu! Vienu buvau šimtą procentų įsitikinęs - kad tai paauglio darbas. Tik niekaip negalėjau išrišti kodėl jis taip pasielgė, kas jį paskatino tokiam "žygdarbiui"?
Pasidarė be galo įdomu išsiaiškinti priežastis skatinančias paauglius taip elgtis.
Dėkoju psichologei Editai Kuogienei kuri sutiko pakomentuoti šią situaciją. Tiesa prieš tai skambinau į Jaunimo psichologinės paramos centrą, bet kaip bebūtų keista šiame centre neatsirado nė vieno specialisto galinčio atsakyti į klausimą: kodėl paaugliai braižo sienas? Tai, atsiprašant, kas per specialistai ten susirinkę?...Tiesa dabar ne apie tai, grįžkime prie mūsų temos, o apie JPPC aš kitą kartą atskirai ką nors įdomaus brūkštelėsiu.

Taigi, kodėl paaugliai laiptinėse braižo sienas? Pasak psichologės jauni žmonės tokiu būdu kovoja su suaugusiųjų primestomis gyvenimo taisyklėmis. Jie naikina, laužo visuomenės nustatytas normas. Tai jų maištas prieš įprastas dogmas. Braižydami (naikindami) sienas jie išsikrauna. Pasak psichologės dažniausiai taip elgiasi paaugliai kurie sunkiai sutaria su savo tėvais. Tėvų ir vaikų karas prasidėjęs namuose tęsiasi už namų ribų. Subraižytos ir išpaišytos sienos, sulaužyti suolai, išdaužyti telefono būdelių stiklai ir t.t. Visa tai tėvų nesutarimo su vaikais padariniai.

Ar taip elgiasi tik su tėvais nesutariantys paaugliai? Ne - sako psichologė - geri, su tėvais palaikantys teigiamus santykius jaunuoliai taip pat gali iškrėsti panašaus plauko šunybių. Taip gali atsitikti tuo atveju jeigu paauglys pasiduos grupės linkusios į blogybes įtakai.

Ar paauglys kuris daro tokias šunybes yra žlugęs žmogus be perspektyvos? Ne, visa tai praeina. Tai juk laikinas reiškinys. Ateina laikas kai paauglys numeta į kampą juodus drabužius, išsiveria auskarus ir...pradeda rašyti štai tokius straipsnius.... Velniai griebtų aš juk prisiminiau savo paauglystę!... Gerai, užteks, jau supratau kodėl mano laiptinėje atsirado išbraižyta svastika ir dabar jau žinau (tiksliau įtariu) kas ją išdraskė....

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą