2008-06-09

,

Kaip netaisyklingas darbas prie kompiuterio mane paguldė ant operacinio stalo


Pasirodo sėdint prie kompiuterio galima įsivaryti rimtą ligą kurios gydymui gali prireikti ir chirurgo skalpelio, ir ilgo reabilitacijos periodo. Aišku tai liečia ne visus, o tuos kurie prie kompiuterio sėdi abi rankas susikrovę ant rašomojo stalo. Tai dažniausiai būna tuo atveju, kai klaviatūra ir pelytė guli ne ant specialios iš po stalo išvažiuojančios lentelės, o tiesiog ant stalo viršaus.

Klaviatūra


Dirbant su ant stalo gulinčia klaviatūra ir pelyte tenka abi rankas krauti ant kietos stalo dangos. Ilgai sėdint tokioje padėtyje rankoms, ypač riešui ir alkūnėms, tenka didelis krūvis. Darbuojantis rankos juda, alkūnės ir riešas brūžinasi į stalo dangą. Dažniausiai rankos guli toje pačioje padėtyje ir trintis veikia tas pačias alkūnės ir riešo sritis. Labiausiai kenčia alkūninis nervas.


Pas vyrus, skirtingai nei pas moteris, alkūnės nervas kuris reguliuoja du rankos pirštus - mažylį ir bevardį bei apatinę delno dalį - "pagalvėlę" yra mažiau apsaugotas ir yra labai pažeidžiamas. Todėl vyrai, labiau nei moterys (nors pastarosioms taip pat svarbu), turėtų labiau atkreipti dėmesį į taisyklingą rankų padėtį ant stalo.

Tik negalvokite, kad tai tušti pezalai ir "man taip nenutiks". Duok Dieve, kad taip nenutiktų, kaip nutiko man. Tik prieš savaitę Vilniaus greitosios pagalbos ligoninėje man buvo atlikta alkūnės nervo operacija.

Alkūnė po operacijos


Didelis AČIŪ gydytojams Gediminui Raubai (operavo) bei Linai Lauraitienei (atliko rankų nervų tyrimą) kurių kruopštaus ir profesionalaus darbo dėka likau apsaugotas nuo galimybės visą gyvenimą nevaldyti kairės rankos pištų. Dar š.m. gegužės 12 dieną nė minties nebuvo, kad mano trauma gali būti tokia rimta. Apie tai rašiau šiame bloge.

Kaip viskas prasidėjo ir kas tam nervui nutiko, kad prireikė operacijos?

Gal prieš pusę metų, sunku dabar tiksliai pasakyti kada, pradėjau jausti kairės rankos pirštų tirpimą. Ypač jausdavau ilgiau pasėdėjęs prie kompo. Tada nutirpimas buvo labai nežymus ir atsitraukus nuo kompo savaime praeidavo. Įtariau, kad ranka pervargsta maigydama klavišus ir tiek, todėl giliai į galvą "neėmiau". Gegužės pradžioje pradėjau jausti, kad mano du kairės rankos pirštai (mažylis ir bevardis) bei apatinė delno dalis jau tirpsta pastoviai net ir nesėdint prie kompo. Dar po kelių savaičių pajutau, kad kairės rankos pirštuose pradeda trūkti jėgos. Tai mane privertė kreiptis pagalbos pas daktarus. "Jeigu būtum kreipiasis tuo metu kai tik pajutai tirpimą, būtum išvengęs prasidėjusios raumenų atrofijos ir operacijos. Dabar tik operacija gali išgelbėti ir sustabdyti prasidėjusį tavo rankos nykimą" - tarė gydytojas ir kuo skubiausiai paguldė ant operacinio stalo. Brangi buvo kiekviena diena.

Štai taip dabar atrodo mano kairė ranka: ties nykščiu sumažėję raumenys, matosi įdubimas, mažylis pirštas truputį neklauso yra atšokęs bei nutirpęs.

Rankos


Ką operacijos metu prapjovęs alkūnę rado gydytojas? Jis rado plyšusią nervo kraujagyslę. Štai taip atrodo nervas su sveika nervą maitinančia kraujagysle:

Sveikas nervas


O štai taip atrodė mano kraujagyslė. Ilgalaikė trintis per alkūnę tiesiog sutrynė, sutraiškė kraujagyslę į daugybe mažų atplaišų:

Pažeistas nervas

(šiuos piešinukus po operacijos nupiešė mane operavęs gydytojas, norėdamas aiškiau nupasakoti kas man buvo nutikę)

Plyšus kraujagyslei nutrūko nervo mityba ko pasekoje prasidėjo pirštų raumenų atrofija. Operacijos metu man buvo atstatyta kraujotaka. Dabar belieka tik laukti. Pasak mane operavusio gydytojo nervas atsistato lėtai - po vieną milimetrą į parą... Guodžia tai, kad blogiau nebus. Operacija nykimą sustabdė. Tiesa rankos pirštų savybės visu 100 % neatsistatys, truputį jausiu pirštuose jėgos trūkumą, nes žuvusios raumenų ląstelės neatsistato. Kiek liko gyvų raumenų parodys laikas. Po 3 mėn. turiu važiuoti pirmam pooperaciniam tyrimui. Tik po 3 mėnesių bus matyti ar yra kokie pakitimai į gerąją pusę. O dabar rankos laukia ilgas reabilitacijos periodas su kasdienine B grupės vitaminų porcija, mažojo pirštuko trynimais, masažais ir visų rankos pirštų mankšta.

Štai kiek daug gavosi rašliavos, tikiuosi ne tuščiai gaišau laiką tai rašydamas. Jeigu jaučiate tirpimą rankose nelaukdami bėkite pas gydytoją. Nelaukite kol prasidės komplikacijos kaip pas mane. Ir svarbiausia - SAUGOKITE RANKAS DIRBDAMI PRIE KOMPIUTERIO! Pasak nervų tyrimus atliekančios gydytojos Linos Lauraitienės pastaraisiais metais labai padaugėjo jaunų pacientų besiskundžiančių tirpstančiomis rankomis.

Štai taip atrodytų nekaltas "posėdis" prie kompiuterio gali paguldyti žmogų ant operacinio stalo...

Foto: Pavaryk!
Informaciją naudoti galima tik su aiškia nuoroda į šaltinį: www.pavaryk.lt
Dalinkitės:  

181 komentaras :

 1. shakes, niekad nezinojau kad gali but taip rimta (: dabar mane apims paranoja turbut..
  sekmes sveikstant!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nereikia panikuoti :) svarbiausia laiku pradėti gydytis. Gydytojas kuris mane operavo pats skundėsi pirštų tirpimu, prie manęs maigė savo delną ir spėliojo, kad turbūt ir jo raumenys po truputi nyksta. Sakė, kad jam pačiam reikės operuotis. Jis taip pat sakė mėgsta alkūnėm įsirėmęs parymoti prieš monitorių. Laiku atlikus operaciją - ranka atsistato. Svarbu neužvilkinti.
  Aišku rakų pišrtai gali tirpti nebūtinai tik dėl alkūnės nervo traumos. Priežaščių dėl ko tirpsta pirštai yra ir daugiau. Kalbant apie mano atvejį - tai aš net lengvu piršto prisilietimu prie sulenktos alkūnės jaučiau dilgčiojimą ir nežymų skausmą atsiduodantį į pirštus.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kas valandą po poros minučių mankštelė ir jokių operacijų nereiks :) Pasukioti, patampyti rankas ir gerai :).

  Get well soon.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškasbirželio 13, 2008

  Baisu pasidarė.. Aš tai darbe klaviatūrą vidury stalo laikau ir prasimankštinti dažnai užmirštu. Reiks pradėti keisti darbo įpročius, nes visai nenoriu atsidurti ligoninėje.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškasbirželio 14, 2008

  turiu klausima :) kuo konkreciai apvyniojus alkunes minkstu kaip patariama? jauciu beprasidedancius simptomus, o perskaicius sita istorija tikrai net silpna pasidare.

  linkiu kuo greiciau pasveikt ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Dabar ant stalo po alkūnėm pasikišu 2 sulankstytus minkštus pledus. Vieną po viena ranka, kitą po kita. Galima elastiniu bintu aprišti alkūnes. Žodžiu būdų kaip padaryti kad alkūnės minkštai gulėtų ant stalo yra daug.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Oho žiauriai čia atrodo... niekada nepagalvosi jog taip gali atsitikti. :(

  AtsakytiPanaikinti
 8. Aš kažkaip savaime pasidėjęs klaviatūrą taip, kad alkūnės "kabo" ore :O

  AtsakytiPanaikinti
 9. Man dabar lygiai taip pat! programuotojo darbas, daug laiko prie kompiuterio, paprastas nepatogus stalas, ir jau 2-tra savaite kaip uztirpe tie abu pirstai.. Ir iki siol, kol neperskaiciau sio straipsnio neisivaizdavau nuo ko taip.. tikejausi praeis.. bet jau laikas daryt isvadas..

  AtsakytiPanaikinti
 10. @ Mikai,

  kuo skubiau mauk pas daktarus, kol neužleista galima apseiti ir be operacijos. Mano atveju rankos atrofacija - raumenų nykimas smarkiai progresavo, tai matėsi net plika akimi, tad operacija buvo neišvengiama.
  Patariu netampyti likimo už ausų ir eiti kuo greičiau pasitikrinti.
  Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Jau 4 dienos,kaip tirpsta būtent tie pirštai...eisiu šiandien pat pas dktarę...
  Ačiū,Dariau,kad aprašei savo atvejį.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Nėra už ką Loreta :)
  Tiesiog privalėjau tai padaryti.
  Būtu įdomu sužinoti tavo, bei kitų su panašiu tirpimu susidūrusių žmonių tolesnį likimą.
  Būkit malonūs, pasidalinkite šiuose komentaruose savo patirtimi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. aciu dariau uz toki gera syraipsni man jau tirpsta senai bet galvojau niekis dabar perskaicius tavos straipsni supratau kad toj rankoje jegos galim sakyt nulis.

   Panaikinti
 13. Kukis Makukislapkričio 26, 2008

  Tai kaip, Dariau, sekasi dabar? Ar praejo tirpimas? Ar daug elektrostimuliaciniu proceduru uzteko? Kokias priemones naudojai surandejimui sumazinti (tepalai, proceduros). Po mankstu tempimas apie alkune isnyko ar jo nebuvo visai?

  AtsakytiPanaikinti
 14. Po operacijos praėjo jau pusė metų. Tirpimą pirštuose jaučiu pastoviai, bet nežymų. Prie jo pripratau ir nekreipiu dėmesio. Jokio skausmo, tempimo nejaučiu. Kaip ten reikalai su nervu, ar jis atsistato, ar ne negaliu pasakyti. Gruodžio mėn. laukia vizitas pas daktarus, po elekromagnetinio, ar koks jis ten, patikrinimo bus aišku kaip juda reikalai.
  O dėl rando... na va tik dabar nubėgęs prieš veidrodį apžiūrėjau tą savo alkūnę - rando beveik nesimato. Techniškai chirurgas atliko savo darbą :) O tempimo apie alkūnę nebuvo.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Po mėnesio tirpimo nebejaučiau...džiaugiuosi,kad laiku suspėjau...gavau šiek tiek plečiančių ir alkūnę tepiau-kaitinančiu tepalu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. o Jus operacija darete ar tiesiog tepalu tepete ir pleciancius vaistus?

   Panaikinti
  2. Man alkūnę operavo, o tepalus išrašė po operacijos.

   Panaikinti
 16. Taip, taip, svarbu laiku suspėti pas medikus, tada operacijos neprireiks.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sakykit prasau, pas koki specialista reikia eiti pirmiausia?

   Panaikinti
  2. Pagal dabartinę tvarką pirma reikia kreiptis pas šeimos daktarą ir jis nukreips pas reikiamus specialistus.

   Panaikinti
 17. na man ne nuo kompiuterio. tiek kad kaires rankos pirstai nutirpe, mazylis pirstas stovi kaip jam patinka, ranka reguoja tik i silta, fizinio skausmo nejauciu gali daryt bet ka, ranka siek tiek pamelynavus, pirstuose jegos jokios. o nuejus pas gydytojus isgirsti deagnoze arba nervai arba apsimetineji, be jokiu tyrimu tai kazkaip nusivili ir tokiais gydytojais... tai depresija puola ir suki galva kur kreiptis ar laukt kol jau pradesiu net nevaldyt tada gal jau pazes ...

  AtsakytiPanaikinti
 18. Rasa, mano ranka taip pat buvo pamėlusi. Jums kuos skubiau reikia kreiptis pas gerus specialistus. Vietiniai daktarėliai nieko nesupranta. Mane taip pat po pirmo apsilankymo pas "daktarėlį" ištiko šokas. Sako: "Čia su stuburu problemos, labai rimtos". Apsišaukėliai ne daktarai. Kreipkitės tiesiogiai į Greitosios pagalbos ligoninę Vilniuje ir Jums tikrai turėtų padėti. Linkiu sėkmės

  AtsakytiPanaikinti
 19. aciu uz toki issamu isdestyma, pati turiu tokia pacia problema ir tai kas cia parasyta gryniausia tiesa. nereikia nekreipti i tirpima demesio. pati pries metus turejau tokia operacija tik su desine ranka.

  AtsakytiPanaikinti
 20. Anonimiškaskovo 06, 2009

  man tas pats kita savaite eisiu pas gyditoja ir nutariau iki to pasidomet kas tiem mano pirstam nutiko perskaiciau straipsni ogi viskas kaip ir man. O gal iki to kol man eiole ateis pas gyditoja patarsit gal kokius kompresus det ant rankos ar alkunes.

  AtsakytiPanaikinti
 21. Apgailestauju, bet patarimų duoti negaliu, nes nesu gydytojas. Tik vieną patariu: kuo greičiau kreipkitės pas daktarą

  AtsakytiPanaikinti
 22. va va.. o as ir sakau, ko cia man jau kelintas menuo pirstai abudu nutirpsta "is oro"... pasirodo, ir per paskaitas labai lengvai galima tokia trauma gaut.... :/

  AtsakytiPanaikinti
 23. o as pernai nuejau su sita problema pas daktare. visu pirma bambejo, kad per atostogas atejau (pavadavo mano daktare), paskui pasake eit manksta daryti ir 'gal blogoj padetyje miegi'. ziema maziau sedejau prie pc - dinge buvo. dabar vel nutirpe..

  AtsakytiPanaikinti
 24. Man irgi nutirpe tie du pirstai ir puse delno jau 2 sav. ir sumazejus jega kituose tos rankos pirstuose. Vakar perskaiciau si straipsni ir siandien nuejau pas daktarus. Tai man israse plecianciu, vitamino B, NIMEZILIO, ir purskalo ant alkunes. Bet nedare jokiu tyrimu(nieko). Gal turejo, manau, persviest alkune ar dar kazka padaryt?

  AtsakytiPanaikinti
 25. Timai, jeigu vartodamas vaistus matysi, kad tirpimas toliau progresuoja, man pavyzdžiui pirštai net skaudėdavo, varyk vėl pas daktarus.

  Man irgi pradžioj daktarai skyrė tokius vaistus kaip ir tau, bet jie nepadėjo nes kaip vėliau išaiškėjo mano nervas tuo metu jau buvo trūkęs.

  Tavo atveju gal dar nėra reikalo panikuoti. Gal tavo nervas tik sudirgintas.

  Bet jeigu vartodamas vaistus matysi, kad reikalai blogėja varyk iš kart pas daktarus ir reikalauk, kad padarytų alkūnės nervo tyrimą. Prašyk siuntimo į gerą ligoninę (Greitosios pagalbos, Santariškių ir pan.), ten tau padarys rimtus tyrimus ir nustatys tikrą diagnozę.

  Mano atveju Greitosios pagalbos ligoninės gydytojas iškart pasakė kas man yra, kai tuo tarpu vietinis daktarėlis grybavo kaip turi būt, jeigu būčiau jo klausęs tai dabar mano kairė jau būtų nedarbinga.

  AtsakytiPanaikinti
 26. Anonimiškasbirželio 12, 2009

  Pirmadienį guluosi į Kauno klinikas,man darys iš karto dvi dešinės rankos operacijas ir tunelinio riešo kanalo ir alkūnės kanalo.Įdomu kiek laiko būsiu nedarbinga su dešine ranka. Kiek laiko tęsėsi jūsų pooperacinis laikotarpis? Kada galėjote eiti į darbą?

  AtsakytiPanaikinti
 27. kiek prisimenu dvi savaites po operacijos ranką turėjau saugoti. Kadangi mano darbas - pats sau šeimininkas, tai aš pradėjau dirbti jau kitą dieną po operacijos, jeigu ką. O jeigu Jūs Sodros valioje, tai kiek prisimenu daktarai bent porai savaičių po operacijos siūlė mane laikyti namuose, aišku jeigu viskas gerai.

  AtsakytiPanaikinti
 28. Ačiū sveikstančiajam rašytojui. Labai džiugu, kad yra žmonių, kuriems rūpi ne tik jie patys ir jų problemos. Man irgi taip, kaip daugeliui čia pasisakiusiųjų, pradeda nutikti, bet mano darbas labai nedaug susijęs su kompiuteriu. O štai stalas...tikrai nusipirksiu naują. Beje, vitaminus, ko gero, galima gerti ir neoperuotam-profilaktiškai, ir trynimai gal padėtų. Na, labiausiai padėtų nesėdėjimas prie tos ,,velnio" dėžės-kiek dėl jos prarandame sveikatos...Nesirkite.

  AtsakytiPanaikinti
 29. dar viena komputerio auka ;)rugsėjo 07, 2009

  issioperavau ir as. tik niekas nesake kad susitryne nervas sake uzsispaude ties alkune nes jis eina labai nepatogioje vietoje kazkoks tunelio efektas ar panasiai prabandziau puse metu visokius kuno korektorius akupunkturas masazus galiausiai ishsioperavau dabar ziuresiu kas bus patare nelankstyti kol neisims siulu, pasaugoti bet jokiu vitaminu ir jokiu masazu neishrase. sake gis tiek pat laiko kiek ir buvo uztirpes. ranka atrodo taip pat kaip ir nuotraukoje. po operacijos kolkas tik jauciu tempima viduje lenkdamas riesa i virsu. prisiklausiau vistokiu patarimu apie taisyklinga sedejima paskutine versija kad STALCIUS irgi negerai nes alkunes turi buti padetos (o ne kabeti) minkstai ant atlosu arba stalo su paminkstintais karstais nes kitaip dvigubeja trapecijos raumuo darosi sustabarejes ir tai pat spaudzia visokius nervus.

  AtsakytiPanaikinti
 30. Užuojauta dar vienai kompiuterio aukai. Viskas bus gerai. Mano reikalai po operacijos gerėja. Jau praėjo 1,5 metų. Nutirpimas šiek tiek jaučiasi, net ir raumenukai jaučiu, kad pradeda atsirasti.

  AtsakytiPanaikinti
 31. Man irgi panasi problema. Jau daugiau kaip puse metu tirpsta kaires rankos tie patys pirstai. Panasu, kad taip pat nuo nepatogaus kompiuterio stalo. Medikamentinis gydymas bei masazai nepadeda. Vasaros pradzioje apsilankiau pas plastakos neurochirurga M.Minderi, sako, kad operuoti dar nereikia, turi praeiti. Taciau tirpimas nepraeina. Nezinau kur geriau kreiptis del tolimesnio gydymo.

  AtsakytiPanaikinti
 32. Paprašyk pas savo terapeutą, ar šeimos daktarą, kad išrašytų siuntimą į Vilniaus Greitosios pagalbos Ligoninę

  AtsakytiPanaikinti
 33. man tirpsta jau ketvirta diena.. buvo ir pries gera pusmeti keliom dienom pasiskaiciau cia forume dar nebuvo tiek daug isoperuotu... esu bedarbis, is birzos ir ismestas.. jokiu gatrantiju neturiu.. gal kam teko susidurti? kiek tai kainuoja ta operacija?

  AtsakytiPanaikinti
 34. Bilini, paskambinkit ir paklauskit. O čia Medicinos diagnostikos centras už tokias kainas operuoja. Bet paieskokit per google surasit ir pigesniu privaciu gydyklu operuojančių alkūnės nervą, as kazkur panenu maciau uz 500 Lt

  AtsakytiPanaikinti
 35. Aciu Dariau, sian jau eisiu pas daktarus arba grybo arba i ta norway dar neissirinkau. o gal zinai kur man reikia ar pas neuropotologa ar pas neurochirurga konsultuotis eiti? ir ar kokie papildomi tyrimai ten reikalingi iskart? nes konsultacijos ziurejau nuo 130lt

  AtsakytiPanaikinti
 36. Kai nueisi ir pasakysi kas tau yra jie jau žinos pas kokį specialistą nukreipti. Tyrimų iškart jokių nereikia, apžiūrės tik tavo ranką.

  AtsakytiPanaikinti
 37. nu ka buvau jau. patikrino rankos motorikos sutrikimus, sausgyslinius refleksus, jutimus, koordinacija bei raumenu jega. cia sutrikimu nebuvo. pasake kd jeigu savaite cia tirpsta nieko baisaus nera. dar tik pradzia. dabar israse tokius vaistus: neurorubini 1x1, trental 0,4x1 ir nimesil 0,1x2, zodziu visu vaistu po viena karta i diena, ryte valgan ir po valgio.tik pamirsau ka kada :D teisa dar vartoti 10d, jei nunustos tirpt tai dar 5d. siaip sake po 10d paprastai turetu isnykti.

  tiesa diagnoze: kairiojo alkuninio nervo neuropatija. itariamas kubitalinio kanalo tunelinis sindromas.
  tyrimai:ENMG. kazkoki siuntima dave sitam tyrimui i lazdynu ligonine.

  cia pats pagalvojau, kd ne alkune o riesa busiu pritrynes i stalo kampa. tai vat. gal kam pades info :)
  ai dar rankos judesiu specialiai nebutina riboti, lankstyt galima, tik sukioti per alkunes sanari nelabai :) saugot beabejo reikia nieko nesakau :)

  AtsakytiPanaikinti
 38. Anonimiškasrugsėjo 21, 2009

  O cia kokioje gydykloje ir pas koki gydytoja buvai?

  AtsakytiPanaikinti
 39. Dėkui, Bilini, šaunuolis, kad pasidalinai informacija. Sėkmės gydant rankutę.

  AtsakytiPanaikinti
 40. as buwau northway klinikoje zukausko g. vilniuje. konsultacija kainavo 130lt. gydytojos nepamenu dabar, bet berods Šitkauskienė. tai vat rytoj varau issitirti, pranesiu ka istyre :D

  AtsakytiPanaikinti
 41. na ka isvada tokia:
  n. uln sin senosomotorine neuropatija su galimu pakenkimu alkuniniam segmente.
  ir itarimas n. uln dx laidumo suletejimas alkuniniam segmente.

  operacija butina, taciau neskubi. butinai saugoti alkune: nuo smugiu, trinties, lankstymo.

  zodziu nieko gero:) taigi saugokit alkunes kaip Darius pasakes:)

  ps man 24m

  AtsakytiPanaikinti
 42. periodas kai tirpsta sawaite, dwi, ar net menesi yra gan juokingas. wisas tirpimas turi praeiti saugant alkune. aisku nereikia dalaukti kol prades silpneti pirstu, rankos raumenys.
  operacijos metu alkuneje daromas isilginis skerspjuvis ir yra prakerpama plewele(kremzle), kuri ir uzspaude ta nerva. taigi baimintis atsiradus tirpimui nera ko. kaip kad as cia i kelnes prikakojau:D bet kokiu atveju jeigu nepraeis tirpimas arba bloges situacija zinoma operuosiuos

  AtsakytiPanaikinti
 43. bent jau kaip man aiskino tai ta nerva istraukia is savo pradines vietos ir pertempia i kita vieta virs atsikisusio kauliuko vidineje alkunes dalyje ten chirurgiskai kazkaip padaro jam nauja vieta ... nuo operacijos praejo 1 men kolkas tai tik vieni nervai :) visiskai sulenkti skauda istiesti iki galo irgi skauda toje vietoje kur buvo tas nervas israse vitaminu B gersiu ir lauksiu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 44. aciu uz straipsni, savaite, kaip nutirpe pirstai, ziuresim, ka toliau daktarai nustatines, kolkas dave pleciamuju.

  AtsakytiPanaikinti
 45. Anonimiškasgruodžio 13, 2009

  mmm man 12 metu tirpsta pirstai ir sededawau(pries 5 minutes perskaiciau ir nusprendziau nesedeti susikrovus alkuniu ant stalo)tai kaip zmones manot kad man gali but taip pat????as labai bijau..kreiptis pas gydytoja????prasau kas nors atsakykite...

  AtsakytiPanaikinti
 46. Pirštai gali tirti ne būtinai dėl šiame įraše aprašytos priežasties. Reikia nebijoti ir drąsiai kreiptis į gydytojus.

  AtsakytiPanaikinti
 47. Daktarai sutvarkissausio 20, 2010

  :)))))))))))))))
  Kam jaudintis, yra daktarai, jie sutvarkis viska.
  --
  Pavarges kvailintis snekant apie reguliaria manksta. Tarp kitko akiu taip pat.

  AtsakytiPanaikinti
 48. Anonimiškasvasario 11, 2010

  Geras straipsnis. Paskatino ir mane nueiti pas gydytojus dėl tokių pat problemų, t.y. kairės rankos 2 pirštų ir delno tirpimo). Tiesa, nutirpimą jaučiu savaitę. Taigi, prasideda įdomioji dalis. Nulekiu pas neurologę R.Bruverienę (Vilniuje, Vytenio g, Centro poliklinika). Ten buvau šokiruotas. Sako, turbūt gerai užgėręs buvai ir miego metu užspaudei ranką. Dar buvau gerokai iškoneveiktas, kad yra svarbesnių pacientų, mat siuntimą tai pačiai dienai gavau. Dar galiausiai, bandydamas paaiškinti, kad su ja rašau ir man truputėli sunkoka - patarė nebebambėti. Tai vat, mieli skaitytojai, kokių gydytojų pas mus yra. Tai dar gerai, kad vitaminų išrašė ir pas reabilotologą kažkokiom procedūrom. Žiūrėsim kaip čia bus. Jei nepadės - tiesiai į privačią kliniką. Paaukosiu nemažą sumelę, bet bent jau tiksliai sužinosiu kas man yra...

  AtsakytiPanaikinti
 49. Anonimiškasvasario 16, 2010

  as tai to niekada greiciausiai ngausiu nes as apaskritai retai dedu rankas ant stalo(as ant koju pasidedu rankas ir kai rasau tik tada pakeliu)

  AtsakytiPanaikinti
 50. nesilieskit prie kompiuterio, nutrenks elektra... :D

  AtsakytiPanaikinti
 51. man tai traska alkune traska visi kaulai beweik 90proc ar 97proc kaulus traskejimas tai wat kas tai? ir kaip susitrenkiau alkune man elektra perkerete ir nutirpo trumpam ir suskaudo kas gali paiskint traskejima man jau 2 3metus ir mankstinuosi vistiek traska?

  AtsakytiPanaikinti
 52. daugis2, man panasi problema. Karta buvau smarkiai issinarines koja, gal 2sav nejo normaliai pavaikscioti, poto sugijo ir nuo to laiko traska kai vaikstau. D4l ko taip, nezinau :|

  AtsakytiPanaikinti
 53. Anonimiškaskovo 09, 2010

  man tas pats nei vaistai nei masazas nepadejo, dabar laukiu 20 kumk darys kazkoki tyrima, bet kai Darius rase jauciu kad be operacijos neapseisiu, kiek trunka reabilitacija? nes arteja pavasaris,o man darbymetis

  AtsakytiPanaikinti
 54. Kiek truko mano reabilitacija nelabai pamenu. Na 1 mėn. po operacijos tikrai jokio fizinio darbo negalima buvo daryti. O gal net ir 2 mėn.

  AtsakytiPanaikinti
 55. Anonimiškaskovo 16, 2010

  pradėjo ir man tirpti kairės rankos du pirštai :( na bandysiu gerti vaistus kuriuos čia parašėt, o jei nepadės, teks eiti pas gydytojus. Tas tirpimas toks nežymus kolkas, bet jautrumą pirštai praradę, mažasis lyg daugiau. Galvojau kas čia darosi, jaunas esu (24m) ir tokios ligos :)

  AtsakytiPanaikinti
 56. Anonimiškaskovo 24, 2010

  Ryt vaziuoju i KMUK operacijai,dariau parasyk kiek trunka oper.ir ar pilna nakoze duoda?

  AtsakytiPanaikinti
 57. Anonimiškaskovo 24, 2010

  sveiki mano vaikui 16 metų jam prieš mėnesį pradėjo tirpti kairės rankos mažylis ir bevardis pirštai.Kreipėmės pas neurologus sakė kad tikriausiai užspaustas nervas išrašė B grupės vitaminų ir plečiančių .Stebėti apie 3savaites, jeigu nebus pagerėjimo guldis į ligoninę tyrimams.

  AtsakytiPanaikinti
 58. Gerbiamas anonime, mano atveju operacija truko apie 1,5 - 2 val. (su visom pasiruošimo procedūromis). Narkoze buvo vietine - numarino tik ranką nuo peties. Dūrė kažkur po pažastim. Davė raminančiu, tad visos operacijos metu buvau ramus, kaip belgas. Po operacijos kažkur po 6 val. paleido namo.

  AtsakytiPanaikinti
 59. Anonimiškaskovo 25, 2010

  Labai ačiū už pasidalijimą patirtimi.

  AtsakytiPanaikinti
 60. Anonimiškaskovo 25, 2010

  o tau dariau pirstai visiskai nutirpe buvo ar tik jautesi toks nedidelis patirpimas kaip man jauciu patirpima bet tik mazajame kaires rankos pirste ir pagalveleje

  AtsakytiPanaikinti
 61. Pradžioje nutirpimas būdavo nedidelis, kartais praeidavo ir vėl užeidavo. Tada į tai nekreipdavau dėmesio ir tiek. Susisgribau tada kada pajutau, kad nutirpimas vis didėja, o ir patys pirštai praranda jutima. Bet iš kur tada tik pradėjus nežymiai tirpti pirštams aš galėjau žinoti, kad tai yra rimtos ligos pradžia?

  AtsakytiPanaikinti
 62. Anonimiškaskovo 25, 2010

  esu uzsienyje taip pat buvau nuejes pas dakktara sakau ranka pirstai tirpsta paziurejo kazka galvoj pajudino pirstus sako nieko baisaus ,net pyktis paeme net nezinau kur kreiptis o i lietuva vaziuoti per brangu nes ir taip pinigu neturiu jei daugiau info tai saulius-jonys@live.dk

  AtsakytiPanaikinti
 63. man irgi pradejo tirpt jau 5a diena tirptsta prie kompiuterio praleidziu gan ilga laika 27m :(

  AtsakytiPanaikinti
 64. Anonimiškasgegužės 04, 2010

  Siaip svarbu kaip ir sako netempti. Nes man irgi taip nutiko bet ne del kompiuterio, del perdidelio fizinio kruvio uzsispaude nervas ir nutirpo 2 pirstai kaires rankos. Laukiau kokias 5 savaites bet neatsistate kai kreipiaus pas gydytoja sake svarbu nelaukt nes jis pats neatsistato reikia pagalbos. Dabar tenka sedet ant adatos :) leistis vitamina b ir dar kazkoki plecianti, tai nelabai malonu o dar kai paciam sau reikia :) bet smagu. Juaciu kad jau gereja. Tai vat svarbu iskart varyt gydyt ir nepersitempt visose veiklose tuomet viskas bus gerai.

  AtsakytiPanaikinti
 65. Man irgi tas pats... nerealiai skauda alkunes, tirpsta pirstai visos rankos kaip ne savo , pas daktara didziausios eiles tik Rugpjucio 23 uzrase....
  Bet toks jausmas kad operacijos neisvengsiu...
  Nebent kokiu vaistu prirasys ir praeis, o jei ne tai ne...
  po kiek laiko atsistato alkunes, kad butu jau galima dirbti darbe, be problemu .... ?

  AtsakytiPanaikinti
 66. Man asmeniškai tirpimas pradėjo mažėti praėjus kelioms dienoms po operacijos. Dabar praėjus keleriems metams po operacijos iš vis nejaučiu jokio tirpimo. Na gal šiek tiek, bet tai netrukdo normaliam egzistavimui :)

  AtsakytiPanaikinti
 67. O dirbti kada jau galima pradeti, ta prasme bulioteni nutraukia kada ?
  ar pagal savijauta daktaras ziuri ?

  AtsakytiPanaikinti
 68. Daktaras žiūrės. O dirbti kada pradėti? Čia jau individualus reikalas. Žiūrint kokį darbą. Aišku, kurį laiką nuo fizinio krūvio operuotą ranką reikės pasaugoti. Kiek laiko? Tai jau pasakys daktaras.

  AtsakytiPanaikinti
 69. Mane pirmadieni operuoja ,nes 96 % nuspaustas nervas. Pergyvenu ar pavyks operacija Kauno klinikose .Aplankykite.

  AtsakytiPanaikinti
 70. Valerija kaip praejo operacija ? :) .

  AtsakytiPanaikinti
 71. Vat kai perskaiciau tai ir pradejo tirpt pirstai :)

  AtsakytiPanaikinti
 72. Andrius (Kaunas)rugsėjo 13, 2010

  Prieš 3-4 savaitęs pradėjo tirpti nuo alkūnės iki mažylio piršto kelių dienų bėgyje ir bevardis, vieną dieną nutirpo abiejų rankų šios dalys, pagalvojau gal pervargau nes turėjau didelį fizinį krūvį, o ir prie PC sėdžiu daug. Vėliau praėjo, bet kas kelios dienos atsinaujindavo tirpimas tik kairėje rankoje (buvo lūžęs kaulas prieš n metų prie alkūnės, nuo to laiko alkūnę pasukus ir sulenkus tam tikru kampu traška it kremzlės traškėjimas), dabar vėl nutirpusia ranka rašau. Simptomai: pirštai nusilpę, pilnai ištiesti bei suglausti nepajėgiu mažylio ir bevardžio, likę pirštai atitinkamai susilpnėję, smilius šiek tiek labiau negu didysis ir nykštys. Ranka aptirpusi beveik iki alkūnės. Trečiadienį einu pas gydytojus parašysiu čia dažniau dabar.

  AtsakytiPanaikinti
 73. Andriau, sėkmės gydantis. Tavo išvardinti simptomai buvo ir pas mane.

  AtsakytiPanaikinti
 74. Anonimiškasspalio 31, 2010

  Sveiki, klausimas sededamas prie kompiuterio istirenkiau su alkune i stala ir nutirpo ranka, siurpuliukai perejo per ranka ir pradejo skaudeti, ir nežinau ka daryti, yra nutike ir pries tai keleta kartu, bet nebejusdavau skausmo per keleta minuciu dabar skauka kokia valanda. kas turi kokiu pasiulymu ka daryti ?

  AtsakytiPanaikinti
 75. man irgi tirpsta tie patys pirstai ir delno dalis - kairės rankos, nors dirbu prie kompiuterio pritaikyto stalo ir alkūnes laikau laisvai

  AtsakytiPanaikinti
 76. Labas.
  Skaitau jus ir man baisu. Tirpsta du kaires rankos pirstai, mazylis ir bevardis. Pastaruoju metu kaire ranka pasiremus ziurejau internetine tv. Dar palauksiu, prie daktara neisiu. Mazu - praeis.

  AtsakytiPanaikinti
 77. na man ta pati liga va tie patys pirstai ir delnas kaires rankos ir va jo ilgai sededavau prie kompo bet ir va buvau stiprei alkune sutrenkusi nutirpimas jau 4sav daba tik pas daktara prisiruosiau ketvirtadieni su seimos daktaru bet beda ta kad esu uk ce daktarai tupi tai nezinau kaip ce pasibaiks:( tiesa ir va nezinau ar ce susija kas jau 4 dienos kairej pusej krutine dure kvepuojant pastovei nezinau nervina bireti pradejau:(

  AtsakytiPanaikinti
 78. Spėju, kad šitas sindromas yra aprašytas čia:
  [URL=http://img816.imageshack.us/i/rtsl.jpg/][IMG]Siek tiek info[/IMG][/URL]

  Esmė yra ta, kad daug rašant pirštai juda, o ranka per riešą ne, todėl tepalinės makštys neatlieka savo darbo. Patartina kas kiek laiko pakratyti rankas per riešus, kad susiteptų sausgyslės.

  Kas kūrė šitą mechanizmą nepagalvojo apie darbą su kompiuteriu :)).

  AtsakytiPanaikinti
 79. Ok, šitas neveikia, tiesiog nuoroda: http://img816.imageshack.us/img816/3801/rtsl.jpg

  AtsakytiPanaikinti
 80. Labas... skaitau ir tikrai baisu darosi. puse metu kai dirbu tikrai vyriska darba prie medienos, kasdien tenka su nemazais svoriais tampytis. kazkur 3 men,. atgal pradejo tirpti kaire ranka, po keleta kartu per nakti meste mesdavo is lovos nuo skausmo, delne tempimas baisus budavo, pirstu istiest kol neatsitabaluoju rankos iki siol neina ryte, bet tokio skausmo nebera bent. kaires rankos trys pirstai keistai aptirpe, dirbt reikia tad iki daktaru vis nenueinu dar. antra diena jau ir desineje rankoje jauciasi delne tempimas, bet akivaizdu kad be daktaru neapseisiu. ilgokai uztempiau akivaizdu.

  AtsakytiPanaikinti
 81. Sausio 4 operuos...brrrr....

  AtsakytiPanaikinti
 82. Dėkui, kad parašei...
  Net silpna pasidarė, kai perskaičiau tai...

  Kadangi mėgstu būti prie kompo apsikrovęs popieriais, tai ir stalas labai didelis, o alkūnės pastoviai ant jo.
  Nutirpimas (lyg elektrikė silpna trankiotų pastoviai) jau gal kokia savaitė tai atsiranda tai dingsta.

  100proc. darbas prie kompiuterio.
  Man 25 metai.

  Dar kartą dėkoju už straipsnį ir nušvietimą.
  Labai saugosiu alkūnę, jeigu be šiandienos dar pasikartos - iškart lėksiu pas gydytojus.

  AtsakytiPanaikinti
 83. Anonimiškaskovo 09, 2011

  nu ka...sveikas,likimo broli.as irgi ka tik is po peilio.jei ne tavo straipsnis,dar ir dabar nekreipciau demesio i tirpima.bet ranka pas mane pasidare kaip ir pas tave.sunyko raumenys.

  AtsakytiPanaikinti
 84. Džiaugiuosi, kad buvau naudingas, sėkmės gyjant :)

  AtsakytiPanaikinti
 85. Anonimiškaskovo 20, 2011

  per kiek laiko tau pradejo atsistatineti ranka?man jau trecia savaite po operacijos,bet jokio pagerejimo as nejauciu.kaip buvo pirstai mediniai,taip ir liko.

  AtsakytiPanaikinti
 86. Man ne ranka, o pirštai ir apatinė delno dalis po operacijos "pradėjo atsistatinėti"... Per kiek lako? Jau po 2-3 d. jaučiau teigiamus pokyčius.

  AtsakytiPanaikinti
 87. Saunuolis google, kad į tokį naudingą puslapį atveda. Panašu, jog kompiuteris susargdina panašaus amžiaus vyrus (22+). Dėkui, Dariau, eisiu gydytis :)

  AtsakytiPanaikinti
 88. Anonimiškaskovo 28, 2011

  Tie patys simptomai, tirpsta kaires rankos mazieji pirstai. Pazystami sake kad sirdis streikuoja, dabar perskaiciau sita straipsni ir viskas aisku pasidare. Dekui labai uz sita staipsni.

  AtsakytiPanaikinti
 89. vaje, nu ir perskaiciau, net karstis ismuse. Man bus tas pats. Reikia nebetempti ir eiti pas daktarus....
  Aciu uz si straipsni....

  AtsakytiPanaikinti
 90. nu shakes,jau dvi savaites kaip tirpsta desines rankos mazieji pirstai ir delno apacia,mankstinu ,trinu ko tik nedarau niekaip nepraeina o tik vis labiau ju nebejauciu,o daugelis man sako kad tipo su sirdim kazkas negerai,ne ne ne dabar esu isitikines kad butent nuo ilgo sedejimo prie kompo,taigi ryt lekiu pas daktarus,tikiosi gal dar nebus per velu

  AtsakytiPanaikinti
 91. Ot kad buciau tai perskaicius bent pries puse metu. Tikrai jau didelis aciu Dariui uz straipsni,ir visiems kas cia rase.Man ir tas pats,dabar tik laukiu operacijos,o prasidejo tai taip pat,nutirpo pirstai desines rankos,ir dar negalvojau nieko blogo,tol kol nepastebejau idubimo prie nykscio,nuotraukos straipsnio pradzioje.O mano darbas is vis nesedimas ,tai manau kad nuo kruvio tai.Tiesa cia vienas rase is uzsienio,galiu pasakyt,kad jei moka mokescius,tai tikrai cia niekas nekainuos,ir daktarai visai kitaip ziuri zmogu,nei Lietuvoje. Dar karta aciu,bukit sveiki!

  AtsakytiPanaikinti
 92. Sveiki,man taspats nutiko,samrkaiai susitrenkiau alkune ,net visa ranka buvo nutirpus,dabar jau 5 dienos kaip nutirpe(mazylis ir bevardis )pirstai ir puse delno kaires rankos.simptomai tie patys nejauciu fizinio skausmo su pirstais.Randuosi Danijoje,na teks eiti pas tuos vadinamus daktarus(greiciau sundaktarius),nes kaip nueini pas savo vidaus gydytoja ,tai jie atsivercia knyga ir bando spelioti ,kas per problema,o kad gauti siuntima tai jau vos nemirt reikia ,tada tik gal gausi pas specialista vizita(is patirties zinau,nes teko jau lankytis del kitu sveikatos problemu).Na teks keliauti ,nes kaip matau nieko gero nezadadantis reikalas.

  AtsakytiPanaikinti
 93. Man panasi problema, bet nuo grojimo fortepijonu. Ranka taip pat tirpsta, bet man yra rieso nervu kanalo sindromas. skauda nuo rieso iki pat peties, eina i kakla. Rytoj darysiuos ENMG tyrima ir jis pasakys ar man butina operacija. Norejau pasidometi ar tas tyrimas skaudus? Kaip jis atliekamas? Siaip ranka gydau jau tris menesius vaistais poto buvo paskirtas ultragarsas, masazas ir dabar pratimai. Idomu ka ryt parodys rezultatai. Bet kai viskas prasidejo buvo siaubingi dilgciojimai plastakoje, skausmas labai didelis. Ranka daug negali dirbti nes vargsta ir tirpsta, jega sumazejusi.

  AtsakytiPanaikinti
 94. ENMG tyrimas nesukelia jokio skausmo.

  AtsakytiPanaikinti
 95. Geras atraipsnis, mano ranką manau išgelbės. Kitos savaitės vidury operuoja. Tyrimus jau padarė. 1:1 kaip straipsnyje aprašyta.

  AtsakytiPanaikinti
 96. Jo, ir as pastebejau tokia pacia problema su kairia ranka. Pirstai ir delnas uztirpes reikes aplankyti gydytoja... Didelis dekui uz straipsni, tai tikrai daug kam pades!!!

  AtsakytiPanaikinti
 97. kaip galima naudotis klawair pele an to stalciaus? nepatogu baisiaipas mane kaires rankos alkune ore ir nuo jos an stalo ranka desne wisa berods ant stalo ;D niekad demesio neatkreipiau, pameginus perdet wiska i ta stalciu prakeikiau ji jau wos po 15minuciu, skauda ir riesus ir rankos pawargstana nebent sakant kad reik stalciui laikyt skaitot kad paciam jo gale bet tada iseina kad nuo moniko per belekoki atstuma sedi tada kupriniesi jai neiskaitai ko wel negerai, krc padetis be iseities man ;D

  AtsakytiPanaikinti
 98. Anonimiškasrugsėjo 06, 2011

  O kaip su koja kažin?.. Man kojos pirštas trečia diena jau kaip nutirpęs ir jokios mankštos nepadeda, avalynę keičiau, irgi nieko...

  AtsakytiPanaikinti
 99. Anonimiškasspalio 07, 2011

  blemba man konkreciai tas pats tirpsta pirstas, rankos plastaka, ot kaip zmones atsiduria pas chirurgus KOMPAI GALI INVALIDUMA IVARYT jau akys sugadintos, dabar rankos operacija, nafik ismesiu ta kompa i siuksline, nervai nebelaiko... :/

  AtsakytiPanaikinti
 100. Anonimiškasspalio 23, 2011

  Man taip pat buvo tokia problema. Iš pradžių maniau, kad su tuo gyventi galima ir nemačiau reikalo kreiptis į gydytojus. Perskaitęs šį straipsnį suvokiau, kad problema žymiai rimtesnė, negu aš galvojau. Prieš keletą dienų mane išoperavo, tačiau pirštai tirpti nenustojo. Prieš operaciją pirštai tirpo apie 4 mėn. Norėjau sužinoti, kada jums išnyko ligos simtomai? Ar iškart po operacijos jautėte kažkokį pagerėjimą?

  AtsakytiPanaikinti
 101. Sveikas visi.

  Sekmadeni (Spalio men ) ryte pabudes pajutau kad uztipe desnes rankos 2 pirstai mazylis ir pries ji .
  Nuvariau i ligonine sake kad bus uzspaustas nervas israsia vaistu Trental, B, ir milgamma.Sio momentu nusilpe 4 pirstai nera jegos sunku smulkesni daikta sugraibit , bet sugraibou tiesiog jaucias tas nutirpimas. 4 pirstai nesivaldo kaikuriom stadijom , pvz kempines nepajemu gumite neistempiu su mazyliu ir pries ji esanti pirstu, pirstai kaikurie nejuda i desne ir kaire . Mazylis ir pries ji esantis pirstas neisitiese normaliai


  Galbut mano nervas nebus sutrintas ?? O tik prispaustas ka manai ?
  Jei prispaustas tai reikia laiko ? kol jisisoks is ten ?

  aciu uz atsakymus ir patarimus

  AtsakytiPanaikinti
 102. Dz, aš ne daktaras. Tau galiu duoti tik vieną patarimą - kuo skubiau kreipkis pas geresni daktarą. Prašyk siuntimo į geresnę gydimo įstaigą, kad ir į Vilniaus greitosios pagalbos ligoninę 
  Aukščiau esančiam anoniimui (och kaip man nepatinka kaip zmones negali prisistatyti vardu ar jau bent slapyvardziu) - Po operacijos, kaip ir konstatavo mane operavęs daktaras, greito pagerėjimo nebuvo. Pažeistas nervas atsistatė principu: viena diena - vienas milimetras. Apie mano rankutę po operacijos gali paskaityti čia:
  http://pavaryk.blogspot.com/2011/05/kaip-teisingai-sedeti-prie-kompiuterio.html

  AtsakytiPanaikinti
 103. sveiki, na įtariu, kad ir man bus kažkas panašaus, bet situacija gal kiek ir skiriasi... Aš nemalonumus pradėjau jaust iš pradžių ne pirštuose, o čiut aukščiau virš riešo, toks kai spaudimas ir skruzdėlių begiojimas, taip pat patinusi ir skausminga vidinė alkūnės pusė. Taip kokį mėnesį buvo, o va dabar jau koks mėnuo tirpsta kairės rankos mažasis ir bevardis, bet dar neištisai - rašant, miegant nubundu nutirpusias pirštais, matomai ranką būnu užlenkus netinkamai.... Ir dar tirpimas keliauja nuo mažojo piršto vidiniu delno pakraščiu į delno apačią ir iki pat alkūnės...Ranka nuo pat alkūnės yra ne tokia, atrodo kiekvieną judesį ja atlikti reikia pastangų, rodos kaip ne mano būtų ...

  AtsakytiPanaikinti
 104. Fsh jei buvai pas neurologa arba dar eisi duok zinot kas kaip ka sake .Koks gydimas


  Mes man jau plastakoi raumenys dingsta

  AtsakytiPanaikinti
 105. Vėl aš. Na visgi šiai dienai neurologė tuos pojūčius priskiria kaklo osteochondrozei, nes man ir kaklą dar skauda. O kad gali būt spaudžiamas nervas rankoje suabejojo, kažkokie ne tokie simptomai....

  AtsakytiPanaikinti
 106. Fsh

  Mane siuncia darit kaklo magnetini rezonansa Gruodzio men vaziuosiu , bet man kaklo neskauda.

  Kaip tau kakla skauda ar stiprei ? nu judesiu skauda ar kaip ?

  AtsakytiPanaikinti
 107. Sveiki,
  Niu man ir pradejo tirpti kaires rankos paskutiniai du pirstai, jau gal men. bus kaip tirpsta. Reiks eit pas daktarus jau. GAL KAS BUVOT, AR KA GALIT REKOMENDUOT KAUNE KUR KREIPTIS??? Dekui.

  AtsakytiPanaikinti
 108. Anonimiškasgruodžio 01, 2011

  Sakot laikyti rankas patogiai ir klaviatūrą bei pelę padėti ant specialaus stalčiaus? Visa tai įmanoma su paprastu stacionariu kompiuteriu, o vat kaip dirbti su nešiojamu kompiuteriu? Kompiuteris ant stalo - rankos ant stalo (nervas užspaustas), kompiteris ant kojų - išdeginsite kojų odą. Tai kaip dirbti??

  AtsakytiPanaikinti
 109. Anonimiškasgruodžio 05, 2011

  PERSKAICIAU VISKA,SIURPU DAROSI.MEGSTU IR AS PRIE KOMPO TAIP RANKUTES PASIDET.DABAR TAIP NEDARYSIU,IR SAVISKIAMS NELEISIU TAIP DARYT.RIMA

  AtsakytiPanaikinti
 110. Anonimiškasvasario 01, 2012

  negerai, man irgi pradejo tirpti pries savaite (darbas prie kompo). Gerai, kad sugalvojau panarsyti apie tai, ryt varau pas daktare...

  AtsakytiPanaikinti
 111. Anonimiškasvasario 27, 2012

  Nors rašau anonimiškai, bet mano vardas Eglė. Ketvirtadienį 2012-03-01d. man operacija Klp Raud. kryžiaus ligoninėje. Viskas prasidėjo taip,kaip ir dauguma čia rašiusiųjų, tik lb blogai tai, kad tas tęsiasi man 2 metus. Buvau ir aš toje prakeiktoje Northway dar 2010m, ten man pasakė, kad tai Bechterevo liga, davė kažkokių periferines kraujagysles plečiančių vaistų ir paleido namo, jokių tyrimų nepaskyrė.
  Š.m. sausio 19d. pastebėjau, kad nunyko raumuo tarp rodomojo ir nykščio, kitą dieną nulėkiau pas šeimos gyd. ir prasidėjo karusėlė, kol pagaliau gavau siuntimą ENMG tyrimui, aiškiai nustatė diagnozę. Dabar sėdžiu ir kalenu dantimis iš baimės, kaip praeis operacija. Matau, kad ir perspektyvos ne kokios ateityje, prie kompo teks dar ilgai dirbti...
  Ech, kaip gaila, kad diagnozė taip pavėlavo, o juk į Northway kreipiausi maždaug po mėn., kai pradėjo tirpti mažasis pirštas, maniau,kažkas su širdimi...
  Ačiū, kad aprašėt, kaip vyksta operacija, aš taip pat noriu nuskausminti tik tą (kairę) ranką + raminamieji. Nenoriu, kad užmigdytų, nejauku.

  AtsakytiPanaikinti
 112. Anonimiškaskovo 02, 2012

  Laba diena,noriu papasakoti ie aš savo istorija.Prieš Naujus metus teko savaitėle ilgas valandas per parą pasėdėti prie kompo.Tiesiog atsikeldavau nuo kompo pavalgyti,pamiegoti ir atlikti gamtinius reikalus.Pastebėjau, kad pradeda užtirpti kairės rankos mažasis pirštelis,nesupratau dėl ko tai vyksta,nes prieš du metus turėjau infarktą.Maniau,kad tai kraujotakos sutrikimas.Žinoma pirmiausia kreipiausi į savo kardiologę.Kadangi pas specialistus nėra taip lengva patekti,reikia laukti eilėje mėnesiais, tai buvo praėję truputis mažiau negu mėnuo,kai patekau pas kardiologę.Jos manymu tai čia ne širdies problemos ir patarė apsilankyti pas neurologę.Gavau siuntimą ENMG .Nežinau ar čia man gali pasitvirtinti ,kad nuo kompiuterio,gal čia tik gavosi sutapimas,nes man tirpsta ir kojų padų išorinės pusės taip nuo kulnies link pirštų.Ir dar toks dalykas,užpakalinėje pusėje blauzdos kai braukiu su pirštu i viršų ir apačią tai pėdoje jaučiu kaip elektros srovę.Juk kojų tai nededu ant stalo.

  AtsakytiPanaikinti
 113. Anonimiškaskovo 07, 2012

  Sveiki, čia vėl aš Eglė. Jau po operacijos. Mano atvejis buvo užleistas, ligoninėje išbuvau 4 paras, pjūvis didelis ~ 10-12 cm, operacija trūko 1 val. 40 min. su vietine nejautra. Man darė per alkūnę, perkėlė užspaustą nervą į kitą alkūnės pusę, padarė ten tam nervui "guolį" Nieko baisaus, nieko neskauda, kai operuoja, bet paskui po ~ 10 val. prasidėjo pragariški skausmai visą naktį. Stenkitės patekti į Vln Universitetinę, Santariškių, ar kokią kitą rimtesnę ligoninę, nes kitur sąlygos - tragiškos. Pasitaikė puikus neurochirurgas, išmanantis savo darbą, bet visi ima..., taksa priklauso nuo ligoninės "rango".
  Kol kas jokių procedūrų tik perrišimai kas dvi dienas, kol yra siūlai. O fizioterapijos mano provincijoje beveik jokios, į reabilitaciją nesiunčia, nebent pats sumokėtum 100 % visos kainos + už procedūras.

  Atsakau:
  Anonimui Mar 2, 2012 04:47 AM

  Jei skaitėte mano postą, tai aš taip pat lėkiau pas kardiologą, neturiu kol kas jokių problemų su širdimi, bet kai tirpsta pirštai, tuoj pat visi mano - širdis. Na, jums buvo pagrindas taip manyti. Neesu medikė, bet dabar iš kartaus patyrimo žinau, kad kompo reikia saugotis ir labai sekti, kaip sėdi prie jo, daryti pertraukas, bet kai yra darbo, nepastebi, kaip bėga laikas.
  Dėl ENMG BŪTINAI nueikit, tai vienintelis būdas tiksliai nustatyti, kurioje vietoje užspaustas nervas (kaina 110Lt), jokių nuolaidų, akcijų, nieko nereiškia neįgalumas. Bet pasitikrinti būtina.
  O dėl kojų, tai nebūtinai jas dėti ant stalo :) Prisiminkite lėktuvo "sindromą", kai ilgai keliaujantys žmonės, vienoje pozoje ilgai laiko kojas, ten kažkas negero vyksta ir galima staigiai iškeliauti Anapilin. Tai viso pasaulio keliautojų bėda. Gal reiktų po kojomis pasidėti kokį paaukštinimą, arba bent jau keisti kojų padėtį. Ar sekat save, kaip sėdit? Aš nesekiau, dabar stengiuosi kuo dažniau keisti padėtį. Reiktų inete paieškoti, kaip taisyklingai susitvarkyti darbo vietą, anksčiau būdavo kažkokios normos, juk ne veltui mokytojai liepdavo sėdėti tiesiai ir tvarkingai pasidėti rankas ant suolo. Dabar tai niekam nerūpi, perkami bet kokie baldai, kad tik ofisas gražiau atrodytų, ar pigiau kainuotų, o paskui mes mokam už tai savo brangia sveikata.
  Sėkmės, būtinai pasidarykit ENMG, ji mokama, nėra tokių didelių eilių, nors... dabar daug tokių, kaip mes su nutirpusiais pirštais, skausmu iki alkūnės.

  AtsakytiPanaikinti
 114. Kaip baisu. Nepagalvočiau, kad nuo sėdėjimo prie kompiuterio gali atsitikti tokie dalykai...

  AtsakytiPanaikinti
 115. Egle, kur darėtės ENMG? supratau, kad Klaipėdoje... Ar greit gavot vietą eilėje? Man reikalingas šitas tyrimas, siuntimą turiu, bet gavau vietą tik rugpjūčio mėn. Neįsivaizduoju, kaip pasidaryti šitą tyrimą greičiau...

  AtsakytiPanaikinti
 116. Sveiki,mano taipogi analogiška problema,galima sakyti paromis sedėdavau prie pc ir mėgdavau kairę rankę padėti ant stalo krašto arba laikyti panašioje pozoje kaip pavaizduota nuotraukoje viršuje.Rezultatas-jau apie 2 metai kaip užtirpę mažasis ir šalia pirštai,pas gydytojus nesikreipiau.Kažin ar dar galima kaip nors panaikinti tą užtirpimą?

  AtsakytiPanaikinti
 117. Anonimiškasbirželio 12, 2012

  man irgi tas pats , ar kam nors pavyko pasveikti be operacijos?

  AtsakytiPanaikinti
 118. Anonimiškasliepos 06, 2012

  ieskau gero chirurgo atlikti alkunes tunelinio sindromo operacija, parasykit pas ka ir kur operavotes , kaip vertinat chirurgo darba. aciu.

  AtsakytiPanaikinti
 119. MAN LYGIAI TAS PATS,KAS STRAIPSNIO AUTORIUI...MANIAU PRAEIS....BLYN,JAU MENUO,KAIP UZTIRPE MAZASIS IR BEVARDIS PIRSTAS IR APATINE DELNO DALIS..EME TRUKTI JEGOS KAIREJE RANKOJE....DABAR TAI NUSIGANDAU NEJUOKAIS.....

  AtsakytiPanaikinti
 120. Sveiki,Dariau ir kiti čia parašę.Diskusija supper. Gaila,kad nebloginu,parašyčiau pirmame puslapyje kaip tapau Dariaus Kairaičio gerbėja...

  AtsakytiPanaikinti
 121. Sveiki visi,esu Ernestas.Čia užklydau su ta pačia problema...Būdavo,kad atsibundi su nutirpusia kuria nors ranka,bet taip nutikdavo dėl to,kad nuguli ją,o šiandien ryte atsikėliau ir jaučiu kad yra nutirpę du dešinės rankos pirštai (mažylis ir bevardis) ir apatinė delno dalis.Triniau visaip kaip,masažavau,bet tirpimas niekaip neatlėgsta...Persigandau,valanda,kita,trečia,o tas nelemtas tirpimas nepasitraukia,todėl nusprendžiau pasiguglinti-išmetė šį straipsnį.Kaip matau,viskas sutampa,bet dar žiūrėsiu,gal praeis savaime,nes eiti pas savo nukvakusį gydytoją kažkaip nesinori-prirašys eilinį kartą įvairiausių vaistų ir viskas perniek.Gerai,sveikit visi,tausokit save ir savo sveikatą,kiek vėliau dar parašysiu kaip čia man užsibaigė.Beje,ačiū straipsnio autoriui už išsamią informaciją.Iki kito karto.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laikykis Ernestai, sėkmės sveikstant! Pranešk kuo baigėsi tavo istorija.

   Panaikinti
 122. Man tie patys simptomai. Pastarasias dienas daug dirbau prie kompo ir šian atsibudau su aptirpusiais dešinės rankos mažyliu ir bevardžiu. Kol kas nepraeina. Pradėjau savanoriškai gerti plečiančiuosius. Žiūrėsim kaip bus toliau...

  AtsakytiPanaikinti
 123. Sveiki, prieš porą metų ieškodama priežasčių, dėl ko man tirspta kairės rankos du pirštai ir dalis delno, atradau Dariaus straipsnelį. Aišku, mano diagnozė buvo ta pati , nes su stuburu neturiu jokių problemų - alkūninio nervo uždegimas, netgi gydytojai pasakė, kad nervas sutrintas... Dirbu kompu jau apie 20 metų, o dar mėgstu vairuodama pasidėti kairę ranką ant automobilio durelių porankio - juk taip patogiau, o kiekvienas krestelėjimas- stukt per alkūnę. Taigi tas tirpimas labai greitai virto tiesioginiu skausmu. Paskaičiusi , kad gresia operacija, kreipiausi į gerą draugą, kuris tuo metu buvo ką tik atsivežęs iš Rusijos įrangą gydymui fototerapija. Galit tikėti, galit - ne - 7 seansai padėjo atstatyti nervą, t.y. davė impulsą gyti.Tas gydymas man , kaip kosmosas, aprašyti nežinau kaip, sustato sensorius aplink nervą ir paleidžia milimetrines bangas ar kažką panašaus. Nieko nejauti, tik guli koki 20min. Skamba gal kiek keistai - nanotechnologijos, bet kas juokingiausia - padeda. Jokių vaistų , jokių masažų. Jau praėjo 2 metai , pirštai netirpsta, bet jaučiu, kad vis turiu saugoti alkūnę, net nuo šalčio ir pertempimo, bet skausmo nėra , tirpimo taip pat. Taigi, kas gyvenat Kaune - privačioje klinikoje FAMA BONA ieškoti reikia Igorio. Fototerapija gydoma labai daug ligų, pas mane jau namuose vaistų beveik nėra, nes iš karto lekiam į kliniką - gydytis "šviesytėmis" - gripą, sinusitą, herpesą ir t.t. Diduma gydytojų šių metodų nepripažįsta , nors net dažniausiai nežino jų, o Rusijoje jis labai plačiai taikomas ir reanimobiliuose , ir Prezidentinėje ligoninėje. Pas mus ko gero niekada nepripažins - nes ką, kitaip veiktų farmacininkai ir chirurgai? Čia ne reklama, tik noriu pasidalinti patirtimi, nes, jei nebūčiau radusi Dariaus straipsnio, būčiau tikrai nežinia ko ieškojusi. O žinodama priežastį - štai Jums gydymas. Ačiū Dariui, kad jis nepatingėjo aprašyti savo patirties. Pagarbiai Sigita

  AtsakytiPanaikinti
 124. Mano atvejis irgi buvo kaip Dariaus...tik ta kaire alkune vis tirpdavo nuo ilgalaiko darbo kompiuterio...o viena ryt atsibudau su uztirpusiais abiem pirstais - mazyliu ir bevardziu bei apatine delno dalimi ...ir niekas nepadejo, jokie vaistai, o situacija tiek pablogejo, kad pirstu visai nebejauciau, lyg ju ir nebutu ir pastovus skausmas bei aiskiai eme matytis delno raumens nykimas nuo mazojo pirstelio puses...Situacija vyko 2008 metais, laimei, seimos gydytoja dave siuntima i Neurologijos klinika Kaune, ten gydytoja pasiule 'be jokiu' eiliu pasidaryti ta specialu elektromagnetini tyrima, kuris parodys ar tai rieso, ar alkunes problema...valandos tyrimas tais bjauriais elektrodais parode, kad alkunes nervo pralaidumas blokuotas 94 procentais!!! Po dvieju savaiciu nerva operavo Rytis Rimdeika Klinikose, didziausia jam pagarba uz profesionaluma, pati operacija truko puse valandos, vietine anestezija, po 6 valandu paleido namo...Na, o kaip Darius teisingai aiskino, reabilitacija labai leta, man uztruko iki astuoniu menesiu, kol pradejau jausti zymu gerejima...nes kelis menesiu po operacijos galvojau, kad nieko gero cia nebus ir mano ranka pasmerkta...reabilitacijoj irgi gydytoja pasake, kad nervas atsistato mikronais, labai pamazu...Aciu dr. Rimdeikai ir kt. daktarams, jokiu bedu su alkune nebeturiu, nei skausmu, nei pirstu tirpimo nebera, o delno atsistate pilnai.. :)...Deja, dabar tas pats ima darytis su desine ranka ir galvoju ieskotis tos klinikos FAMA BONA, nes griztant i Lietuva tik savaitei, operacijai laiko suderinti neuzteks...gal kas zinote daugiau informacijos apie ta klinika? Aciu

  AtsakytiPanaikinti
 125. blemba 10metų dirbu prie kompiuterio po 12-14 valandų per parą, niekas netirpdavo, o dabar prieš savaitę pradėjo tirpti, bet kaip suprantu, kolkas turiu imtis tik prevencinių priemonių, nes nuo pačio pirmo tų dviejų pirštų nutirpimo nepraėjo nei savaitė, pasidėsiu ką minkštai ir žiūrėsiu kaip toliau...

  AtsakytiPanaikinti
 126. Ačiū už straipsnį, baisu, kad nebūtų , reikia labiau mankštintis prie kompo.

  AtsakytiPanaikinti
 127. su ta pacia beda :)vasario 06, 2013

  ir man pradejo... tik kazkaip labai staigiai. is karto ir nepraeina jau para laiko. reikes jau ryt saut pas daktarus ir jiems nenorint isklausyt sita tavo aprasyma :D.

  AtsakytiPanaikinti
 128. pagooglinau ir aš apie alkūnės skausmus ir paskaičiau šį straipsnį, manau, kad man ta pati problema, tik pirštų nutirpimas nėra toks stiprus,kaip skausmas alkūnėje, jeigu pamiršus atsiremiu į stalą,tada iš tos kausmo tiesiog pašoku iš vietos nevaldomai.. įdomu ar kitiems yra toks simptomas? Bandysiu kreiptis į gydytojus, tikiuosi Klaipėdoje yra specialistų

  AtsakytiPanaikinti
 129. ka daryt?kovo 01, 2013

  as pasidariau irgi sia operacija,tik siulu nespejau issimt,uzgijo tik matosi siulu galiukai...

  AtsakytiPanaikinti
 130. Nu misios...man tas pats,alkunes nervas...Bet,kaip ryztis nueit pas gydytoja,kuris sako,jus nesijaudinkit,jusu mergaitei,tik egzema...Tik????o,kai jusu berniukas nualps,ateikit,paziuresim,kas jam...Ateikit...As ne Lietuvoj ir mane apima panika...o pirstai tirpsta...sakute is ranku krenta...misios...

  AtsakytiPanaikinti
 131. Anonimiškasgegužės 29, 2013

  kaip tik reikia klaviatura su pele padeti ant stalo, daug mazesnis kruvis riesui, nes ranka buna lygiai, o kai po stalu osvaziuoajs tailcius ranak turi btu pakilusi. Plius nedekit visos rankso ant stalo, tik puse rankos, kam tne su alkunem gultis ant to salto.

  AtsakytiPanaikinti
 132. Anonimiškasliepos 31, 2013

  gerai, kad suradau jusu zinute,esu dekingas. mano nutirpimas pirstu delnu atsirado, nes esu megejas miegoti su sulentomis rankomis jas pasidedant po galva. pas daktara nesikreipsiu, o stengsiuos visa laika nelenkti alkunes ir laikyti istiesta ranka. tikiuosi, kai pirmas atsitikimas man,jog as negavau chronisko nervo pazeidimo ir viskas bus gerai.

  AtsakytiPanaikinti
 133. sakykite tie kas operavotes alkune ar jautete skausma paciu operacijos metu? ar operacija visiskai neskausminga?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visiškai jokio skausmo nejaučiau, nes ranka buvo nuskausminta :)

   Panaikinti
 134. Laba, buvo pmineta, kad laiku nesikreipus, prireiks operacijos. Man nustatyta diagnoze-alkunes tunelinis sindromas, fokaline dimenirelizacijj. Tirpima jau pasigydziau plecianciais, elektrostimuliacija, masazais, manksta. Dabar jokiu simptomu nejauciu. Neurochirurgas rekomenduoja operuotis skubiai.Tyrima atlikusi gydytoja, sake, tik "nepasirasyk" operacijai. As nieko nesuprantu, nesu gydytoja... Ar tikrai svarbu skubiai operuotis, jei nieko neskauda ir nesijauciu ligone??? Bet tikrai nenoriu tureti sulenktu vanago pirstu... ir nenoriu, kad butu per velu. Parasykit, kas turejot patirties. Is anksto aciu.

  AtsakytiPanaikinti
 135. Maniškė daktarė-" rankos tirpsta viesiems, čia neliga (nusijuokia)"- gal laikas ją pakeisti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškaskovo 24, 2014

   Keisk gydytoja nes su tokiu poziuriu liksi invalidas

   Panaikinti
 136. Anonimiškasgruodžio 08, 2013

  Ką siūlytumėte man daryti? Vaikystėje buvau nuskėlęs alkūnę ir po to dabar nuolat nutirpsta du pirštai dalis delno.

  AtsakytiPanaikinti
 137. Tikiuosi, kad viskas dbar gerai. Bet tikrai nesusimastome apie savo darbo vietą ir jos poveikį sveikatai.

  AtsakytiPanaikinti
 138. Anonimiškaskovo 24, 2014

  Mane operavo esu dekinga chirurgui. Kad pasibaige tirstancioS rankos. Pirstai,ir deginimo skausmas.operacijos neverta bijoti.ji tikrai padeda.

  AtsakytiPanaikinti
 139. Anonimiškasrugsėjo 01, 2014

  Va ir mane ištiko ta pati bėda. Priedo turiu infekcinį alkūnės tepalinio maišelio uždegimą..Klausimas - kuriam laikui po operacijos tapsiu nedarbinga? Spėju teks kurį laiką laikyti ranką ramiai, tuo labiau kad dešinė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai priklauso kokį darbą dirbate. Jei fizinį - taip, reiks ilgiau pailsėti, mėnesiuką, kitą, o jei prie stalo, tai po savaitės, kitos galėsite palengva darbuotis.

   Panaikinti
 140. gaila anksčiau nepamačiau Jūsų straipsnio, dabar įtariu ir man teks kreiptis į http://nmc.lt/ Northway dėl panašių problemų.

  AtsakytiPanaikinti
 141. Anonimiškasgruodžio 18, 2014

  Sveiki, man yra 14 metu dažnai sėdžiu prie kompiuterio gal 5 valandas per diena jaučiu tokį tirpimą gal savaitė su puse, bet alkūnės neskauda nutirpę du kairės rankos pirštai (mažylis ir bevardis). Taigi pasakiau mamai, ji susirūpinusi pradėjo ieškoti informącijos internete ir parodė man šita straipsnį ir tik tada labai susirūpinau, dabar esame išvažiavę trumpam į norvegija poryt važiuosime namo ir iškarto eisim pas daktarus, labai nenorečiau kad neoperuotu nes labai bijau daktaro scalpelio, nes manęs dar nėra operavę, norėjau sužinoti ar po 2 savaičių daro operacija? Ar tik išrašo vaistu ar koki tepala.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Operacijos bijoti nereikia, ji visai neskausminga. Padaro vietinę nejautrą - nejauti tik rankos. Nieko neskauda. Aš asmeniškai jau tą pačią dieną po operacijos buvau paleistas į namus, net pats parvairavau. O ar po 2 sav daro operacijas, manau, kad taip, svarbu, jei tai toks atvejis kaip pas mane, kaip įmanoma greičiau operuotis - brangi kiekviena diena, bet jūsų atveju tiksliau pasakys tik medikai. Sėkmės!

   Panaikinti
 142. Isimetė ir man tokia bėda. Nusipirkau kompiuterinį stalą gal prieš tris mėnesius ir jau kelias savaites jaučiu pastovų mažojo piršto nutirpimą. Pastebėjau kad galbūt kėdę labai žemai stovėjo ir stipriau užspausdavau dilbį tai dabar pakoregavau jos aukštį. Galbūt tai padės pajusti skirtumą , kitu atvėju lauks vizitas pas daktarus.

  AtsakytiPanaikinti
 143. Anonimiškasvasario 01, 2015

  Labas ,DARIAU, jau nuo vasaros skaiciau visus TAVO komentarus , ir pamates TAVO ranku nuotraukas supratau , kad man tas pats ! Tyrima dare ta pati daktare LAURAITINE , ir operavo tas pats chirurgas GEDIMINAS RAUBA .Operacijos laukiau eileje 5 men. Isoperavo sausio 13d. Dabar sveikstu! Aciu TAU , kad pasidalinai patirtimi !!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Džiaugiuosi, kad padėjau :) Na o dabar linkiu kuo greičiau pasveikti!

   Panaikinti
 144. Man panasi problema, bet nuo grojimo fortepijonu. Ranka taip pat tirpsta, bet man yra rieso nervu kanalo sindromas. skauda nuo rieso iki pat peties (peties įtvaras), eina i kakla. Rytoj darysiuos ENMG tyrima ir jis pasakys ar man butina operacija. Norejau pasidometi ar tas tyrimas skaudus? Kaip jis atliekamas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Miela, Brigita, jei tai tas pats tyrimas koks buvo atliekamas man, tai neskaudus. Kiek pamenu prie rankos priklijavo plonyčius laidelius ir iš aparato per juos leido lengvus virpesius. Priklijuotose vietose jaučiau vibravimą ir tiek. Linkiu kuo greičiau pasveikti.

   Panaikinti
 145. Laba diena.Turiu didele problema su kaire ranka. kritau nuo laiptu ant kairiosios rankos. Skausmas buvo neapsakomas.Greitoji nuvezusi i ligonine tuoj persviete tai luzio nerado.Traumotologas mane tik ramina,sako masazai, voneles ir t.t. viska isbanziau,taciau po traumos praejo daugiau kaip puse metu skausmas nepraeina. persti visa plastaka,bijo salcio,ir tirpimas eina per nyksti ir rodomaji pirsta.Riesas tiesiog saltesnis.Kambaryje bunu su pirstine, sildau pastoviai, masazuoju ,Leidausi B grupes vitaminus,geriau vaistus Brexin,darau pratimus,ir kai judu ,dirbu sode tai jauciuosi geriau,bet ramybes busenoj ir praeda perseti.Nakti kol kas miegu gerai.Ka man patartumet toliau daryti?Ko gero prasyti siuntimo i klaipeda pas neurologa, ir darytis magnetini tyrima?aciu uz patarimus

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Miela, Genovaite, patariu kuo greičiau kreiptis pas medikus ir linkiu kuo greičiau pasveikti. Sėkmės Jums!

   Panaikinti
 146. Reikia nepamiršti mankštintis. Kas supranta rusu kalba butinai pažiurėkite iki galo https://www.youtube.com/watch?v=ZoO0Ujt-htM

  AtsakytiPanaikinti
 147. Laba diena. Man ta pati problema,tirpo abu pirstai ir delnas kaires rankos. Pries 4 d isoperavo, tai kol kas viskas taip pat su tirpimu, o vat operuota vieta skauda, negaliu drabuziu kai kuriu apsivilkti is skausmo. Operacijos metu neskaudejo, bet viska jutau , ka chirurgas ten dare tad nebuvo malonu. Apie tolesne eiga parasysiu veliau.Sake, kad praejus menesiui po operacijos jau galesiu zaist krepsini, paziuresim ar issipildys sios prognozes :)

  AtsakytiPanaikinti
 148. Anonimiškassausio 08, 2016

  Sveiki,

  Turiu klausimą. Ar po operacijos Jums tino ranka, ypač plaštaka? Aukščiau alkūnės nedidelis patinimas, bet žemiau alkūnės ranka visa ištinusi. Taip nutiko ketvirtą dieną po operacijos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ketvirtą dieną po operacijos mano ranka jau nebuvo ištinusi. Iš kart, tik po operacijos, taip buvo ištinimas, bet greitai praėjo.

   Panaikinti
 149. Anonimiškassausio 12, 2016

  Antra diena kaip tirpsta tie du pirstai ir pusė delno. Darbas kompiuteriu, daugiau nei pusę paros praleidžiu prie jo.
  Paskaičius šią istoriją ir komentarus...išsigandau...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nereikia pergyventi. Kreipkitės laiku pas daktarus ir viskas bus gerai. Nereikia bijoti net ir operacijos. Mano ranka jau virš 7 metų po operacijos ir jokių komplikacijų ar pablogėjimo. Viskas gerai. Linkiu ir Jums visko ko geriausio!

   Panaikinti
 150. Anonimiškasvasario 26, 2016

  Sveiki, sausio 27 d. man dare tokia pat operacija. Pirstai nutirpe buvo apie puse metu. Operacija buvo nelengva, truko apie 2 val., kaip paaiskino operaves gydytojas - nervas buvo uzspaustas kitoje vietoje, nei iprastai, todel opeeacijos metu teko daugiau audiniu pazeisti. Para buvo ikistas drenas, ligonineje buvau 3 paras. Tirpimas nepraejo, ties alkune tinimas praeina tik dabar. Pirmadieni einu atgal pakartotiniam vizitui pas ta pati gydytoja :( Visiems patariu nedelsti, kai pradeda tirpti pirstai.

  AtsakytiPanaikinti
 151. Anonimiškaskovo 10, 2016

  sveiki,visai neseniai, vos pries tris savaites ir man atliko alkūnės operacija, del nutirpusiu kaires rankos pirstu.Operacija trūko neilgai, gal koki pusvaladi ir i namus isleido ta pacia diena. Kaip aiskino mano gydytojas, kad ant alkūnes kaulo buvo isaugusi kremzline atauga. Greiciausiai , nuo to, kad kazkada buvo sutrenkta alkūne. Nezynau, ar per greit , noriu tinkamo rezultato, bet dar nejauciu pagerejimo, pirstai vis dar uztirpe.Apie atvykima tikrintis nieko nebesake. Noriu suzynoti,po kiek laiko atsistatyti turetu pirstai. Pati darausi masazus, sportuoju, skausmo alkuneje nejauciu jokio. Bet gerejimo irgi. Linkiu visiems sveikti :)

  AtsakytiPanaikinti
 152. laba diena esu po operacijos 1 savaite pastebejau kad man istino visa kaire puse ar kam tai buvo?siulus nuims antradieni ,o pirstu tirpimas dar liks kazkiek laiko taip sake mano daktare,masazuok toliau ir lauksim rezultatu

  AtsakytiPanaikinti
 153. Laba diena, Ana, ne, praėjus savaitei po operacijos mano ranka nebuvo ištinusi.

  AtsakytiPanaikinti
 154. Ech darbas oprie kompo tikrai truamuoti gali

  AtsakytiPanaikinti
 155. Anonimiškasbirželio 23, 2016

  Gal kas žinot kas KLAIPEDOJE daro tokią operaciją

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jums tikslingiau būtų pasiskambinti į Klaipėdos ligoninę, kad ir universitetinę ir ten pasiteirauti. Manau, kad tikrai nukreips pats reikiamus medikus, kurie paskirs tinkamą gydymą. Sėkmės Jums!

   Panaikinti
 156. Atsibudau siandien ryta jau su nutirpusiu mazuoju pirsteliu ir puse salimais esancio pirstelio. Visa laika pradirbau buhalteriu prie kompiuterio, man 28metai, ryt bandysiu pakliuti pas seimos gydytoja tolimesniem tyrimam. Beje turiu dar dvi stuburo isvarzas. Gal tai bus susije.

  AtsakytiPanaikinti
 157. sveiki, esu visiskai nusivylusi. Siais metais vasario men man atliko alkūnes nervo atlaisvinimo operacija. Pagerejimo nesulaukiau jokio, be to atsirado didelis skausmas pirstuose ir delne. nesulaukus pagerejimo kreipiausi i kita palstikos gydytoja. Atlikus neuromyografijos tyrima, buvo nutarta , kad reikalinga atlikti rieso kanalo operaciaj ir pakartoti alkunes opercija, nes nervas buvo pritrauktas i randa . Antra operacija atliko liepos men, bet bet, jaau praejo 4 men, as nemiegu naktimis , beprotiskai skauda pirstus mazyli ir ketvirta, delnas lyg dega.Alkune jautri, niekur negaliu prisiliesti. po antros operacijos praejau ir sanatorini gydyma, ivirios proceduros, bet niekas nepadejo. Siai dienai nebezynau ka ir daryti? liūdna, gal buvo uzilginta mano beda, gal per velai seimos gyd pasiunte pas plastikus? Tiesiog stoviu dabar vietoje. Naktimis gerius stiprius nuskausminamus ir raminancius , kad galeciau uzmigti. Siaubas. Patariu visiems , tik nelaukite. Bukite sveiki :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Miela Laima, laikykitės ir nenuleiskite rankų. Kreipkitės pas kitus gydytojus, nepadės - dar pas kitus. Tikiu, kad rasite gydytoją, kuris Jums padės. Linkiu Jums stiprybės ir sveikatos!

   Panaikinti
 158. Anonimiškassausio 03, 2017

  Nežinau naudojausi kompiuteriu atsitiko taip pat nutirpo du pirstai ir delnas identiskai žmogui iš straipsnio ir neatitirpsta kad ir ka darau pozicijos prie kompiuterio nekeiciau nes paprastai tai praeidavo po dienos budavo laikina negalvojau kad bus pasekmes maniau tai laikina dėja

  AtsakytiPanaikinti
 159. Dekui kad dalinatės informacijas ,as irgi kelias dienas jauciu dvieju pirštu nutirpima reiks keliaut pas daktarus

  AtsakytiPanaikinti
 160. Anonimiškasgegužės 07, 2018

  Pas mane ta pati situacija, pakolkas atrofijos nėra, labai reaguoja pirštai i šaltį, praejo 6 mėn. nuo nutirpimo, berods po truputi atitirpinėja, bandau pats atgaivinti (vitaminai b, tepalai ir mankstos, labai nenoriu chirurgines intervencijos :)), daugiau info : https://orthoinfo.aaos.org/en/diseases--conditions/ulnar-nerve-entrapment-at-the-elbow-cubital-tunnel-syndrome/

  AtsakytiPanaikinti
 161. Anonimiškasgegužės 07, 2018

  pratimukai kam dar ne visai tragiska situacija : https://www.youtube.com/watch?v=d85QKyWvrbI

  AtsakytiPanaikinti
 162. Anonimiškasvasario 06, 2019

  As tai daznai daru masazus, be ju neapsieiciau, vat cia tikrai nuostabu https://www.mesoderma.eu/

  AtsakytiPanaikinti