2008-07-28

,

Būkim europiečiais - nedarykim Lietuvai gėdos keliuose.

Akmenos ežeras Trakuose

Jeigu norite pamatyti kaip masiškai, sąmoningai ir nebaudžiamai pažeidinėjamos kelių eismo taisyklės atvykite į Trakus. Kelio Trakai - Vievis beveik 1 km ilgio atkarpoje šalia Akmenos ežero yra dvi mokamos automobilių stovėjimo aikštelės. Deja tik viena (esanti arčiau paplūdimio) būna užimta, likusi stovi apytuštė - automobilius poilsiautojams patogiau statyti arčiau paplūdimio kelkraštyje ir nesvarbu, kad tai daryti draudžia kelių eismo ženklai bei dvi ištisinės kelio juostos. Nesvarbu, kad draudžiama - už tai nemokama - policija už tai juk nebaudžia. Miesto biudžetas dėl tokios betvarkės praranda dideles pajamas. Tai dar ne viskas. Ar kas pagalvojo kokį vaizdelį prieš akis mato svečiai iš užsienio, šia kelio atkarpa reguliariai važiuojantys į šalia esantį kempingą? Juokiamės iš šalių kurių keliuose niekas nesilaiko jokių taisyklių (pvz. Libane, Afganistane ir pan.), o patys nesusimąstome, kad būdami europiečiais elgiamės kaip kokie neišsivystę afganistaniečiai.

Ši betvarkė jau tęsiasi ne vienus metus. Keista, kad policija ir miesto valdžia nesiima jokių veiksmų. Tarp kitko, dabartinis Trakų miesto meras Edmundas Malūkas kas dieną šio keliu važinėja į darbą ir atgal! Nesuprantu - šimtai pažeidėjų vienu metu vienoje vietoje, o policija ir miesto valdžia nieko nedaro, nieko nesprendžia. Kad ir atskirą žmogų galima priimti į darbą - patruliuotų sau ir rinktų baudas ar rinkliavas. Sau atlyginimą užsidirbtų ir policijos ar miesto kasą reguliariai pildytų. Verkšlena policininkai mažus atlyginimus gaudami, o miesto valdžia besiskųsdama biudžeto deficitu. Klausykit, išmokit ūkiškai dirbti, tada ne vienu milijonu per metus savo biudžetą padidinsit, ir tvarka (legaliu būdu dirbant!) bus ne tik jūsų kišenėse, bet ir valstybėje. Visiems geriau nuo to bus. Nes dabar tai, kaip kokiam Libano kaime - kas kaip nori, taip važiuoja, kas kaip nori, taip stato.

Didesnį akmenį norėčiau mesti į vairuotojų daržą, o policija ir valdžia tegus patys sprendžia savo problemas. Reikia pradėti nuo savęs. Kada galų gale mes, vairuotojai, tapsim europiečiais? Na, diržus sėdėdami priekyje jau šiaip ne taip raukydamiesi segamės. Tikiuosi po kokių 10 metų ir į galą atsisėdus klausimų nekils - segtis ar ne? Kad ir tam pačiam eiliniam europiečiui: airiui, anglui ar vokiečiui prieš važiuojant prisisegti diržą reiškia tą patį, kaip atsisėdus užsidaryti dureles, o nevažiuoti su pravirom. Po ženklais tie patys europiečiai irgi sąmoningai automobilių nestato. Kada gi po velnių mes tapsime tokiais kaip jie? Tai liečia ne tik "fofonias", "kaimo jurgius" ar "runkelius" vairuojančius automobilius, tiesa pastarųjų ausų šis kreipimasis tikriausiai nepasieks, nes jie tokių įrašų neskaito, - daugiau tai liečia labiau išprususį vairuotoją. Šalia neleistinai Trakų pakelėse pristatinėtų automobilių dažnai sukinėjasi ir intelektu pažymėti veidai. Ką įdomu jie mąsto taip elgdamiesi? Ar jie bent suvokia, kad negerai elgiasi, kad taip elgdamiesi daro gėdą Lietuvai?

Aš savo ruožtu noriu tokius vairuotojus pagėdinti: GĖDA PELĖDA! ir dar kartą paprašyti: būkim europiečiais ir nedarykim Lietuvai gėdos keliuose.

Štai čia Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas stebi betvarkęPatiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

4 komentarai :

 1. kam moketi uz mokama aiklstele?kuri visai dienai kainuotu apie 15lt, juk prie ezero nevaziuojama pabuti 20min kaip i parduotuve apsipirkt. geriau as savo vaikui nupirksiu ledu ar saldainiu, uzkandziu. gal geriau tuose aikstelesee nerinkti mokescio ir leisti nemokamai statyti automobilius? eisum tie pakeleje automobiliai netrugdo, o jei uz gerbiamos zurnalistiskos akies uzkliuvo, tai jau gerbiamojo kaip ir ka isrutuliuoti... nemanau, kad eme statyti automobilius i mokamas aiksteles tapsime europieciai

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gerb. anonime,
  visų pirma nebijokite atskleisti savo vardo. Dabar nežinau su kuo bendrauju :(
  Man už akies užkliuvo nesilaikymas taisyklių - kelių ženklai galioja visiems. Jeigu ženklai draudžia statyti automobilius pakelėje, tai kodėl masiškai jie statomi ten kur draudžiama? Kodėl masiškai nepaisomos kelių taisyklės?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškasbirželio 30, 2012

   Gerbiamas Dariau Kairaiti,

   gal visu pirma reiketu sugedinti Traku valdzia, kad prie tokio nuostabaus ezero aiksteles yra mokamos? Zmones su vaikais atvyksta pabuti gamtoje prie ezero ir uz tai turi susimoketi 15 litu? Sakyciau kainos tai tikrai uz stovejima Europietiskos. Patys gi Europieciai savo piliecius labiau myli, pas juos net zenklai raso rezindentams tiek moketi, o nerezidentams tiek. Ir rezidentams visada kainos buna nepalyginamai pigiau. Su musu minimaliu atlyginimu kainos prie Akmenos ezero stovejimo aikstelese nenormalios. Tai gal padarykime tas kainas prieinamas ir nebekils niekam noras pazeidineti taisykliu?

   Vilniete su seima

   Panaikinti
 3. (kitas anonimas)
  O ar pats visada laikotės taisyklių? Jei yra kelio darbai ir sulėtinimas iki 30 km, ar visada taip sulėtinat, ar nebūna, kad važiuojat 35-40 km toj vietoj? Jei yra gatvėj ženklas "Sustoti draudžiama" ar nesat sustojęs dešimčiai sekundžių kelkraštyje išleisti keleivį? Jei taip, tai turbūt labai neseniai vairuojat/išvis nevairuojat :)
  Ką aš noriu pasakyti - taisyklių laikytis tikrai svarbu. Bet kai kurios jų tiesiog absurdiškos, o jų pažeidimas nepadaro kažkokios regimos žalos.

  AtsakytiPanaikinti