2009-10-25

Kaunas griuvėsių ir betoninių monstrų miestas

Šiandien lankiausi Kaune...

Šioje nuotraukoje "M1" (griūvančio Merkurijaus) vaizdas fotkintas iš "M2" (merdinčio Metropolio):


Kaunas

O, šioje, raudonai pažymėtas didelis "momstras" šalia Laisvės alėjos:

Kauno pastataiOch, kokį slogų ir liūdną įspūdį paliko man Kaunas...

Kauniečiai, nepykit, bet man Jūsų nuoširdžiai gaila...

Gaila dėl to, kad gyvenate išdraskytame mieste.

Važiuodamas Kęstučio, Daukanto gatvėmis ir Savanorių prospektu mačiau styrančius nebaigtus ir apleistus betoninius monstrus. Jų mačiau ne vieną, ir ne du... ir pačiame centre.

Jaučiausi nejaukiai...

Į namus iš Kauno apie Kauną atsivežiau slogų veidą...

...bet kaip ten bebūtų aš vis tiek sirgau, sergu ir sirgsiu už Kauno "Žalgirį"...

P.s. tik ką tie Žalgirio legionieriai apie miestą pagalvos?

1 foto: Darius Kairaitis
2 foto: romas

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

19 komentarų :

 1. Anonimiškasspalio 25, 2009

  o mums visai negaila. nemaiso jie. tegu galvoja tie legionieriai ka nori. jiems ne uz galvojima pinigus moka, uz zaidima.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ir Kaune galima gyventi :D

  Siaip Kaunas man niekad nepatiko apart Laisves alejos. Cia ne todel, kad as vilnietis. Tiesiog negrazus miestas ir tiek.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškasspalio 25, 2009

  Tiesa pasakius prajuokino lenko nuomone. Sako monstras betoninis yra, taigi merkuriju griauna, ir stato ofisa. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškasspalio 25, 2009

  Man gaila lietuviu gyvenanciu Vilniuje, kuriems lietuviskai sunku susikalbeti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškasspalio 25, 2009

  mums visiems savęs turėtų būti gaila - kiek gi sumokėjom už to Vilniaus išpuošimą? Visa Lietuva galėjo būti išpuošta. O kaip buvo stolica lssr, taip ir liko. Vilnius gražus, bet man ten nejauku, bloga aura :) Visi sėdi iščiustytose kamurkėse kaip įkaitai kokie - retas kuris galėtų nusipirkti savo pačių nekilnojamą turtą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kaunas yra kaunas. Visa gyvenima ten gyvenu ir man tie "monstrai" niekad netrugdė. Nesuprantu kaip dar galima prie tokių dalyku kabinėtis. Aš irgi dabar pradėti galiu ant Vilniaus varyti ,kad ten pilna Lenkų , Rusų t.t. Bet koks tikslas?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškasspalio 26, 2009

  Neteisinga Kauną vadinti miestu. Didžioji jo gyventojų dauguma yra suvažuiavusi iš kaimų. Iš ten jie atsivežė Lietuvos kaimo kultūrą. Daugelis kaimų yra apleisti, apgriuvę, paskendę srutose, todėl iš jų suvažiavusiems kaimiečiams tokia pati Kauno aplinka yra įprasta.
  Dėl to net Kauno jaunimas nieko geresnio nei kaip pasigerti ir apsisnukiuoti nesugalvoja. Viską, kas Kaune primena kultūrą, atneša žmonės iš kitų miestų - Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškasspalio 27, 2009

  Kolega galejo keliu policija nubausti jei vaziavot Daukanto g., nes ji yra skirta pestiesiems. Arba su Donelaicio sumaisete;) - nieko tokio miesto sveciui atleistina. Priminsiu, kad monstras Merkurijus griaunamas tam kad jo vietoje iskiltu naujas modernus statinys..

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ilgai tas Merkurijus griaunamas... o Daukanto g. galėjau supainiot ;( plyz jeigu ką

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškasspalio 28, 2009

  Kauno žalikalnis, parkai yra labai gražūs ir aplamai Kaunas vienas jaukiausiu ir gražiausiu miestų. O tie du inturisto statyti gelžbetoniniai viešbučiai ankščiau ar vėliau bus sutvarkyti, kaip ir Merkurijus. Juk nugriovė ir labai greitai, per tris mėnesius.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonimiškasspalio 29, 2009

  MAlonu girdėt daug gražių nuomonių apie Kauną ,teisybę pasakius į Kauną žmonės iš kaimų važiavo nuo 1918m .O į mūsų gerbiamą sostinę rinkosi nuo pokario laikų ,kai keitė išvykusius vietinius gyventojus lenkus ,o po karo iš kaimų ten vyko dar daugiau Lietuvos gyventojų ,bet dar daugiau gyventojų atvyko iš plačiosios išvaduotojų Šalies. Nereikia gailėtis Kauno, mes jau viską atidavėm sostinės vagims-klerkams.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Anonimiškasspalio 31, 2009

  sutinku, kad kauno zmoniu veida formuoja atvyke is rajonu,kaimu, tikru kaunieciu ant pirstu suskaiciuotum dar nuo sovietmecio pagal paskyrima aukstasias baige ir like cia dirbti dabar garsiai rekia koks tas kaunas baisus - vieni kysininkai ir vagys, o kas tuos kysius dalina, iprate kaime daktareliui, veterinoriui, pirmininkui ir kt duoti taip ir duodat, o siaip turiu pasakyti, kad autorius teisus nustekentas kaunas, ir savo sarma prarades ne tik del pastatu, neina zmones i laisves aleja, bijo net diena per azuolyna(beje vieninteli europoj naturalu parka vidury miesto) pereiti, o apie dainu sleni apskritai tyliu, o ir renginiai visi vilniuj ir klaipedoj, nes kaunas vis arenos nepasistati tokius "nuostabius" merus turedamas, o vilnius ne musu, nes lenkijos prezidentas iki siol rekia kad vilno ju, o musu valdzia tyli pritardama, ir paziurekit koks procentas lietuviu vilniuj, klaipedoj ir koks kaune, taigi nezinau ar tik vaizdai formuoja miesto veida

  AtsakytiPanaikinti
 13. http;//kinas.us - Naujausi filmai online nemokamai.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Gyvenu Kaune, ne vieną kartą lankiausi Vilniuje ir ką galiu pasakyti? Nei Kaune, nei Vilniuje žmoniškos kultūros aš nematau, tad nereikia čia visko suvaryti į vienus vartus.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Kad jau ant Kauno taip minama... Iš toliau žiūrint (užusienio pvz) tai skirtumas tarp Kauno ir Vilniaus tėra vienas -- bent jau man Kaunas, kaip erdvė, yra draugiškesnis, o šiaip abudu vienodai niūrūs ir baisūs. Kauno išplanavimas, pamatai ir vizija būta jam išaugti iki gerokai didesnio miesto, gal net didesnio nei Vilnius, tačiau yra kaip yra. Ir dėl pastatų apgriuvusių, rekomenduoju Vilniuje aplankyt Marijos ramintojos bažnyčią, Bokšto g., Pylimo gatve (arčiau stoties) atsimerkus pasivaikščiot, ir galų gale užsukt į Fabus ar naujai pastatytą šiukšlyną. Tikrai, jokio skirtumo, tik gatvės Kaune platesnės.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Anonimiškasvasario 07, 2010

  Isties nereikia musu kaunieciu gailetis. Visada traukem Lietuva is balos visada ir trauksime. Istorija parode, kad Kaunas be vilniaus geriausius laikus isgyveno ir visa lietuva klestejo tuo metu, o ar vilnius be Kauno galetu issiversti nera aisku. Kaunas yra nuostabus miestas ir jei jau lietuviai nesuvokia to, tai paskaitykite internete rasinius norvegu, danu ir t.t. Jie net supranta koks Kaunas magiskas miestas, jie jaucia dvasia, ne vien mato 2 monstrus centre(beje labai keista, kad tik dabar pastebejote juos, gal apsilankykite parkuose, muziejuose, teatruose, filharmonijoje, zoologijos sode ir daugelyje kitu vertu demesio vietu. Jeigu pastebetumete juos tai akies taip nereztu 2 betoniniai monstrai)... Ka galiu pasakyti, del spaudimo kaunieciai tik stipresni pasidaro. Sunys loja, o karavanas eina..
  Noreciau atsakyti demagogams, kad kaunieciu yra daug daugiau negu jus isivaizduojate ir daug daugiau negu deklaruojama. Praktiskai didzioji dabartiniu lietuviu kilmes vilnieciu yra kaunieciai. Panagrineje daugumos zymesniu zmoniu saknis pamatysite, kad jie yra kaunieciai. Jeigu ju saknys buvo is mazesnio miestelio, tai jie visvien mokesi kaune leido ce savo jaunyste ir pasieke savo tikslus nes buvo ikvepti nuostabios tarpukario dvasios architekturos(tuomet jie tapo kaunieciais).Ir pabaigai noreciau pasakyti kad nevarytumet ant zmoniu kilusiu is kaimo, jie dazniausiai yra taip pat issilavine kaip dauguma miestieciu. Beje zmogus atvaziaves i miesta mokytis(o dazniausiai vaziuos i Kauna, nes Kaunas aukstuju mokyklu sostine) jau turi mastyti ne kaip kaimietis, nes kaimietiskas mentalitetas skatina zmones zeminti kitus zmones siekiant taip iskelti save, o atvaziavimas i kita miesta ce pagyventi, pasidometi kuo kvepuojama nors savaitei (ne dienai) jau reiskia kad tu suvoki, kad uz tavo kaimo yra ir kitas pasaulis.(kaimietis nera zmogus is kaimo, ji atpazinsi is jo elgesio) Tad mieli broliai lietuviai, nebukite kaimieciai, gerbkime vieni kitus, vieni kitu gimtines ir nesipykime del nieku, o stenkimes visos Lietuvos labui.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Anonimiškaskovo 09, 2010

  Paskutiniui komentatoriui...

  Tu visu 100 proc. teisus, pagarba. Nors as ne Kaunietis.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Kai norit matote tik blogus dalkykus . Kauno miestas pagal gyvenimo kokybę užėmė ketvirtąją vietą atliktame tyrime. Tyrimo rezultatai parodė, kad Kaunas nukonkuravo sostinę Vilnių bei mažesnius miestus Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį.
  Savaitraštis „Veidas" jau antrus metus iš eilės skelbia Lietuvos savivaldybių reitingą pagal pasirinktus rodiklius. Praeitas me...Kaune mažiau nei kitur stinga gydytojų, mokytojų, kitų specialistų. Tyrimo organizatoriai pastebėjo pagerėjusią Kauno miesto kelių būklę. Kaune yra padaryti žymiai mažiau nusikaltimų 100 tūkst. gyventojų nei Vilniuje. Bedarbių skaičius Kaune yra vienas mažesnių - 2,8 proc. Pakilti į reitingo aukštumas Kaunui padėjo aukštųjų mokyklų ir kultūros įstaigų gausa.
  PASKAITYK CIA: http://daliap.wordpress.com/2008/11/13/jerlickas-apie-vilniu-ir-kauna/
  Jis nuostabus miestas. Lietuvos širdis.
  http://www.youtube.com/watch?v=yTOOp7EYp9I
  Va video koks gražus Kaunas . Ir Vilniui tikrai tų monstrų daugiau negu Kaune.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Anonimiškasspalio 26, 2013

  Mielieji Lietuvaiciai,is kur pas jus yra ta Kauno ir Vilniaus miestu neapykanta?Du musu didieji miestai amziname zodziu musyje,nebukime tokie pikti juk gyvename grazeme kraste. o kas liece tuos ''betoninius monstrus'' be abejo grozio miestui neprideda. O ir musu gerbemieji politikai ju kaip ir ''nemato'' labia del to gaila. Gal ateis ir ju laikas kai bus atrestauruoti ir puos musu mylima Kauno miesta:)

  AtsakytiPanaikinti