2011-08-28

, ,

Lentos ir tašai su apgaulės kvapeliu arba kaip lentpjūvė nesiskaito su klientais


Šis įrašas ne apie lentas, o apie jų pirkimą. Tai istorija apie vienos lentpjūvės ir jos savininko nesąžiningumą irnegarbingumą, tai istorija apie tai, kaip viena lentpjūvė net ir krizės laikais nesiskaito su savo klientais.

Taigi, mūsų remontuojamam pastatui prireikė lentų ir tašų. Lentų - stogui, tašų - išorės karkasui. Medieną pirkome štai šioje Rūdiškių lentpjūvėje :


Žiūrėti V. Vinskevičiaus lentpjūvė (Rūdiškės) didesniame žemėlapyje

Ši lentpjūvė priklauso Trakų rajono savivaldybės tarybos nariui Voitechui Vinskevičiui. Šio įrašo nebūtų jeigu ponas Voitechas būtų įvykdęs telefonu duotą pažadą pakeisti brokuotą medieną. Deja... lentpjūvės savininko ir tarybos nario pažadai, pažadais tik ir liko...


Šią lentpjūvę pasirinkome todėl, kad ji pasiūlė geriausią kainą, bet kaip vėliau paaiškėjo savo žodžio dėl kainos nesilaikė. Užsakinėdami lentas sutarėm vieną kainą, o po 4 savaičių, kai atėjo eilė atsiimti užsakytą medieną, kaina staiga dviem šimtais litų išaugo. Lentpjūvės darbuotojas į klausimą kodėl pabrango, tik gūžtelėjo pečiais irsuburbėjo: "Nežinau, gal dėl to, kad mediena pabrango". Na, jo...

Teko mokėti tiek kiek paprašė, nes atsisakę būtume praradę paliktą 200 Lt užstatą.

Užsakymo laukėme 4 savaites, nors buvo pažadėta medieną išpjauti per 2 savaites. Praėjus žadėtam terminui paskambinom išsiaiškinti kodėl vėluojama ir paaiškėjo, kad apie mūsų užsakymą buvo elementariausiai pamiršta! Įdomu koks turi būti užsakymas, kad ši lentpjūvė jo nepamirštu? Dabar aišku, kad ne 3 kubai (tiek mes užsakinėjome).

Vėliau kuriozų sąrašą su nepagrįstai išaugusia kaina bei pražiopsotu užsakymu papildė nauji lentpjūvės akibrokštai.

Kai užsakytos lentos ir tašai buvo atvežti ir iškrauti prie mūsų sodybos išaiškėjo, kad 6 m ilgio viengubo pjovimolentos yra ne 30 mm storio, kaip prašėme, o beveik 4 mm plonesnės:


Atrodytų smulkmena, bet jeigu 4 mm padaugintume iš 42 lentų (tai kiekis kurį mes užsakėme) ir gautą rezultatą padalintume iš dabartinio lentos storio 26 mm, gautume rezultatą lygų 6,46. Šis skaičius rodo kiek 6 m ilgio ir 26 mm storio lentų mūsų sąskaita lentpjūvė "užsidirbo" arba kitaip sakant iš mūsų pavogė.

Toliau tašai. Užsakėme 130 vnt. 50mmx50mm 3 m ilgio tašų. Beveik trečdalis (42 vnt.) užsakyto kiekio tašų buvo kreivi ir netinkami naudojimui :


Paskambinom lentpjūvės savininkui. Savininkas atsiprašė ir pažadėjo savo sąskaita apkeisti visas lentas ir kreivus tašus. Praėjo savaitė. Per tą laiką nieko su mediena nedarėme, laukėme kol atvažiuos pažadėtas savininko transportas su nauja mediena, bet niekas neatvažiavo ir niekas nepaskambino.

Po savaitės vėl paskambinom savininkui, savininkas vėl atsiprašinėjo, vėl prašė priminti kur reikia važiuoti, vėl pažadėjo, kad savaitės bėgyje apkeis užsakymą. Mes vėl visą savaitę su mediena nieko nedarėme ir vėl praėjus savaitei niekas neatvažiavo ir niekas nepaskambino...

Niekas neatvažiavo ir nepaskambino ir kitą savaitę, ir dar kitą, ir dar kitą... žodžiu, nuo liepos mėnesio iki šiol niekas nei važiuoja, nei skambina...

Darant užsakymą net į galvą mintis nebuvo atėjusi, kad perkant tokį nedidelį kiekį medienos, kurį kai kas net sugeba pamiršti, reikia pasirašyti sutartį...

Gera pamoka ateičiai...

Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

3 komentarai :

 1. Paskelbiau FB, Dariau.
  Tokie idiotai ir vagys ir toliau vogs bei mulkins patiklius pirkėjus. O Woitech Winskievicz - tai juk Wilno nasza, ko reikia tikėtis iš degenerato, lobstančio Lietuvos gyventojų sąskaita. Jie žiūri į akis, šypsosi, o ant kojų tau šlapinasi. Tai slaviška-lenkiška natūra, prigimtis ir vagies pagrindinis principas - vogti.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškassausio 05, 2013

  Taip jau yra su tom lentpjuvem. Susiduriau su panasia situacija, tik Pakruojo rajone. Uzsakiau 4 kubus viengupo pjovimo 25 mm storio ir ne siauresniu kaip 25 cm plocio lentu. Kai atveze lentas, as jas po viena pamatavau ir suskaiciavau.. paaiskejo, kad vietoj 4 kubu gavau mazdaug 2,8, lentu storis buvo ne 25 mm, o 23, o dalis lentu buvo nenaudotinos, nes buvo labai siauros. Pabandzius issiaiskinti kame reikalas, man tepasiule grazinti 100 Lt. Taip klientai ir prarandami :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškassausio 13, 2014

  Problema ne tik tame, kad daugelio (t.y. beveik visos) lentpjūvių pardavėjai nesąžiningi, didžiausia problema - jie tiesiog neturi kokybiškos medienos ir pjaustymo įrangos. Mediena netinkamai ir nepakankamai išdžiovinta, lentpjūvių sąvininkai ieško ir perka tik prasčiausios rūšies medieną (geriausia mediena keliauja į užjūrius, iš kurių, beje, ne karta buvo išbrokuota ir sugražinta...). Tokiu būdų, iš l.prastos medžiagos geros medienos neišpjausi. Yra dar vienas momentas - LT už kokybiškas lentas niekas nenori mokėti realios kainos, visi prašo/reikalauja tik pigių gaminių... deja. Taip ir sukasi uždaras ratas.

  AtsakytiPanaikinti