2007-11-07

Namų kino teatras

Namų kino teatras

Namų kinas. Namų kino teatras su aukštos kokybės vaizdu ir garsu atskiroje namų patalpoje pritaikytoje vien tik kinui - mano svajonė. Dievinu žiūrėti filmus. Patinka vaizdo, garso technika.Noriu pristatyti įdomų namų kino teatro sprendimą. Realizavo jį vienas pinigingas Rusijos pilietis. Pinigėlių į šį reikalą vyrukas įsūdė nemažai. Ne kiekvienas iš mūsų galės sau leisti tokią prabangą, bet kai kuriuos momentus manau, kad galima būtų pritaikyti ir prie žymiai kuklesnių sąlygų.
Aišku idealu namų kino teatrą turėti visiškai atskiroje patalpoje. Ir tą patalpą įrenginėti nuo nulio, pagrindinius įrangos darbus patikint specialistams. Taip žmogus pasielgė ir šiuo atveju. Jis tik susikomplektavo vaizdo ir garo techniką bei krėslus, o visą kitą atliko meistrai.

Namų kino teatras
Žiūrint į šią patalpą man asmeniškai varva seilė. Atrodo kaip tikras mažų gabaritų kino teatras. Tuo pačiu jame yra išlaikyta namų jaukumo aura. Kad tai vien tik kino žiūrėjimo patalpa klausimų nekyla. Minkšti, kelių padėčių su pulteliu valdomi ir jaučiu be galo patogūs krėslai, sustatyti dviem eilėmis. Antra eilė užkelta ant pakylos. Visai technikai ir DVD filmų kolekcijai yra įrengta atskira patalpa. Kaip matote jos šioje patalpoje nesimato. Jos būvimą patalpoje išduoda tik gale esanti savotiška kino mechaniko anga ir durys. Viskas kaip tikrame kino teatre.

Namų kino teatras
Visus patalpos projekto, dizaino, akustikos įrengimo, technikos pajungimo bei bendrus statybos ir apdailos darbus atliko viena įmonė besispecializuojanti namų kino teatrų įrangos srityje. Ar Lietuvoje tokių esama? Manau paieškojus galima rasti. Turint laiko, išsiaiškinus akustikos įrengimo niuansus ir perpratus statybos ir remonto darbų pradžiamokslį visą tai galima padaryti ir savo rankomis. Tuo labiau, kad yra pavyzdžių pagal ką ir kaip daryti.

Namų kino teatras
Patalpos akustinės sistemos įrangos projektas buvo paruoštas pagal visus didiesiems kino teatrams taikomus reikalavimus. Šeimininkui net buvo išduotas "AAA Pyramid Sound System London Group" prestižinis garso kokybės sertifikatas. Pagal paruoštą projektą palei visas sienas ir ant lubų buvo sumontuoti mediniai karkasai. Visas karkasų vidus buvo užpildytas specialiais garsą sugeriančiais lakštais. Garso kolonėlėms vieta taip pat buvo numatyta karkaso viduje. Išvedžiojus visus laidus ir kabelius karkaso išorė buvo apkalta dviem gipso kartono sluoksniais. Veliau ant galinės ir šoninių sienų buvo pritvirtinti specialūs balti bangų pavidalo lakštai pagaminti iš poliuretano vamzdžių. Jų funkcija - savo vibro bangomis sklaidyti stovinčias garso bangas. Baigus visus darbus patalpos plotas nuo 42 kv.m (7х6 m) sumažėjo iki 34,5 kv.m (6,9х5 m).

Namų kino teatras
Kas liečią garso ir vaizdo techniką, tai čia individualaus skonio reikalas. Aišku, jeigu pats nelabai supranti, tai geriau kreiptis pagalbos pas specialistus. Šio namų kino teatro šeimininkas visą įrangą komplektavo iš kelių brandų. Garso kolonėlės suomių "Genelec". Dvi priekinės - šoninės S30D V, viena centrinė - S30D H, ir keturios efektams AIW26 (dvi galinei sienai, dvi iš galo ant šoninių sienų). Aktyvų "Sunfire True Sub EQ Signature" sūbą (subwoofer) pasirinko kito gamintojo - "Sunfire". Jį pastatė iš galo, už antros eilės krėslų nugarėlių. Suprantama, kad nepigiai kainuojančios garso kolonėlės būtų nieko vertos be gero garso paskirstytojo. Šeimininkas pasirinko apie 10 tūkstančių litų kainuojantį "Sunfire Theater Grand IV" procesorių su integruotu FM/AM tiuneriu. Dėka jame esančio Oplus FlexScale™ video signalo keitiklio vaizdo signalas į "InFocus ScreenPlay 777" projektorių paduodamas labai geros kokybės ko pasekoje projektorius tą vaizdą išlaikydamas nepriekaištingą kokybę projektuoja ant didelio "Stewart EM 123HGH" ekrano.

Namų kino teatras
Šalia aukščiau išvardintos namų kino teatrui reikalingos technikos šeimininkas prie bendros sistemos pajungė "Samsung DSB-B350W" resiverį gebanti per palydovą priimti apie 500 TV kanalų, vaikams Sony PlayStation 2 žaidimų konsolę, svečiams net du karaoke grotuvus iš kurių vienas DVD leistuvas "LG DKS-7100Q" skirtas pradedantiesiems, kitas "CAVS JB 199 Premier" profams. Visą išvardintą techniką kartu su projekcinio ekrano nuleidimo mechanizmu ir patalpos apšvietimo reguliavimu šeimininkas valdo su mobiliu sensoriniu valdymo pulteliu stovinčiu ant žurnalinio staliuko.

Namų kino teatras
Dar vienas įdomus sprendimas realizuotas su apšvietimu. Filmo peržiūros metu kam nors iš žiūrinčiųjų pakilus nuo krėslo ir patraukus link durų judesio jutikliai automatiškai į tai sureaguoja ir beeinančiajam po kojomis apšviečia kelią.
Tai tiek. Štai tokius namų kino teatrus įsirenginėja turtingi žmones. Berašydamas gavau minčių ir idėjų. Tikiuosi Jūs taip pat.

Paruošiau remdamasis stereo.ru medžiaga

Čia dar keletą įdomių sprendimų namų kino teatrui:

Iš po lovos išsilankstantis TV monitorius:


Čia sprendimas mažoms patalpoms

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

1 komentaras :

  1. Anonimiškasliepos 04, 2010

    Glainas tas kino teatriukas o ypac tas po lova tikrai ko tai kino teatro is po tamsos pamatyti, tkrai nustebino aciu aciu .... tikrai originalu

    AtsakytiPanaikinti