2009-08-05

,

The Tall Ships Races Baltic 2009 pabaiga su kliauzom ir gera nuotaika

Štai tokios burlaivių su išskleistomis burėmis nuotraukos spaudoje vėl privertė atvažiuoti į Klaipėdą. Norėjau savo akimis pamatyti su vėju besigalynėjančias ir uostą paliekančias bures:

Laikraštis

Pirmadienį 12 val. burlaiviai turėjo palikti Klaipėdos uostą. Naiviai tikėjau, kad burlaiviai iš uosto plauks su išskleistomis burėmis. Žioplys, kaip gi iš karto nesupratau, kad bures laivai išskleis tik išplaukę į atvirą jūrą, nes siaurame Klaipėdos uoste mažai erdvės.

Jeigu ne pažįstamas iš Klaipėdos, laivų išlydėti būčiau važiavęs į kruizinių laivų terminalą, ten kur burlaiviai tris dienas "kukavo". Iš kur man Klaipėdą mažai pažįstančiam žinoti kur geriausia stebėti iš uosto išplaukiančius laivus? Renginio organizatoriai visiškai nepasirūpino informaciniais pranešimais ar nuorodomis rodančiomis vietas geriausiai tinkančias stebėti iš uosto išplaukiančius laivus.

Gerai, kad turėjau pažįstamą Klaipėdoje kuris patarė važiuoti prie molo, prie jūros vartų.

Ten važiavau ne vienas, ten traukė didžiulė smalsuolių minia ir ratais, ir pėsčiomis. Klaipėdos pajūry susidarė didžiuliai kamščiai:

Automobilių kamštis

Klaipėdos kelių policijai reikėtų atiduoti pagarbą už puikiai reguliuojamą eismą uostamiesčio keliuose. Kamščiai jeigu ir buvo, tai buvo labai greitai išsklaidyti. Šaunuoliai Klaipėdos kelių policininkai.

Kadangi renginio organizatoriai, kaip jau sakiau, nepasirūpino renginį stebinčių žmonių švietimu, ieškant vietos teko vadovautis individualia logika ir intuicija. Šiaip ne taip šalia Klaipėdos naftos vartų pastatęs automobilį kartu su šeimyna patraukiau paskui judančią masę, pats juk nežinojau kur eiti. Žmonių traukiančių stebėti išplaukiančius burlaivius buvo daug:

Klaipėda

Burlaivių parado Klaipėdos paplūdimy, plieskiant saulei, laukė įvairaus amžiaus smalsuoliai: pagyvenę:

Žiūrovai

ir maži:

Prie jūros

Visos vietos kur bent šiek tiek galima apsisaugoti nuo saulės buvo greitai užimtos:

Pavėsis

Vienas pirmųjų iš uosto pajudėjo didžiausias pasaulyje burlaivis "SEDOV":

Burlaivis "Sedov"

Daugelis susirinkusiųjų, kaip ir aš, tikėjosi išvysti išskleistas bures. Deja buriu nebuvo. Buvo tik masė žmonių chaotiškai išsibarsčiusių po paplūdimį ir molą, bei svilinanti saulė. Organizatoriai bet jau gaiviųjų gėrimų taškais būtų pasirūpinę. Tiesa viena ledų pardavėja buvo, bet jau po pusvalandžio visi ledai buvo parduoti.

Džiaugsmą kėlė tik praplaukiančių burlaivių sirenos. Stovintys ant molo žmones į tai atsakydavo iškeltų rankų mostais. Nepaisant visų nesklandumu susirinkusių žmonių nuotaikos buvo geros:

Praplaukiantis burlaivis


Praplaukiantis burlaivis

Išlydėjau tik kelis burlaivius. Neturėjau kantrybės degti saulėje ir stumdytis su žmonėmis dėl geresnės vietos stebėjimui.

Burlaivis

Palikdamas burlaivius vėl pakliuvau į kamštį. Pro atvirą automobilio langą, kartas nuo karto, įskrisdavo tolumoje paleisti atsisveikinančių su Klaipėda burlaivių garsai. Buvau ramus ir gerai nusiteikęs, nors dėl blogų atsisveikinimo su burlaiviais renginio sąlygų turėjau būti atvirkščiai - piktas ir suirzęs. Visus nesklandumus užglaistė galinga "The Tall Ships' Races" regatos aura.

Nuotraukų autoriai: Darius Kairaitis, Eglė Kairaitytė

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

3 komentarai :

 1. aš gal koks išskirtinis, bet net būdamas Vilniuje iš organizatorių žinojau, kur vyks (ar geriausia būtų stebėti) burlaivių regyklos.
  o kad ne jie turi rūpintis vaisvandenių pardavimu, tai faktas - patys uostamiesčio verslininkai kalti.
  ir kad uoste nevalia burių kelti tai žinau iš patirties :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Rokai, prieš važiuodamas internete bandžiau ieškoti info ir nieko klausimu "kur geriausia stebėti" neradau. Ir jeigu ne minia pats vienas ilgai klaidžiočiau kol surasčiau ir kur privažiuoti, ir kur išlipus eiti. Bent jau rodykles kokias būtų įsmeigę.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Klaipedos policininkai geresni nei traku :D

  Heh nu gaila truputi, kad kantrybes mazoka... Nors ir pas mane jos tiek pat :D

  AtsakytiPanaikinti