2009-09-12

,

Lietuviškas futbolas arba kaip legendinis Vilniaus Žalgiris mušė įvarčius

Vilniaus Žalgiris 1987

(Nuotraukoje 1987 m. legendinis „Žalgiris“. Priekyje: A. Koncevičius ir A. Kalinauskas. Apatinėje eilėje (iš kairės): R. Tautkus, V. Baltušnikas, V. Buzmakovas, V. Ivanauskas, V. Sukristovas, I. Pankratjevas, K. Ruzgys, A. Narbekovas. Viršutinėje eilje (iš kairės): V. Jančiauskas, G. Kviliūnas, R. Mažeikis, A. Janonis, A. Kornejevas, S. Baranauskas, V. Rasiukas, V. Bridaitis, B. Zelkevičius. )

Vat mano jaunystės laikais (1985-1989), tai buvo futbolas... Sausakimšas Vilniaus Žalgirio stadionas... Į pietų IV tribūną prieš porą savaičių nenusipirkęs bilieto į geras rungtynes nepapulsi. O gerų varžybų tais laikas per metus būdavo tiek, kiek dabar per dešimtmetį nesuskaičiuosi.

O koks būdavo kaifas stebėti varžybas... Dabar tiesiog trūksta žodžių apipavidalinti tai kas būdavo Žalgirio stadione varžybų metu. Prisimenu koks azartas būdavo nuo viršaus į apačią skleisti milžinišką žaliai-baltą vėliavą, atsivežtą kuprinėje, kurią pakaitom nuo geležinkelio stoties iki stadiono turėdavom nešti. Kurį laiką didžiausia pietų IV tribūnos žaliai-balta vėliava būdavo vežama iš Trakų. Pats asmeniškai turėjau garbės prisidėti prie vėliavos gabenimo iki stadiono.

Būdavo varžybos, kai popietiniu traukiniu - "električka" iš Trakų į Vilnių varydavo keli pilni vagonai žaliai- baltų sirgalių. Pro langus plėvesuodavo vėliavos, o nuotaika būdavo AFIGENA.

Būreliai sirgalių varžybų dieną nuo pat ryto tupinėdavo stadiono apylinkėse. Kuo didesnio rango varžovas atvažiuoja, tuo daugiau tupinėjančių aplink stadioną būdavo.

Pamenu Vilniuje lankėsi čempionato lyderis Kijevo Dinamo. Žmonių masė... Bilietų prieš varžybas nėra. Palei vartus vaikšto bilietų perpardavinėtojai ir siūlo bilietus už dvigubai, trigubai didesnę kainą. Bilietus žmonės greitai išgraibsto. Mes - aš ir du kolegos - taip pat tokiu būdu nusiperkam bilietus.

Kai autobusas atvežė Kijevo Dinamo žaidėjus aš dar buvau už vartų ir turėjau laimės matyti iš autobuso į stadioną einančias Kijevo žvaigždes. Žmonių masė. Negausus būrys milicininkų atitvėrė futbolininkams kelią. Aplinkui riksmas, švilpimas, euforija matant tų laikų futbolo žvaigždes iš Kijevo Dinamo...

Vilniaus Žalgiris tuometiniams TSRS čempionato lyderiams kalė į klyną ir laimėjo 1:0. Pamenu kai žalgiriečiai įkalė įvartį, ant mano kaklo iš džiaugsmo užšoko kažkoks nepažįstamas tipas. Aš tada irgi buvau laimingas ir man tuo metu buvo nusispjaut kas kabo man ant sprando...

Vat tokie malonūs akiai ir emocijoms buvo praėję lietuviško futbolo laikai. Šių laikų jaunimui ir "seniams" jaučiantiems nostalgiją geram lietuviškam futbolui bei puikiems žaidėjams: Narbekovui, Sukristovui, Baranauskui, Ivanauskui, Fridrikui... siūlau prisiminti legendinio Žalgirio įvarčius:P.S. apie Žalgirio istoriją po šia NUORODA

Foto šaltinis: www.eurofootball.lt
Video šaltinis: vaidotasas1

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

2 komentarai :

  1. Anonimiškaskovo 21, 2010

    Ech laikai buvo...

    AtsakytiPanaikinti
  2. Anonimiškasliepos 21, 2014

    Geras futbolas buvo ir stadionas būdavo pilnas. Nemokamas futbolo totalizatorius www.t-winner.com/lt

    AtsakytiPanaikinti