2011-08-28

Senas rąstinis namas specialisto akimis


Kaip jau rašiau, mūsų rekonstruojamoje sodyboje apsilankė rąstinių namų statybos specialistas Valdas Stundžia. Apžiūrėjęs pastato išorę bei vidų jau dvidešimt metų rąstinius namus statančios bendrovės direktorius pateikė nemažai vertingų patarimų įvairių problematiškų vietų klausimais.

Pavyzdžiui:

 • Kaip taisyti smarkiai drėgmės pažeistas sienojų vietas po palangėmis ir prie pamato?
 • Ką daryti su beveik kiaurai sudūlėjusia sienos dalimi?
 • Ką daryti su kreivai, šleivai iš pabėgių pastatytu priestatu?
 • Kaip taisyti kinivarpų išgraužtas vidaus sienas?
 • Ką daryti su lubomis bei grindimis?


Atsakymus į šiuos ir kitus aktualius klausimus rasite keliuose vaizdo siužetuose. Vieną siužetą apie specialistopasivaikščiojimą po rekonstruojamo pastato vidų pateikiu čia, o kitus žiūrėkite po nuorodomis.Nuorodos į kitus vaizdo siužetus:


Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

4 komentarai :

 1. Anonimiškasspalio 10, 2011

  komentaras paprastas- statyba iš pabėgiu negalima.pabėgiai impregnuoti labai stiprioje chemijoje.Kuo greičiau mesti iš sienu rastus pabėgius antraip rizikuojate savo sveikata.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškassausio 14, 2014

  Mano kuklia nuomone, tokios būklės namo renovacija - absoliutus pinigų švaistymas vėjais. Nuolat kalbate apie "autentiką". Leiskite paklausti, kokią autentiką? Autentika laikyčiau NT išlaikiusį architektūrinį, meninį ar istorinį palikimą. Vien todėl, kad ten gyveno Jūsų giminaičiai, kurie, beje, akivaizdu namuką tiesiog nugyveno, kaip sakoma - iki rankenėlės? Nemanau, kad reiktų autentika laikyti sudėvėtus ir nustekentus daiktus (kad ir artimųjų).

  AtsakytiPanaikinti
 3. Rankenėlėsausio 22, 2014

  Turi žmogus pinigų ir "švaisto". Kas pinigus, kas žodžius vėjais leidžia...Ta nuomonė ne tik nekukli, bet ir, sakyčiau, įžūli. Geriau autentiška rankenėlė (bus į ką įsikabinti), nei nieko... Galvoti reikėtų iš naujo...Išmintingiau.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Na iš išorės tai užtektų dailylentėm apkalt ir jau vaizdas būtų :) tik šis namas man apskritai nepatvarus atrodo - ims ir sugrius kaip maxima :)

  AtsakytiPanaikinti