2011-08-28

,

Sodybos remontas: pastogės valymas

Valydami rąstus galvojome, kad tai pats dulkiniausias darbas. Vėliau skutom lubas ir galvojom tą patį, bet kai atėjo eilė valyti pastogės perdangą... supratom kad prieš tai "dulkiniausi" darbai buvo lygūs nuliui lyginant su pastogės spaliais ir šiaudais.

Pastogės perdangos valymas galėjo įvaryti vėžį. Susigulėję ir susimaišę su spaliais šiaudai sunkiai pasidavė plėšimui:Lupdami šiaudus darbavomės ne tik su šakėmis, bet ir su rankomis, ypač tose vietose kur leidžiasi pastogės stogas. Dulkių buvo kalnai. Be respiratoriaus tokio darbo geriau nepradėti.

Didžiajame kambaryje išardę pečiuką lubose palikome plyšį, pro jį ir pylėme pastogės turinį. Apačioje ant grindų patiesėm stiprų audeklą - nenaudojamą lauko pavėsinę - ant kurio ir mėtėm visą seną pastogės apšiltinimą :)


Primesdavom pro skylę tiek kiek galėdavom panešti ir vilkavom pro duris į lauką. Iš akies primetėm, kad nuo pastogės nuvilkom gerą toną (jei ne daugiau) senos apšiltinimo medžiagos:Ačiū Dievui, kad vaizdelis, kai pusė pastogės jau nuvalyta ir dar laukia kita pusė, jau praeityje...


Patikėkite, senos pastogės valymas kol kas buvo pats nemaloniausias remonto darbas. Eina ta pastogė velniop ..., bet svarbiausia mes ją padarėme :))) tiesa valydami perdangą pamatėme, kad mūsų kaminas truputį keistai pasviręs :)))


... kažką turbūt reikės su juo daryti, bet tai jau kita tema.

Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą