2010-05-02

,

Infrasauna - Saunariumas. Įspūdžiai įsigijus

Noriu pasidalinti įspūdžiais apie daiktą kuris namuose ir net ankštame bute leidžia mėgautis tradicinės pirties teikiamais malonumais.

Apie daiktą mūsuose vadinama Saunariumu arba infrasauna pirmą kartą sužinojau prieš keletą metų Palangoje vykusios "Bauer" prekių prezentacijos metu į kurią mes su žmona ir vaikais patekome visiškai atsitiktinai. To atsitiktinumo dėka sužinojau ir patyriau, kad kaitintis pirtyje, jausti upeliais srūvantį prakaitą, jausti malonų kūno lengvumą ir odos švelnumą atsiradusį po pirties galima ir neiškėlus kojų iš namų.

Ir štai, praėjus beveik dvejiems metams po Palangos prezentacijos ir mūsų namuose "apsigyveno" gerą savijautą teikianti "dėžutė" - saunariumas. Tiesa, jį įsigijome ne iš "Bauer" (nes labai jau jų kaina kandžiojosi), o iš kitos saunariumais prekiaujančios bendrovės, kurią Google pagalbos dėka aptikome internete: www.saunariumas.lt. Šios firmos saunariunas buvo praktiškai toks pat kaip ir Bauer, tik kainavo ženkliai mažiau - kaip nekaip šiais laikais pinigus reikia leisti protingai.Saunariumas.lt atstovas pirtį atvežė tiesiai į namus ir leido išbandyti. Kadangi buvau bandęs "Bauer" saunariumą, sėdėdamas naujoje kabinoje nejutau didelio skirtumo, tiksliau jokio skirtumo. Tad pasiderėjom ir įsigijom. Priedo gavom 2 metų garantiją.
Tą patį vakarą namuose surengėm pirmąjį pirtadienį, tiksliau pirtavakarį - "užkūrėme" pabandymui naują pirtį.

Pirties paruošimo procesas buvo greitas ir truko tik keletą minučių. Viskas ką reikėjo padaryti, tai iš maišo ištraukti, išlankstyti ir ant grindų pastatyti kabiną, ant dugno patiesti minkštą kilimėlį, ant kilimėlio pastatyti keraminį šildytuvą bei medinę kėdutę ir sujungus maitinimo laidą įjungti įrenginį į tinklą – viskas. Po tokių paprastų veiksmų saunariumas buvo paruoštas naudojimui, toliau reikėjo nusimesti drabužius, pasiruošti rankšluostį ir sėsti į "dėžę".Kadangi norinčių išbandyti naują daiktą buvo daugiau nei trys, prieš seanso pradžią neramino keletas dalykų:
 • Ar kambaryje pasibaigus procedūrai, po tokio skaičiaus vienas po kito besikaitinančių žmonių, netvyros prakaito kvapas?
 • Ar nepakils kambario drėgmės koncentracija?
 • Ar nesijaus diskomforto sėdėti kabinoje "antru", "trečiu", "ketvirtu" numeriu?
Bet kaip parodė tolesnė įvykių eiga šie nuogąstavimai buvo bergždi - nei prakaito kvapo, nei pakitusios drėgmės kambaryje, nei diskomforto "po kito" kabinoje nebuvo. Tiesa, pradžioje, kaip buvo pataręs saunariumo pardavėjas, prieš kiekvieną seansą kelioms minutės įjungdavau tuščiai uždarytą kabiną, kad iškaitintų prieš tai buvusio žmogaus kvapą. Bet vėliau to nedariau, nes kito kvapo paprasčiausiai nesijautė.

Apie patį kaitinimosi procesą pasakysiu paprastai: "Kol kūnas viduje kaista ir prakaituoja - galva išorėje ilsisi ir "kaifuoja" . Mes pavyzdžiui kabiną pasistatėme priešais televizorių - "pirtinomės" ir žiūrėjom kas kam patinka.

Man asmeniškai pirmieji prakaito lašai išmušė po 5 min. Kaitinausi nusistatęs aukščiausią (5) temperatūros lygį.

Po 10 min. - šlapias buvo jau visas kūnas.
Po 15 min. - prakaito lašai atsirado ant galvos, o viduje pradėjo varvėti.
Po 20 min. - prakaitas jau tekėjo upeliais tiek ant kūno, tiek ant galvos.
Po 25 min. - visas šlapias, įkaitęs ir paraudęs kaip vėžys nuskuodžiau po šaltu dušu.

Kaitinantis prakaitas nuo kūno varvėjo ant specialaus po kojomis patiesto kilimėlio kurį po procedūrų paprasčiausiai nunešę į vonios kambarį praskalavome vandeniu ir palikome džiūti. Kabinos sienų viduje po procedūrų valyti nereikėjo, jos buvo sausos, prakaito lašų kaip nuogąstavome nebuvo.

Dar tiesa, ant galinės saunariumo kabinos sienos, netoli galvos, yra pritvirtintas jonizatorius, bet ar jis davė kokią naudą galvai kaitinimosi metu, ar ne, nepajaučiau, nors ne - jeigu jaučiausi puikiai, vadinasi ir jis prie to prisidėjo.

Reziumuojant, esame patenkinti įsigiję naminę pirtelę. Dabar galėsime lepintis kada tik panorėję. Šiandien, rašydamas šį įrašą, jaučiuosi lyg būčiau vakar toną deguto iš savęs išpylęs - galva švari, kūnas lengvas, norisi skraidyti ir džiaugtis gyvenimu. O ko daugiau reikia iki pilnos laimės? Na, nebent pinigų, kaip teigia Gaudentas, bet apie juos kitą kartą :)

Geros sveikatos ir savijautos!
Dalinkitės:  

28 komentarai :

 1. Anonimiškasgegužės 03, 2010

  gal galima pas tave išsinuomoti paskambink 860029603

  AtsakytiPanaikinti
 2. Apgailestauju, bet nuoma neužsiimu. Patariu kreiptis pas juos: www.saunariumas.lt. Turėtų padėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Idomiai. Pirma kart toki dalyka matau :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš irgi, kol netyčiom Palangoje ant jo neužsiroviau ir kol neišbandžiau žalio suvokimo neturėjau kas tai per daiktas ir kaip jis veikia. Bet kaip išbandžiau iškart kilo noras įsigyti. Beja pradedu pastebėti, kad ir mano svoris palengva mažėja, nors kaitinuosi - prakaituoju :) tik 1-2 kartus per savaitę.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Reiks gal pasvarstyt isigijimo galimybe :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškasgegužės 05, 2010

  Saunariumu naudojames jau 2 metus.Po pirties nenusakomas svaros pojutis,svelni,nepleiskanojanti oda.Neisivaizduojam kitokiu maudyniu.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mane baueriai irgi užkabino. internete ieškojau daugiau informacijos, atsiliepimų ir užklydau pas jus :) smagiai jūs čia reklamuojat saunariumą :) ir ačiū už nuorodą.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Jurgita (Mazeikiai)gegužės 13, 2010

  Gal ir nieko. Sudomino. O kaip su elektra? Kiek idomu jis elektros naudoja? Ir ar neužtrumpins koks laidas sedint viduje, kaip ne kaip, ten juk drėgna, kaip supratau is jusu aprasymo.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Jurgita, drėgmės viduje yra labai nedaug, tik tai kas ant kūno. Prakaitas kūnu nuteka ir nuvarva ant kilimėlio, o ant sienų drėgmė nesikaupia. O apie trumpą sujungimą viduje, - man net mintis tokia nebuvo į galvą šovusi :), ten gi viskas izoliuota, nėra kam užtrumpinti :)

  Dėl galingumo instrukcijoje parašyta, kad naudoja 1,5 kilovato, tai galite pati paskaičiuoti kiek Jūsų tarifu kainuos 20 min. pasikaitinimas. Tiesa, daugiausiai energijos sunaudos jeigu dirbs "ant maksimumo" - kartu įjungus šoninius šildymo skydus ir keraminį šildytuvą bei pasirinkus aukščiausią šildymo lygį.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Faina tikrai. Paprasta labai. kaip del kokybes?

  AtsakytiPanaikinti
 11. Sigitai, kokybe gera. Jei ateityje "išlys" koks defektas - parašysiu :) Kol kas priekaištų neturiu.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Anonimiškasbirželio 05, 2010

  prikolas:DDDDDd

  AtsakytiPanaikinti
 13. Sveiki. Turim Bauer saunariumą jau porą metų. Labai juo patenkinti. Jis šiek tiek skiriasi nuo jūsų nufotografuoto. Kaitinimosi laiką riekia ilginti palaipsniui. Man kolkas nepavyksta išbūti ilgiau nei 15 minučių. Vėliau darosi per šilta ir išprakaituoji pakankamai.Tiesa norėjau paklausti koks ten viduje keraminis šildytuvas jūsų pirtelėje? Mūsiškėje tai yra infraraudonųjų spindulius skleidžiančio kaip kolonėlės. Visiems sveikatos. Veronika

  AtsakytiPanaikinti
 14. Veronika, mūsų keraminis šildytuvas pučia orą, kaip fenas ir vienu metu skleidžia infraraudonuosius spindulius :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Anonimiškasspalio 19, 2010

  neblogai sugalvota saunariumo reklama...su klipuku ir graziu aprasymu...;-)tik gal nereiketu taip per galvas lipti,kad ir mandgiai sypsantis...;-D

  AtsakytiPanaikinti
 16. Dariau Dariau.... reklamini ir net neraudonuoji.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Anonimad, o kas sakė, kad dalinantis įspūdžiais reikia raudonuoti?

  AtsakytiPanaikinti
 18. Anonimiškaskovo 30, 2011

  Girdėjau, kad nelabai sveika kaitintis infraraudonuosiuose spinduliuose. Neigiamai veikiami vidaus organai...

  AtsakytiPanaikinti
 19. Anonimiškasrugsėjo 20, 2011

  Sveikas, Dariau :) Noreciau tau paspausti penkis uz tai, kad puikiai sugebejai paslepti reklama ir uz tai, kad vos manes neapgavai :D bet deja neapgavai :D visi tavo isvardinti argumentai yra tarsi is pardaveju vadovelio, paprastas zmogus visu situ argumentu tiesiog nesugebetu prisiminti ir tuo labiau taip vaizdziai parodyti :)ir kam vargti paprastam vartotojui, nesiekiant naudos, kuriant tokius filmukus ir reklamojuojant www.s...lt? :D

  AtsakytiPanaikinti
 20. Sveikas ,Dariau norėjau paklausti kai kaitiniesi jungi ir keraminį šildytuvą ir kaistančius skydus

  AtsakytiPanaikinti
 21. Sveiki, domiuosi saunariumais ir norėčiau nusipirkti, gal yra kas iš Šiaulių, kam pirtis nebereikalinga ir norit parduoti pigiau?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Turiu saunariuma ir galeciau parduoti jei dar domina.Mazai naudota (koki 10-15 kartu).

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 22. Anonimiškasrugsėjo 08, 2016

  Gal turite kitokių firmos www.saunariumas.lt kontaktų, nes ši nuoroda nelabai aktyvi.

  AtsakytiPanaikinti
 23. Anonimiškasrugsėjo 08, 2016

  Ar gal kitų firmų kur pardavinėtu saunariumus?

  AtsakytiPanaikinti