2011-08-28

Sodybos renovacija

Šiais metais, kaip ir planavau, pradedu sodybos renovaciją. Visus pagrindinius darbus bandysiu filmuoti ir aprašyti, bet nepažadu, kad tai darysiu reguliariai (bet stengsiuosi), nes brendu į "tamsų mišką" kuriame dar nė karto nebuvau :). Šiek tiek slegia nežinomybė, bet didelis noras turėti išpuoselėtą ir jaukią sodybą gena į priekį.

Sodyba kurią renovuosime

Sodybą renovuosime trise: aš, šio tinklaraščio autorius, auksarankis mano brolis Audrius bei darbštuolis pusbrolis Vidmantas. Aš būsiu atsakingas už medžiagų tiekimą ir darbų viešinimą - būsiu "tiekėjas" ir "spaudos atstovas"; Audrius bus darbų koordinatorius ir prižiūrėtojas - "visų galų meistras" ir "viršininkas"; Vidmantas bus darbų vykdytojas ir "visų galų meistro" Audriaus padėjėjas - "visų galų pameistrys" ir "pavaduotojas" :).

Sodybos renovatorių komanda. Čia mes po pečiaus griovimo :)

Planai dideli: reikia sutvarkyti ir apšiltinti stogą; apšiltinti ir naujomis dailylentėmis apkalti fasadą; pakeisti langus; suremontuoti ar nugriovus pastatyti naują pečių ar židinį; išvalyti ir sutvirtinti kaminą; atnaujinti grindis bei vidaus sienas; pastatyti pavėsinę-terasą ir lauko židinį; įrengti lauko ar vidaus tualetą, vandentiekį ir kanalizaciją; nugriauti seną ūkinį pastatą, jo vietoje pastatyti naują; įrengti pirtelę, baseiną ir lauko žaidimų aikštelę; sutvarkyti aplinką.

Darbų daug ir suprantama jų eigoje nemažai kas keisis - rasis nauji sprendimai, idėjos. Prieš imdamiesi kokio darbo ieškosime tinkamo sprendimo: analizuosime, skaičiuosime, klausime ekspertų, specialistų patarimo. Dalį darbų atliksime savo rankomis. Darbų eiliškumas - pagal situaciją - kai turėsime medžiagų, pinigų ir fantazijos - dirbsim, kai kažko trūks - ieškosim arba lauksim kol nukris iš dangaus:).

Visus atliktus darbus publikuosime puslapyje "Sodybos renovacija". Bandysime medžiagą pateikti paprastai ir suprantamai - liaudiškai tariant - ūkiškai, kad visiems būtų aišku :). Ir savaime suprantama labai lauksime komentarų ir patarimų.

Na, o dabar - prie darbų! Taikinys Nr. 1 - pečius, bet jį jau kitame įraše.


Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

2 komentarai :

  1. Alvydas,
    Šaunuoliai, aš darau tą patį su savo sodyba suvalkijoje 2017 m. bus šimetis.
    Bėdos labai panašios.

    AtsakytiPanaikinti