2011-08-28

,

Pečius


Sodybos atnaujinimą pradėjome nuo pečiaus - vienintelio didžiojo kambario šilumos tiekėjo (kitas 2 patalpas šildo krosnis su kuria kol kas problemų nėra, todėl nieko su ja nedarysime, tik "kosmetiškai" patvarkysime):
Pečius vienintelis didžiojo kambario šilumos tiekėjas
Prieš gerą pusšimtį metų mūrytas pečius jau buvo netinkamas naudojimui - užkurtas dūmino kaip garvežys. Perįtrūkusius koklius net liepsna prasiverždavo. Norėdami, kad rudenį ir žiemą patalpoje dėl varvančių nosių nestotų darbai, nusprendėme per vasarą jį suremontuoti.


Darbų planas buvo toks:

 1. Atsargiai nuimti koklius;
 2. Įvertinti vidaus konstrukcijų stovį;
 3. Jeigu defektai nedideli - remontuoti;
 4. Jeigu defektai dideli - griauti ir statyti naują.
Beja, prieš ardymo darbus neapdairiai pasielgėme - apsaugine plėvele neuždengėme tame pačiame kambaryje stovėjusių baldų bei patalynės, ko pasekoje viskas labai smarkiai apsinešė rausvomis molio dulkėmis. O jų buvo daug! Suodžių taip pat. Žodžiu per savo kvailas galvas :) sau ir savo moteriškėm pridarėm daug bereikalingo darbo.

Griaunamas pečius ir neuždengta lova su patalyne :)

Nulupę visus koklius supratome, kad remontuoti pečiaus neapsimoka. Vidinė iš molinių plytų netvarkingai sumūryta konstrukcija vos, vos laikėsi ir jeigu ne kokliai, jau senai būtų subyrėjusi. Tad neliko nieko kito, tik griauti. Tiesa, prieš tai atidžiai apžiūrėjome senąją konstrukciją - maža ką, gal tokį patį pečių teks atstatinėti. Sugriovę pečių pradėjome svarstyti ką vietoj jo statysim. Svarstomi variantai tokie: židinys, krosnelė, panašus arba toks pat kaip buvo koklių pečius. Asmeniškai aš linkęs statyti koklių pečių (brūkšnys židinį:) su kapsule arba su atvira anga. Štai keli įsivaizduojami variantai:
Koklių pečius-židinys su kapsule (foto šaltinis)

Koklių pečius-židinys su atvira anga (foto šaltinis)


Bet tai kol kas tik svajonė. Kadangi statyti žadam patys, todėl pasirinkimas priklausys nuo mūsų gebėjimo perprasti pečių statytojų amatą :) ir savaime suprantama nuo finansinių galimybių. Apie pečių kol kas tiek. Kitą kartą, rašydamas šia tema, parašysiu apie tai kokį pečių nusprendėme statyti ir papasakosiu kodėl pasirinkome būtent tokį, o ne kitokį variantą. P.s. Tiesa, ardydami pečių jo viduje radome keletą molyje pasislėpusių daiktų: didelį veržliaraktį ir trikampę liniuotę-matlankį :)... ech, o taip norėjosi kokį lobį rasti :)))Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

4 komentarai :

 1. Anonimiškassausio 13, 2014

  Kodėl pradėjote nuo pečiaus? Ne nuo stogo pvz.?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškasgegužės 28, 2018

  Kaip pecius sujungtas su kaminu? atsakykite - modestasz@inbox.lt

  AtsakytiPanaikinti
 3. Darau siuos reikalus sau.ateinu y troba ismeziu viska.lieka sienos lubos gal grindys durys ir stogas.seniau palikdavau senus langus.stovi salia ju ir vejas svilpia.kurenimo sanaudos beribes.kaminas jei kiauras su peciais griaunu.sudejus gerus langus naujus pecius uzsandarinus ir prie minus 20 gyventi gera!kartais net siltint nereikia sienu.tokia mano nuomone.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tarybiniais metais nuo azbesto t.y siferio niekas nemire tik atejus eu ta pacia diena mirt visi pradejo.galit sifery nudazyt ir tiek stogas pakeist gerai 10000 eu kainuoja.....peciu reik daryt vasara kad ziema yrenginejant vidu sildytis

  AtsakytiPanaikinti