2010-05-01

,

Nemokamos poilsiavietės

Nemokamos poilsiavietės? Ir dar šalia Trakų? Ar šiais laikais tokių yra? Pasirodo, kad taip ir visai neblogos. Šiandien pačiam vienoje tokioje poilsiavietėje teko iškylauti. Ir nieko - patiko.


Kartais vos ne ekspromtu sumąstom kur nors gamtoje išsikepti šašlyką. Bet kur? - tuoj kyla klausimas - juk bet kur kurti laužo negali, į kaimą toloka, pas gimines, pažįstamus ar draugus su nuosavu namu prašytis, nei iš šio, nei iš to, negražu, kaimo turizmo sodyboje ant ežero kranto brangoka vien tik šašlykų kepimui. Kas belieka?

Belieka arba "nelegaliai" kaip kiškiams suglaudus ausis kur nors ežero pakrantėje (beja tokių kiškių Trakuose netrūksta, kai kurie sugeba vos ne ant pačių Tiškevičiaus rūmų laiptų laužą susikurti, ką jau kalbėti apie "paprastą" pakrantę), arba nurijus seilę sėdėti ir nekišti nosies iš namų.

Nosies nekišimo scenarijus kažkaip nevilioja kai už lango šviečia saulė - kūnai tuo metu prašyte prašosi į gamtą.

Dar iš vakaro su žmona perkratėm visus įmanomus ir neįmanomus variantus - nieko kabinančio neradom. Jau buvom bepradedą kabinti nosis - "Rytoj šašlykų turbūt nebus", - kai staiga mūsų dukrytė prisiminė, kad kartą jai dalyvaujant viename gamtininkų būrelyje vienas miškininkas buvo užsiminęs apie kažkokias miškuose įrengtas poilsiavietes.

Dukra greitai sužinojo tinklapį kuriame apie jas parašyta ir mes sužiurom.

Susipažinom, užsikabinom ir nusprendėm išbandyti gyvai. Pasirinkome tą kuri arčiausiai Trakų - 4,5 km nuo Trakų miesto pabaigos Rūdiškių link.

Atvažiavę į vietą radome ramią apgaubtą miško ir paukštelių čiulbesio teritoriją su stogine, suoliukais, laužaviete (net ir malkų šalia buvo!), šiukšliadėže ir "nykštukų nameliu" - nuošaliau stovinčiu lauko tualetu.

Pirmas įspūdis patiko visiems - jauku, radome tai ko ir tikėjomės - tad pasilikome. Kitu atveju būtume nusispjovę ir važiavę kitur.

3 val prabėgo greitai. Namo nuvijo prasidėjęs lietus. Būtume dar sėdėję ir sėdėję...

Didelis AČIŪ Trakų miškų urėdijai už rūpestingai prižiūrėtą vietą kurioje smagiai praleidome laiką. Pažadame, dar sugrįšime. Tik jau vakarui. Pasibūsime su gamta, liepsna ir žvaigždėmis...
Dalinkitės:  

2 komentarai :