2008-08-22

Krepšinis Lietuva - Ispanija. Pralošimo priežastys

Krepšinis

Lietuviai žaidė puikiai. Ispanai taip pat. Buvo gražios ir įtemptos rungtynės. Gaila, bet mūsiškiai pralaimėjo... 86-91. Penktame iš eilės olimpiniame pusfinalyje nepavyko prasimušti iki finalo. Nors po mūšio kumščiais nemojuojama, rezultato vis tiek nepakeisi, bet norėtųsi paanalizuoti pralošimo priežastis.

Pirma, lietuviams sunkiai sekėsi tvarkytis po krepšiu. Labai trūko Dariaus Songailos jėgos ir jo žaidimo "nugara" bei Žydrūno Ilgausko ilgų rankų ir milžiniškos jo NBA patirties. Dabar tik galima pasvajoti kaip būtų pasibaigusios rungtynės jeigu šie du krepšininkai būtų žaidę... Ispanai pergalę matytų kaip savo ausis.

Jokiais būdais nenoriu nuvertinti dabartinių priekinės linijos žaidėjų. Jie
žaidė puikiai. Gynėsi, kovojo dėl kamuolio negailėdami jėgų, bet ispanų priekinės linijos krepšininkų meistriškumas per sprindį buvo didesnis, kas ir leido jiems dominuoti po abiem krepšiais. Nors pagal atkovotus kamuolius lietuviai nusiėmė vienu kamuoliu daugiau 34/33, bet ispanai buvo sunkiai stabdomi rinkdami dvitaškius arti krepšio (rungtynių metu ispanai į lietuvių krepšį įšovė tik 4 tritaškius).

Vienas pagrindinių šioje olimpiadoje mūsų ginklų - toliašaudė artilerija, šį kartą buvo užgesinta. Dėka kibios ispanų gynybos sunkiai sekėsi rinkti tritaškius R. Šiškauskui, Š. Jasikevičiui, R. Kaukėnui, L. Kleizai. Vienintelis siurprizas ispanams buvo S.Jasaitis. Jie nesitikėjo ir nebuvo pasiruošę saugoti šio žaidėjo. Vėliau uždengė ir jį. Tiesa dar K.Lavrinovičius pavarė 4 tritaškius. Po vieno su pražanga trečiojo kėlinuko pabaigoje pamaniau: "tai ispanus turėtu pritrenkti...", bet gavosi atvirkščiai - ketvirtą kėlinuką ispanai pradėjo užsivedę kaip buliai ir greitai atstatė lygybę.

Na ir aišku teisėjai. Kelios grubios jų klaidos mums kainavo vieno geriausio rinktinės žaidėjo L. Kleizos diskvalifikavimą ir lengvus taškus ispanams. Teisėjai skyrė L. Kleizai antrą nesportinę pražangą, kurios mano galvą jis nenusipelnė, nes tai akivaizdžiai buvo žaidybinis momentas - Liną suklaidino, jis iššoko, po to neturėdamas kur dėtis visu kūnu užgriuvo ant ispano. Tuoj pat po šio įvykio po lietuvių krepšiu už akivaizdų ir tyčinį Marko Gasolio griebimą mūsų puolėjui už rankos teisėjai ispanui skyrė tik paprastą pražangą... Tai akivaizdus nesąžiningo teisėjavimo įrodymas. Linas Kunigėlis komentuodamas šį momentą pasakė: "Teisėjai teisėjauja taip, kaip jie nori". Aš pridursiu - teisėjavo taip, kaip buvo naudinga ispanams...

Nereikia nusiminti, svarbiausia, kad vyrai kovojo ir atidavė visas jėgas pergalei pasiekti. Buvo puikios rungtynės. Tik dvi aukščiausio lygio komandos galėjo sukurti tokį gražų krepšinio spektaklį. Aš didžiuojuosi, kad viena iš jų buvo Lietuva!

Dar šia tema galite paskaityti Artūro Račo mintis: Kodėl žaidžiami ne trys kėliniai…:)
Bei neblogą Artūro Gimžausko straipsnį iš Pekino: R.Kurtinaitis: ispanai sugebėjo pergudrauti teisėjus
O po šia NUORODA matysite kokia masė žmonių Vilniaus Rotušės aikštėje žiūrėjo varžybas. Vaizdo reportažas paruoštas Delfi TV.

Sirgaliai

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

4 komentarai :

 1. Žiauris varžybos... O aš jau galvojau kaip seksis su USA finale, gaila

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iš proto galima išeiti, penktą kartą nepasisekė PAPULTI I FINALA :(
  Bet vyrai zaide puikiai!
  Bronza bus mūsų! Tikiu tuo 100 proc!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Skaiciau ispanu spauda. Lietuvius giria. Pripazysta, kad buvo uzspausti i kampa ir kai kuriais momentais jau buvo patikeje, kad lietuva neatiduos pergales.
  Aisku tai neguodzia, guodzia tai, kad esame gerbiami ir vertinami kaip lygiaverciai varzovai stipriai Ispanijos rinktinei.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Andriau, aš taip pat per Google Translate :) perskaiciau keletą ispanu atsiliepimų iš kuriu susidariau nuomonę, kad lietuvius kaip priesininkus jie vertino stipriai. Sako spaude lietuviai juos nuo kampo prie kampo - atsikvept nedavė, nors man ziurint rungtynes susidare nuomone, kad ispanai lietuviams kvepuoti puolime nedave.
  Jasikeviaus zaidima labai giria ir kieta lietuviu gynybą.
  Aplamai tai dziaugiasi Ispanai iveikę sunkų priešininką.
  Mums ateityje tai turėtu pridėti motyvacijos siekiant galų gale nugalėti tuos ispanus, velniai rautų :)

  AtsakytiPanaikinti