2010-07-01

,

Kaip man į liežuvį įgėlė širšė

 Šiandien man vos nenutiko taip, kaip prieš keletą metų vienai populiariai lenkų aktorei. Būčiau nesiurbtelėjęs, o stipriau gurkštelėjęs giros su įkritusia širše nežinia kaip viskas būtų pasibaigę. Dabar tik liežuvis nukentėjo, o galėjo baigtis daug liūdniau, galėjo kaip ir lenkei įgelti kur nors giliau ir ... br-rrr... nenoriu apie tai galvoti. Bet apie viską nuo pradžių.

Sėdim šiandien prieš pietus su kolegomis lauko kavinukėje ir besišnekučiuodami gurkšnojam gėrimus - kas kavą, kas girą. Aš gėriau girą iš didelio gražaus molinio bokalo. Skanią girą. Staiga virš bokalo briaunos pradėjo skraidyti širšė. Lengvu rankos mostu vis nuvydavau neprašytą svečią (nors sakoma, kad širšių vaikyti negalima), bet kur tau - širšė nė nemanė trauktis - apsisukusi vėl atskrisdavo prie bokalo. Taip, su pavaikymais, likusią girą buvau bebaigiąs gerti, kai staiga atvažiavo žmogus kurio visi susėdę prie stato laukėme.

Pakilęs eiti pasitikti naujai atvykusio svečio kartu nuo stalo pakėliau nebaigtą giros bokalą. Žiūrėdamas į atvykėlį, o ne į bokalą siurbtelėjau gurkšnį giros. Gurkštelėjęs kartu su skysčiu burnoje pajaučiau kažkokį daiktą. Pradžioje pagalvojau, kad tai razina, bet kai ta razina pradėjo spurdėti, supratau, kad į mano burną kartu su gira bus patekusi virš bokalo įkyriai skraidžiusi neklaužada širšė.

Tą pačia akimirką, kai pagalvojau apie širšę, spjoviau visą burnos turinį į lauką. Įsivaizduoju, kaip iš šono tuo momentu atrodžiau aplinkiniams :) - einu pasitikti žmogaus ir staiga - ve-e-eee...

Buvau teisus ant grindinio gulėjo išspjautas leisgyvis dryžuotas padarėlis. Tuoj pat pajutau skausmą dešinėje liežuvio pusėje. "Man į liežuvį įkando širšė!" - patyręs lengvą šoką blaškiausi savo mintyse - "Kas dabar bus? Ištins liežuvis ir užspaus gerklę? Ką daryti? KĄ DARYTI?". Nors žinojau, kad nesu alergiškas širšių nuodams, bet kažkoks vidinis nerimas kilo. Suprantu įkastų į pirštą, koją, ausį, na į bet kokią išorinę kūno vietą, bet čia še, kad nori - į liežuvį ir dar visai šalia gomurio....

Nulėkiau į WC. Veidrodyje mačiau patinimą toje vietoje kur skaudėjo. Atsiprašęs kolegų nuvažiavau namo. Namie žmona sugirdė tabletę tavegylio. Pradėjo skaudėti galvą. Jutau, kad pradeda kilti temperatūra. Pasimatavau. Termometras rodė 37,1. Atsiguliau ir užmigau.

Atsikėliau gyvas :). Galvos neskaudėjo, skaudėjo tik liežuvį. Ir dabar praėjus dešimčiai valandų po įgėlimo liežuvį tebeskauda. Tinimas praėjo.

Nenoriu net pagalvoti kas galėjo atsitikti jeigu bučiau širšę giliau nurijęs...

Išvada ir pamoka ateičiai - jeigu jau atskrido šalia tavo saldaus gėrimo (ar kito saldaus maisto: ledų, obuolio, kriaušės ir pan.) širšė, vapsva, ar kitas geliantis vabzdys - būk atsargus. Tiksliau atidus - prieš gerdamas ar kasdamas akies krašteliu žiūrėk ką geri ar kandi. Širšių į burną geriau neleisti :)

Foto šaltinis: sxc.hu
Dalinkitės:  

3 komentarai :