2009-12-26

Avatar (Įsikūnijimas)


Šiandien mačiau "Avatar'ą" (Įsikūnijimą). Pirmą kartą žiūrėjau meninį 3D vaidybinį filmą. Prieš keletą metų žiūrėjau 3D dokumentinį filmą apie Titaniką. O Palangoje kelis metus iš eilės - 4D erdvinio vaizdo animaciją pagražintą kvapais, oro srovėmis ir vandens lašais. Tad erdvinio vaizdo žiūrovu-naujoku savęs vadinti negaliu.

Vingis
Net nežinau kokiu pavadinimu mano labiausiai lankomas kino teatras šiandien vadinasi. Aš jį vadinau, vadinu ir visais laikais vadinsiu - "Vingiu". Vilniuje, "savanoriuose", priešais "Rimi" jis yra. Jame šiandien 2-trą Kalėdų dieną 12 val. buvo masė žmonių. Gavau bilietus vos ne paskutinis - priartėjęs prie kasos galvojau: "Nafik sėdėti kažkur toli, ar iš krašto, geriau nusipirksiu bilietus vėlesniam seansui, bet į normalią vietą". Bet... dėja, kasininkė parodė vėlesnio seanso vietas - jose dar daugiau išparduotų vietų. Tad vėluodamas 10 min. (ai, juk pradžioje visada rodoma reklama ir anonsuojami nauji filmai) nusipirkau bilietus pačiame salės viršuje iš krašto.

Akiniai
Kadangi filmas 3D prie įėjimo į kino salę visiems buvo įduoti specialūs akiniai (vaikinukas prie durų iš dėžės dalino) - storo raudono rėmo, sunkiasvoriai su ankstesniais lengvučiais iš balto popieriaus nėra ko lyginti.

Gavęs sunkius akinius dviejų su puse valandos trukmės filmą žiūrėjau vienu pirštu prilaikydamas akinių rėmelį. Kadangi kino teatro kėdės buvo patogios jose įsitaisiau kaip norėjau - šonu, pusiau gulom atsirėmęs į atlošą dešinės rankos pirštu vis taisiau smunkančius akinius.

Salė
Kadangi filmą žiūrėjau sėdėdamas priešpaskutinėje eilėje iš krašto (1 salė, 20 eilė, 16 vieta) nepajaučiau visų 3D efektų malonumų. Vaizdas ekrane buvo per mažas - nesijaučiau apgaubtas vaizdo. Specialūs žiūrovų akims paganyti ir kūnui pavirpinti artimi vaizdo efektai, kurių filme buvo daug, manęs neveikė, nes buvau per toli nuo ekrano.

Į tokias visu pajėgumu neveikiančias vietas bilietų geriau visai nepirkti. Galima aišku ir jose filmą žiūrėti, bet juk ir su gumine moterim mylėtis ir jausti malonumą galima... aišku ne visiems :)

Titrai
Nesuprantantiems anglų kalbos bus šiek tiek nepatogu stebėti erdviniame vaizde vaizduojamų detalių, nes skaitant išverstą ir titrais parašytą tekstą sudėtinga vienu kartu stebėti supančią atmosferą.

Filmo pradžia
Pavėlavau į pradžią 5 min. Bet jeigu būčiau pavėlavęs 10, 15, ar net 20 min. - neprašaučiau pro šalį - filmas paprastas savo siužetu ir lengvas įsikirtimu į veiksmą.

Siužetas

Siužetas paprastas - blogis prieš gėrį. Blogi žmonės kovoja prieš gerus padarus iš kitos planetos. Filmo pagrindas yra meilė. Meilė nugali blogį. Štai ir viskas. Visą filmo sėkmę lemia skaitmeniniai vaizdo efektai. Jie yra efektingi. Dar neteko matyti geriau.

 PAVARYK! Naujienos RSS / Podcast

Dalinkitės:  

5 komentarai :

 1. O as dar neziurejau - laukiu, kada ant blu ray isleis :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Eugenijau, bet jeigu turi galimybių būtinai pažiūrėk šio filmo 3D versiją. Tik su 3D atsiskleidžia visas filmo grožis.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Deja neziuresiu 3d. Kinoteatras ta palaikantis yra, bet as i juos nevaikstau - nepatinka man jie.

  P.s. kur kaledu stebuklo skydelis pradingo? Baigesi jau akcija?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Skydelį išėmiau, nes Kalėdos jau baigėsi. O nemokamai reklamuoti prekybos centro nesiruošiu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškasvasario 15, 2010

  Aš Avatarą žiūrėjau pačiame salės viduryje, bet kažkaip nepapirko manęs tie efektai. Maniau, kad gal akiniai sugedę, bet kai apsikeičiau su mama, vaizdas buvo toks pats...

  Saulė

  AtsakytiPanaikinti