2011-08-28

,

Vidinės sienos. Rąstus dengiančios apdailos lupimas ir sienojų stovis

Visos vidaus patalpų sienos, kai kuriose patalpose ir lubos, buvo iškaltos kartono plokštėmis. Norėdami įvertinti sienojų stovį turėjome nulupti visą kartoną. Nežinodami koks pagrindinės konstrukcijos stovis, negalėjome nieko planuoti į priekį. O gal atvėrę sienas rasime tik kirvarpas ir nepataisomai sudūlėjusius rąstus? - tada ate visiems planams - reiks tik griauti. Na šito tai labiausiai nesinorėjo.

Pradžia buvo gera - nuplėšus pirmąjį kartono gabalą atsivėrė graži rąstų sieną. "Super!" - apsidžiaugėme ir svajojome - "Jeigu tokio stovio bus visos sienos, pašlifuosime ir turėsime puikias medines sienas".
Gražiai atrodančiais sienas šlifuosime

Džiaugsmas truko neilgai. Pirmasis nerimo signalas atsirado po keliasdešimties minučių nulupus šalimai esančiossienos kartoną. Ta siena, tai dalis pokario metais statyto priestato. Tais laikais, kaip pasakojo dėdė, priestatą statė iš to ką turėjo - iš pabėgių (špalų), iš senų sugriauto pastato rąstų. Blogiausiai atrodė galinė priestato siena. Vientisi rąstai gulėjo tik apačioje, visur kitur įvairaus ilgio ir pločio "špalų" bei kitokios medienos kratinys.


Galinė iš pabėgių (špalų) statyta priestato siena

Priestato lubos irgi ne kaip atrodė - bet kaip nutašytų rąstų sijos ir kreivos lentos. Neveltui jos kaip ir sienos buvo apkaltos kartonu. Tiesa kartonas, be pagrindinės savo paskirties - paslėpti negražumus, kaip supratau ir pastebėjau turėjo dar vieną paskirtį - apsaugoti nuo vėjo. Atvėrus sienas, kai kuriose vietose pro plyšius pradėjo smarkiai pūsti vėjas.

Lupdami priestato sienas sugriovėme karkasinę pertvarą dalinusią priestatą į dvi dalis. Išgriovus pertvarą padidėjo erdvė ir visą savo grožį atvėrė senutė krosnis. Pasak kaimiečių tokios kaime yra tik kelios ir telikusios. Jos negriausime, o atsargiai ir kruopščiai darbuodamiesi bandysim prikelti antram gyvenimui.Senovinė krosnis

Po priestato kurio rąstų stovis buvo neblogas (tik vienoje vietoje virš vidinių durų radome išgraužtą medieną) pradėjome ardyti didžiojo kambario sienas. Su kiekvienu kartono lapo atplėšimu nuo didžiojo kambario sienų - plyšdavo ir mūsų širdys:) - visos sienos, išskyrus šiaurinę ir dalį kuri prie pečiaus, buvo sugraužtos kirvarpų.


Kirvarpų sugraužtos vidinės namo sienos

Grindys ir lubos puikaus stovio, o štai sienos... teks kviestis į pagalbą specialistą. Atvešiu į vietą, parodysiu ir vėliau parašysiu, ką jis pasiūlė su sienomis daryti. Tiesa dar nulupome dalį išorinės sienos, būtent tos kuri iš vidaus labiausiai buvo pažeista. Iš lauko pusės rąstų stovis neblogas. Kol kas stabdome darbus ir laukiam specialistų patarimų.

Mūsų patarimas:
Jeigu kam teks nuo sienų plėšti seną kartoną, nepamirškite darbinių pirštinių, nes labai draskosi vinys ir medžio atplaišos, bei respiratorių su apsauginiais akiniais, nes medžio dulkės pasipylusios iš po kartono, ypač pritvirtinto prie lubų, užkimš visus kvėpavimo takus ir prikris į akis. Patartina po ranka turėti dulkių siurblį, kuriuo nekeldami dulkių nuo grindų pašalinsite smulkias šiukšles.


Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą