2009-12-17

,

Aš renkuosi lietuvišką Ekovatą


Kitais metais žadu remontuoti medinį prieš šimtą metų dar senelio statytą namą. Stovis jo neblogas, gyventi galima, bet nieko nedarant vėliau atsiras dar didesnių problemų.

Dabar reikia stogo dangą perdengti, apšiltinti sienas, pastogę ir grindis, fasadą dailylentėm apkalti, viduje pečių sutvarkyti arba nugriovus naują su židiniu pastatyti, langus, duris pakeisti. Gerai būtų bent tiek per ateinančius metus padaryti. Vėliau lauks aplinka.

Dabar, kai už lango spaudžia šaltis, patogu komplektuoti medžiagas. Pradžioj nusprendžiau išsirinkti šiltinimo medžiagą. Įrašęs į Google "Seno medinio namo apšiltinimas" iškart pirmame puslapyje užsikabinau už "YouTubinės" vaizdo medžiagos:Vaizdo medžiagoje pristatomas apšiltinimo būdas ekovata mane labai sudomino, tad nusprendžiau internete paieškoti daugiau informacijos apie ekovatą. Informacijos radau Vikipedijoje, Mokslai.lt puslapyje, Kauno dienoje, Verslo žiniose, mokomojoje knygoje "Statybinės medžiagos" (127-128 p.), YouTube. Sužinojau, kad ekovata yra gaminama ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje (Kauno raj. Eigirgalos km. ).

Įdomi detalė: skirtingose šalyse ekovata turi įvairius bendrinius pavadinimus: celiuliozinė vata, celiuliozinė vilna, ekovata, ekovilna. "Ekovatos" pavadinimu apšiltinimo medžiaga vadinama tik Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje. O pavadinimas "Ekovata" Lietuvoje bendriniu tapo dėka entuziastų 1993 metais Kauno raj. pradėjusių celiuliozinės vatos gamybą. Kaip pagalvoji galėjo būti ir kitaip. Šautų jiems tada į galvą mintis naują šiltinimo medžiagą pavadinti pavyzdžiui "ekovilna" ir visi dabar ją taip ir vadintu. Ups.. aš jau truputį nuo temos nutolau :) Grįžtam atgal.

Taigi, susipažinęs ir apdorojęs surinktą informaciją nusprendžiau sodybą šiltinti ekovata. Kodėl? Todėl, kad joje daugiau nei kitose apšiltinimo medžiagose radau teigiamų savybių. Jeigu kas iš skaitančiųjų turi svarių įrodymų prieš ekovatą pasisakykite apačioje šio įrašo esančiame komentarų lauke.

Kitas iškilęs klausimas: kuriai bendrovei patikėti šiltinimo darbus? Lietuvoje radau ne vieną firmą (čia, čia, čia, čia) šiltinančia namus ekovata. Visos jos paskambinus telefonu (kai kas el. paštu) panašiai atsakė į tuos pačius klausimus: Kokia kaina?; Per kiek laiko atliks darbus?; Ar skaičiuoja atvažiavimą? ir t.t.), visų atsakymai buvo panašūs, visi sutiko derėtis ir nuleisti kainą, visi garantavo kokybę ir akcentavo, kad jie yra geriausi. Visi vienas ant kito truputį švelniai "pavarė" :).

Galiausiai pasikrapštęs pakaušį turėjau priimti geriausią sau sprendimą. O jis yra toks - sodybą šiltinsiu lietuviška ekovata, o šiltinimo darbus patikėsiu lietuviškos ekovatos gamintojams. Kodėl? Na jau vien iš patriotiškumo, sunkmečio laiku (ir ne tik) geriau duoti uždirbti saviems. Ar ne tiesa?

Video šaltinis: Ekovata
Foto šaltinis: Vikipedija

 PAVARYK! Naujienos RSS / Podcast

Dalinkitės:  

2 komentarai :

  1. Anonimiškasvasario 17, 2010

    Tai kaip ten baigėsi Jūsų derybos - po kiek kv.m. (kokio storio)? Irgi domiuosiu...Tik ne seno, o naujo namelio karkasui pildyti.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Storis ir kaina mano atveju kitaip skaičiuosis - kubais. Kadangi šiltinsiu seno namo sienas, tai jos nelygios - vienur daugiau išeis, kitur mažiau. Kubo kaina 170 + PVM su darbu ir medžiagomis. O šiltinant Jūsų atveju berods 10 lt + PVM 5 cm storis. Tikslumo dėlei susisiekite su gamintoju. Kontaktai čia: http://www.ekovata.lt/LT/kontaktai/

    Jau galutinai nusprendžiau imsiu Lietuviška Ekovatą tiesiogiai iš gamintojų, nes teko girdėti, kad atsirado padirbta Ekovata be priedų apsaugančių ekovatą nuo puvimo, grybelinių ligų, graužikų ir degimo. Tad nenoriu rizikuoti. Gamintojas yra gamintojas. Bent jau kokybės garantija bus 100 proc.

    AtsakytiPanaikinti