2008-12-13

,

Riterio krantas - kaimo turizmas su riteriškos praeities pojūčiu


Riteriai

Šiandien, beieškodamas vietos įmonės renginiui, sužinojau, kad netoli Trakų veikia naujas, dar "dažais kvepiantis" kaimo turizmo kompleksas "Riterio krantas". Šią vietą rekomendavo ten pabuvoję kolegos.

Nulėkiau apžiūrėti. Prieš važiuodamas Google žemėlapyje pasitikslinau kelią. Šį tą radau šiame ŽEMĖLAPYJE. Kadangi kelyje nebuvo jokių nuorodų bevažiuojant kelis kartus teko skambinti į kompleksą telefonu. Kitam gale atsiliepęs balsas tiksliai paaiškino kur ir kaip reikia važiuoti. Tikslą pasiekiau greitai.

Štai šiuo smėlio keliuku besidriekiančiu palei Gilušio ežero krantą ir Gratiškių mišką pravažiavęs paskutinius 300 metrų išnėriau į pušelėmis apsuptą teritoriją:

Ežeras

Joje pūpsojo naujos statybos pastatas - kaimo turizmo kompleksas "Riterio krantas". Labai knietėjo kuo greičiau su juo susipažinti:

Riterio krantas

Dviaukščio korpuso I aukšte įsikūrusi kavinė su baru, apačioje 3 dviviečiai kambariai su atskirais įėjimais iš lauko. Kitame korpuse per du aukštus viešbutis, apačioje pirčių kompleksas su baseinu. Abu korpusus jungia konferencijų salė ir boulingas. Šalia įrengti dar du pastatai:

Kaimo turizmo kompleksas "Riterio krantas"

Su kompleksu mane supažindino maloni moteris, komplekso vyr. administratorė Dalia:

Administratorė Dalia

Visų pirma mane domino kambariai nakvynei. Viso apžiūrėjau 20 (tiek jų čia yra) savitų, pagal riterišką dvasią įrengtų kambarių. Štai keletas jų:

Kambarys

Kambarys

Kambarys

Kambarys

Kambarys

Kambarys

Kambarys

Maloniai nustebino keturvietis su dviaukšte ir dvigule lova:

Kambarys

Vonios kambariai taip pat įdomūs. Vonios ir tualeto patalpos komplekse, kaip ir kambariai turi skirtingą ir savitą stilių:

Kambarys

Vonia

Dušas

Vonios kambarys

Kambariuose yra internetas, palydovinė televizija, kondicionieriai:

Kambarys

Apžiūrėjęs kambarius tiesiai iš viešbučio foje nusileidau į apačią. Ten radau konferencijų centrą, boulingą, pirčių ir baseino kompleksą.

Pirma patraukiau į persirengimo kambarį (čia tokie du):

Persirengimo kambarys

Vėliau į erdvų pirčių ir baseino kompleksą kuriame įrengtos 2 pirtys - garinė turkiška ir sauna:

Pirtys

Šalia pirčių nemažas baseinas su laiptukais, specialiu vandens apšvietimu, kaskada ir povandeninėmis srovėmis:


Gretimai įrengta elegantiška konferencijų salė su vaizdo ir garso įranga:

Konferencijų salė

Bei dviejų takelių boulingas:

Boulingas

Šalia jo esančiais laiptais pakilau į jaukią kavinę. Maistas joje gaminamas pagal užsakymus:

Kavinė

Savininkai prasitarė, kad atšilus orams visas laukas esantis šalia komplekso bus užsodintas įvairiausiomis vaistažolėmis.

Viskas. Ekskursija baigta. Likau sužavėtas!

Beja, įsivaizduoju kaip ši vieta atrodys vasarą, kai aplink viskas žaliuos, žydės vaistažolės, čiulbės paukšteliai ir gaivus vėjelis nuo netoliese esančio ežero pūs gaivią pušų sakais persmelktą vasaros vėsą...Video šaltinis: ReklamaLT

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

15 komentarų :

 1. Atrodo neblogai, tik kad šis viešbutis-girdykla neturi nieko bendro su kaimo turizmu - bent jau kaip tai suprantama Europoje.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ir visai ne girdykla, o labai padori vieta. Praėjusią savaitę dalyvavau seminare ten.
  Tarp kitko, skaniai maitino...

  AtsakytiPanaikinti
 3. viz3, na ir pavarei - girdykla :)

  O kas dėl bendrumo su kaimo turizmu, štai ištrauka iš projekto aprašymo pateikto ES paramai gauti (radau i-net). ES šiaip sau pinigų nemėto...

  "...Teritorijos dydis ir aplinka leidžia vystyti kaimo turizmo verslą ir sukurti konkurentabilų produktą. Kaimo turizmo kompleksas susidarys pagal projektą iš pagrindinių 2 pastatų grupės. Maitinimo ir laisvalaikio pramogų paslaugų, siekiant sukurti savitą stilių ir konfortabilią aplinką.
  Kaimo turizmo kompleksas formuojamas žmonėms, siekiantiems pailsėti puikiame gamtos prieglobstyje netoli Trakų (ir Vilniaus) pagal visus šiuolaikinius reikalavimus įrengtoje poilsiavietėje. Šiam tikslui ir kuriamas naujas turizmo kompleksas, gamtos ir komforto simbiozė, kurioje turi jaustis kaimo bei istorinius laikus primenanti riterių dvasia, siejama su Trakų rajono istorija- pagal istorinius šaltinius ką atspindi netgi Trakų žemių heraldika. Komplekse vyraus kaimiška aplinka: mediniai statiniai, natūralų gamtovaizdį atspindintys želdiniai, mažoji architektūra, gamtinis kontekstas ir atitinkantis jį žemės naudojimo būdas.
  Ūkininkė žemės ūkio paskirties žemėje planuoja užsiimti žemės ūkio veikla ir auginti vaistažoles, tuo tikslu ji išsinuomojo 1 ha žemės. Vaistažolės bus auginamos ne tik žemės ūkio paskirties žemėje, o ir visoje aplinkoje, pabrėžiant ne tik kuriamo kaimo turizmo komplekso kaimišką dvasią, bet ir suteikiamą unikalumą kompleksui, kadangi šiandieninėje visuomenėje aplinka per daug sukultūrinama.
  Kaimo turizmo kompleksą „Riterio krantas“ prie Gilušio ežero pakrantės sudarys: 13 kambarių (optimalus sodybos lankytojų skaičius iki 28, maksimalus - iki 40), konferencijų salė, transformuojama į vaikų kambarį bei namų kino salę, dvi maitinimo salės, pirčių kompleksas – sauna, garinė pirtis, lietuviška senovinė (statinės su vaistažolių nuovirais), masažo ir mankštos kambariai, 2 takelių boulingas, lauke - tinklinio aikštelė, šaudymo iš lankų ir (arba) arbaletų zona, vaikų žaidimų, poilsio zonos, kempingo aikštelės ir ežero pakrantė su valtimis ir vandens dviračiais. Visos pramogos bus kuriamos palaipsniui, pagal matomą gyventojų poreikį, bet didžioji laisvalaikio pramogų dalis bus įrengta kartu su kuriamu kompleksu..."

  AtsakytiPanaikinti
 4. tokiems kompleksam vistiek turėtų būti kitas, ne kaimo turizmo, vardas ir statusas sugalvotas... Gamta, gražu, tvarkinga. Pritariu. Bet kaimo turizmu čia nekvepia...

  AtsakytiPanaikinti
 5. buvau čia, nuoširdūs šeimininkai, ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 6. vieta super, vaziuosiu dar

  AtsakytiPanaikinti
 7. Senai jau teko aprašyti savo įspūdžius, aplankius kokią nors vietą, bet pabandysiu prisiminti senus gerus mokyklos laikus ir papasakoti tiems, kas gal būt ateityje ketins čia apsilankyti arba svarstantiems apie tai. Man, pavadinimas "Riterio krantas", visiškai nesukūrė jokios išankstinės nuomonės, aš net neįsivaizdavau ko laukti: ar tai dar viena autentiško kaimiško tipo sodyba ar dar kas nors? Tas variantas, kad tai galėtų būti kažkas panašaus į pilaitę arba rūmus atpuolė iš karto, nes kažką panašaus įrengti "nuo nulio" mano įsitikinimu yra labai (labai) brangu, todėl buvo smalsu pamatyti kas gi tai per vieta ir kokiu pagrindu ji taip skambiai pavadinta. Iš išorės sodyba visai nepanaši nei į kaimišką trobą, nei į pilį, kas beje maloniai nustebino (kaimiško stiliaus trobos pradeda šiek tiek įgristi - asmeninė nuomonė), tai veikiau priminė malonaus vaizdo, gerai "įsi paišantį" ir derantį su aplinka skandinaviško stiliaus statinį. Užėjus į vidų patyriau savotišką šoką (gerąja prasme) nuo puikiai suderinto vidinio interjero (per visą sodyboje būvimo laiką, vis atkreipdavau dėmesį į įvairias detales ir sprendimus, kurie tikrai stebino bei žavėjo) . Sodybos administratorė Dalia maloniai sutiko mums aprodyti tuo metu neužimtus kambarius: visi kambariai išlaiko panašų, sakyčiau riterišką stilių, tačiau kiekvienas jų yra labai individualus bei jaukus, beje kambarių yra ir 4 asmenų šeimai (su dviaukšte lova vaikams) ir romantiškam vakarui (su masažine vonia), viso, kiek pamenu, yra 13 numerių.Trumpai tariant, sąlygos nakvynei tikrai puikios (pusryčiai irgi įeina į kainą) ir sodyba pelnytai pasivadino riterio krantu, nes tai jaučiasi balduose, lovų užtiesaluoses, apdailoje, bei interjero detelėse ir pvz. tikrai plika akimi matosi, kad skrynios pavidalo naktinės lempos spintelė, niekada nebuvo stovėjosi valstiečio gričioje - mažų mažiausia pasiturinčio pirklio svetainėje, - perdėtos pompastikos irgi išvengta, manau sodybos šeimininkė puikiai atrado aukso vidurį (spėju ne apsieita be dizainerių pagalbos).Tai gi sodybos įrengimas maloniai nustebino labai skoningai aplinka, kurios prabanga nėra dirbtinai išpūsta, iškelta į paviršių: viskas lig šiek tiek užslėpta smulkiose dėtalėse, kurios suformuoja labai malonu poskonį (gero vyno mėgėjų terminais šnekant).

  Nepaisant puikios aplinkos (dažnai mano lankytose kaimo turizmo sodybose būna arba labai gražų arba labai ne nuobodu - vienas iš dviejų), sodyboje apstu įvairių pramogų, dėl kurių nereikia išeiti į kiemą (kas labai aktualu vakarelio atveju). Sakyčiau labiausiai nustebino dviejų takelių boulingas,sienos kurio nerealiai papuoštos, be to yra ir spec. efektų (nesakysių kokių - kam "niežties", tas pats pamatys). Žinoma, kaip ir kiekvinoje sodyboje, yra įrengta pirtis, tačiau... mano nuomone, to kas ten yra padaryta "pirtimi"niekas ne apvadintu - tai mažas SPA centras. Didelis (ilgas) baseinas, su atskira "džakuzi" vonia, taip pat baseine įrengta krentančio vandens kaskada, šalia dvi pirtis: klasikinė ir garinė turkiška. Ir sakyčiau programos vinis - kubilai, kurios gali paruošti su įvairiomis žolelėmis. Žinoma (ir suprantama,) kad miniSPA yra įrengtas masažo kabinetas. Trumpai tariant nuo 17.00 val. vakaro iki 5.00 val. ryto mūsų kompanija tikrai turiningai leido laiką sodyboje.

  Na, apie pateiktą maistą gaiu pasakyti, tik tiek kad jis buvo tikrai gardus. Labai skaniai suvalgiau tuos patiekalus, kurių paprastai net ne uostau :). Aptarnavimas irgi aukštame lygyje. Įrankiai spėju užsakinėti iš specialių katalogų (nei taurių, nei puodleių kavai, nei peilių/šakučių ne teko matyti pirkti tuose parduotuvėse kurias lankau - manau galiu save laikyti vidutiniškai normaliai uždirbančių statisitnių lietuviu).

  Apibendrinant, noriu pasakyti, kad mūsų vakarėlis tikrai pavyko ir vakarėliui pasirinkta vieta užtikrino apie 50 proc. sėkmės :), kita pusė, žinoma - patys dalyviai.

  Didelis AČIŪ sodybos "Riterio krantas" šeimininkei p.Linai už puikiai praleistą laiką

  AtsakytiPanaikinti
 8. Pirties 1h kaina 500litu pirma karta girdejau apie tokias kainas. O del ES paramos, ja gauna ne bet kas , ja gauna tas kas sedi geram poste turi sukaupes pinigu ir turi pazystamu sioje sferoje. Delto ir iskyla tokie apsurdiski pastatai kaimo vietovese, nes savininkai neturi nieko bendro su kaimu su gamta. Tarpkitko negirdejo kad TIKRA kaimo turizmo sodyba gautu dvidesimt-desimt milijonine ES parama jei ir gauna tai tik menkam dalykui(krepsinio aiksteliai ar technikai). Zodiu sios sodybos savininkai is chebros, socdemu!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškaskovo 19, 2009

  Ne pirties kaina,o baseino komplekso/baseinas,jacuzzy,turkiška pirtis,sauna.... Ir ne val.kaina,bet 2 val.-500 Lt.
  o iš kur,gerbiamasis,apie tokias 20-10 ml.paramos sumas girdėjote? tikrai daug ką galima nuveikti jei tokios paramos sumos egzistuotų....deja.
  Urtė

  AtsakytiPanaikinti
 10. Mielas Vyteni, jūs neteisus :)
  30 k.m.dydžio baseinas ir pirtys: sauna, garinė turkiška ir unikali lietuviška senovinė - neatskiriami, tai vienas kompleksas, kurio pirmos 2 valandos kainuoja 500 lt, trečia valanda - 100 lt, kitos valandos - 80 lt,

  Šios kainos taikomos grupėms iki 15 asmenų. Už kiekvieną papildomą asmenį imamas 15,00 lt mokestis.

  Jeigu žinotumėt kokius kryžiaus kelius ėjo sodybos savininkai realizuodami šį projektą, nerašytumėte tokių nesąmonių

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonimiškasgegužės 11, 2009

  vieną "RITERĮ" šis "krantas" tikrai turi... tai šio blogo autorius. Įdomu , kiek už reklamą gauna ponas Darius? Taip nuošidžiai gina ūkininkę Liną. komentarai gali būti visokie.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Superine vieta, nuostabus seimininkai, labai jauku ir skanus labai maistas, tikrai verta daugiau nei 4iu gandru. auksta klase

  AtsakytiPanaikinti
 13. Vieta ir aptarnavimas vertas tik geriausių žodžių. Nesitikėjau tokios harmonijos su gamta ir žmogumi. Lenkiu galva

  AtsakytiPanaikinti
 14. Nuostabi vieta ir nuostabios moterys - šeimininkė Lina ir Dalia. Ačiū joms už gerą energetiką ir aptarnavimą. Puikiai praleidome laiką.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Vieta išties puiki. Tiek aptarnavimas, tiek maistas vertas pagyrimų. Rekomenduoju apsilankyti. :)

  AtsakytiPanaikinti