2010-05-10

, ,

Trečiasis pasaulinis karas. Grėsmė neišnyko

Tuo metu kai rusai šventė pergalės dieną Algimantas Čekuolis savo autorinėje laidoje „Popietė su Algimantu Čekuoliu“ per LTV pasakojo įdomią, dar negirdėtą, bent jau man, istoriją apie tai, kaip apie 70-tuosius metus Sovietų sąjunga ruošėsi pradėti Trečiąjį pasaulinį karą. Pasak žurnalisto, Kremliaus vadovai jau tais metais jautė, kad gali sugriūti Sovietų sąjunga, tad norėdami išvengti griūties sugalvojo užkariauti Europą. Ir pasirodo buvo pilnai tam pasiruošę: dislokavę reikiamose vietose karius, techniką, branduolinį ginklą, nusibraižę puolimo planus. Tai liudija buvusioje VDR teritorijoje įrengtuose bunkeriuose rasti slapti dokumentai.

(Europos puolimo planas)

Laidos pažiūrėti nespėjau - reikalai išvijo pro duris. Mačiau tik pradžią, kuri labai suintrigavo. Grįžęs namo puoliau LTV archyvuose ieškoti laidos įrašo, bet neradau (įrašą aptikau tik kitą dieną), tad sėdau prie Gūglo.

Pagūglines aptikau įdomų straipsnį:
New Research Sheds Light on Soviet Plans for World War III
German historians are divided over the significance of a massive Communist-era bunker in the former East Germany. Was it to be used as a command post in the event of a Soviet invasion of Western Europe? Researchers now believe Europe was closer to the nuclear abyss than was previously believed.
Baisu pagalvoti kas būtų buvę, jeigu sovietai būtų įgyvendinę savo planą. Čekuolio žodžius perfrazuojant: "visi dabar būtume neegzistuojančios šmėklos".

Bet negalima visų blogybių dėl karo suversti vien tik sovietams. Jungtinės Valstijos irgi turi kuo "pasigirti". Ne ką blogiau ir jos strategavo (paspaudus ant nuotraukos vaizdas padidės):

("Face of the enemy" - Priešo veidas)


("Russia's defeat ant occupation" - Rusijos pralaimėjimas ir okupacija. Įdomu kodėl tik Rusijos, o ne visos Sovietų sąjungos?)


(Kaip suprantu atominio bombardavimo planas)


(Atominis sprogimas Maskvoje)

Daugiau nuotraukų rasite po šia NUORODA

Vakarykštis pergalės paradas su karinės galios demonstravimu parodė, kad Rusija nesikeičia, ji ir toliau, sovietų laikų stiliumi, baugina savo priešus. Kokius? Na, čia jau Rusija pati sprendžia kas jos priešas...

Foto šaltiniai: www.spiegel.de, www.uznai-pravdu.com
Dalinkitės:  

12 komentarų :

 1. Anonimiškasgegužės 10, 2010

  netoki ir beprociai SSRS buvo.
  O kereiviu uzsimimas kariauti- tikiu kad ir dabar pasvarstomos ivairios strategijos. Yra planas kaip JAV kinija puola, ir kaip Kinija JAV.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškasgegužės 11, 2010

  Nematau nieko nuostabaus.. aš veikiau nustebčiau, jei kas pasakytų, kad šaltojo karo metais jie nebuvo nusitaikę vienas į kitą visą laiką :)
  O dabar? Rusijos - JAV santykiai ir buvo "perkrauti", pasirašyta nauja strateginės ginkluotės sutartis, yra bendras priešas - terorizmas... Bet ne taip svarbu, kokia vykdoma politika. Realybė yra tokia, kad Rusija ir JAV turi didžiausius branduolinius arsenalus. Net neabejoju, kad Rusija ir JAV ir po šiai dienai turi planus visiems įmanomiems atvejams - įskaitant ir karą tarp jų (kas praktiškai nerealu). Beje, neseniai patikslintoje Rusijos karinėje doktrinoje NATO įvardijama ne kaip priiešas, bet "potenciali grėsmė". O Medvedevo prezidentinio komiteto ataskaitoje Rusijos strateginė vizija - įstojimas į NATO (kalba eina apie 2050+ metus).

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškasgegužės 11, 2010

  "o tak net..."

  AtsakytiPanaikinti
 4. Paskutine pastraipa nepagrista ir niekine - nera jokiu argumentu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Eugenijau, ar visas savo mintis paliekamas šiame bloge turiu būtinai argumentuoti? Man atrodo, kad ne.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ne, zinoma ne :) As savo nuomone apie jusu nuomone irgi issakiau neargumentuodamas :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sveiki.
  Fainuolis tas p.Algimantas. TSRS savo planus kūrė anglų kalba. Tikriausiai kad NATO suprastų.

  AtsakytiPanaikinti
 8. neabejoju, kad JAV daugiau už Rusiją turėjo (ir tebeturi) puolimo planų. Kai kurie turbūt net kartu su rusais sukurti.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškasbirželio 07, 2010

  Kad ir kokiais šaltiniais Čekuolis pasinaudojo dabar, bet iš esmės jis yra teisus. Sovietiniais laikais aš dirbau pramonės įmonėje. Ir man ir kai kuriems mano bendradarbiams, matėsi, kad "subrendęs socializmas" tiek "perbrendo", kad jau krenta nuo šakos. Vienintelė sritis, kurioje ji dar galėjo lygiuotis su "supuvusiu kapitalizmu" buvo karinė. Tik karas dar galėjo išgelbėti nuo žlugimo. Bet tam karą reikėjo laimėti. O tikimybė aiškiai buvo menka.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškassausio 17, 2012

  tai ka tipo nato ir tie duchai mus sunaikins

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonimiškassausio 17, 2012

  bus kaip per call of duty MW3 sakutes

  AtsakytiPanaikinti