2011-08-28

,

Sodybos remontas tęsiasi - rąstų impregnavimas, gonkų griovimas ir škvalas

Rąstų impregnavimas

 Baigę valyti drėgmės bei kinivarpų pažeistus rąstus nusprendėme juos impregnuoti antiseptiku. Senukuose nusipirkome purkštuvą ir dviejų pavadinimų skysčio - kodėl dviejų pavadinimų? - todėl, kad Trakų miesto "senukuose" dažnai nerasi reikiamo kiekio vienos rūšies medžiagų :)


Antiseptiku didžiojo kambario vidaus sienas purškėme 3 kartus. Purškė ir mano sūnus Povilas. Purškimas jam patiko, norėjo, dar ir dar. Šaunuolis, bet kadangi šiame birzgale chemijos tiek, kad galima ir kitiems skolinti :) - vaiko purškimo manijos norus teko apkarpyti. Tai jam aišku nelabai patiko:
Ekovatos atstovas mus "apibarė", sakė kad nereikėjo purkšti rąstų, nes šiltinant pastatą ekovata (o mes tai žadame daryti) nereikia jokiu papildomų antiseptikų, nes ekovatos sudėtyje esantys boro junginiai apsaugo ekovatą ir su ja besiliečiančias konstrukcijas nuo puvimo ir grybelinių ligų. Joje negyvena ir nesiveisia vabzdžiai ir graužikai. Kadangi mes savo pastatą nusprendėme šiltinti ekovata (po 5 cm is vidaus ir išorės) gavosi, kad veltui papildomam antiseptikui išmetėm pinigus.

Dabar jau yra kaip yra - apipurškėm - atgal nesurinksim. O likusi antiseptiką, kuriuo planavome purkšti visas pastato sienas tiek vidines, tiek išorines, panaudosime medinių stogo konstrukcijų bei brūselių impregnavimui. Svarbiausia, kad neprapuls :)

Vien žodžiu, niekada nereikia skubėti daryti darbų kelis kartus neišmatavus ar kelis kartus nepasitarus... ypač su remontu ar statybomis, ir ypač jeigu pats šiuose reikaluose nelabai gaudaisi. (... bet dabar jau pradedu gaudytis :)))

Su nereikalingu impregnavimu mūsų minusas gavosi apie 200 Lt (antiseptikui) plius sugaištas laikas. Ne veltui sakoma, kad protingas mokosi iš svetimų klaidų, o žioplys iš savų. Bet, bet, bet... tikslą (bet kokį) pasiekia ne tik tie, kurie nebijo savų klaidų, bet ir tie kurie iš jų mokosi. Mes pasimokėme, nebijome ir judame pirmyn :)

Gonkelių ardymas

 Pastogė - gonkos, mūsų kaime vadinamos gonkelėmis. Mes jas išardėme per vieną vakarą-naktį. Štai "prieš" ir "po":Ardymo darbai užsitęsė iki nakties. Pradėję darbus vakarėjant, neįvertinome savo jėgų. Tikėjomės, kad išardysime greitai - kiek čia to darbo, - bet taip atrodė tik iš pirmo žvilgsnio, tada neįvertinome, kad išardžius gonkeles reikės gerai, labai gerai užlopyti stoge likusią skylę ir tai padaryti reikės iki einant miego, nes naktį užklupęs lietus pridarytų daug bėdos.
Darbavomės iki išnaktų ir stogą užlopėme nors ir ne išvaizdžiai, bet užtikrintai. Kad ir šią naktį praūžęs stiprus škvalas kaime vartęs medžius ir plėšęs stogus (daugiau apie škvalą apačioje po P.S.), mūsų lopyto stogo neįveikė :).

Gonkelių greičiausiai neatstatinėsime, nes jos buvo pastatytos tarybiniais metais. Iki tol šimtametę senovę menantis pastatas gonkelių neturėjo, tad ypatingo jaudulio jos mums nesukėlė. Kas bus jų vietoje dar nenusprendėm, bet kažkas tai vis tiek bus... Net pačiam dabar įdomu pasidarė - kas? Pagyvensim - pamatysim. Sekite naujienas ir sužinosite pirmieji :)

OK, bėgu darbuotis...

ŠkvalasDar tokios audros gyvenime nebuvau matęs. Nuo blyksinčio dangaus buvo šviesu kaip diena. Tą pačią minutę kai pakilo milžiniškas vėjas dingo elektra. Laikrodis rodė 02.30 min. Vėjas buvo toks smarkus, kad atrodė tuoj nuplėš ne tik, kad stogą, bet pakels visą namą. Buvo labai nejauku. Lietaus gūsiai, kaip bizūno kirčiai - rodėsi, kad neatlaikys langų stiklai. Ryta pakilus ant kiemo radome begalę prilaužytų medžio šakų. Elektros nebuvo. Grįžtant namo pakelėse vartėsi nuvirtę, su šaknimis išrauti medžiai, giliau miške matėsi styrančių per pusę nulaužtų medžio kamienų. Kaime kraštiniam namui nuplėšė stogą.


Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą