2011-10-05

,

Sienų šiltinimas Ekovata

Ekovata

Ekovata yra geriausia seno medinio namo apšiltinimo priemonė. Asmeniškai dalyvavau šiltinimo procese ir savo akimis mačiau kaip ekovata idealiai pildė visas sienų ertmes ir tarpus. Abejoju ar su kokia kita apšiltinimo medžiaga būčiau pasiekęs tokį puikų rezultatą. Maža to, sutaupiau nemažai laiko: du Ekoremos (firmos kuri šiltino namą pavadinimas) darbininkai prie 6x12x3 m namo sienų plušo tik 4 val.. Sunku buvo patikėti, kad po 4 val. visos namo sienos jau buvo apšiltintos! Ir dar kaip! Štai koks puikus rezultatas už palyginus nedidelę kainą (1800 Lt):

Apšiltintos sienosPrieš apšiltinimo darbus reikėjo atlikti namų darbus: užlopyti sienose skyles; tašais apkalti išorines sienas; išlieti pamatą.


Sienose skylės atsirado po rastų valymo procedūros. Jas buvo būtina užlopyti, kad šiltinimo metu ekovata kiaurai neprasiskverbtų į pastato vidų. Skyles užkalėm medinių tašų atliekom:

Siena

Vienoje vietoje teko šalinti net dalį sienos. Ši vieta nuo vandens kuris per elektros vamzdį tekėdavo nuo stogo buvo nepataisomai sutrunyjusi. Išpjautą skylę įrėminom brūseliais ir užkalėm lentomis. Ertmę iš vidaus vėliau užkišim akmens vata, o iš išorės bus ekovata:


Užlopius sienas eilė atėjo tašų kalimui. Ant išorinių sienų tvirtinom 50mmx50mm tašus. Pradžioje tašus impregnavom (apipurškėm) antiseptiku "Arlitas" ir leidom jiems išdžiūti. Impregnavimas vyko uždaroje patalpoje, vakare, atvėsus orui, kad kuo mažiau išgaruotų ir kuo labiau prisigertų mediena. Prie sienų tašus tvirtinom medvaržčiais kas 60 cm, o kai kur ir tankiau:

Tašų tvirtinimas

Vienas pagrindinių instrumentų tvirtinant tašus buvo gulsčiukas. Buvo labai svarbu, kad tašai išlaikytų tikslią vertikalią ir horizontalią padėtį, nes vėliau prie šių tašų tvirtinsim dailylentes:

Tašai

Apkalę sienas ėmėmės pamato. Senas pamatas buvo ištrupėjęs, o vietomis buvo likę tik po rastais gulintys akmenys. Šį darbą tiksliau būtų vadinti ne pamato liejimu, o seno taisymu. Aplinkui namą išliejome 10 cm storio (skaičiuojant nuo tašų) betono sienelę. Betonuodami į vidų kišome daug akmenų:

Karkasas

Naujas pamatas tarnaus kaip barjeras trukdantis pro apačią byrėti ekovatai. Vėliau prieš kalant dailylentes ant šio pamato viršaus dėsim skardelę.

Štai tokius darbus reikėjo atlikti prieš ekovatos purškimą. Po to beliko tik paskambinti į Ekoremą ir pranešti, kad esam pasiruošę. Atvažiavo po savaitės. Kartu atsivežė genaratorių, nes mūsų įtampos, kaip išsiaiškinom telefonu, neužteko  ir kaip jau minėjau per 4 val. (iki pietų) apšiltino visas sienas:

Sienų šiltinimas Ekovata


 Ir jau kitą dieną apšiltintas sienas uždengėm vėjo izoliacine plėvele. Ekovata jau buvo išdžiuvusi:

Apšiltintas namas


Viskas. Namo sienos apšiltintos ir paruoštos dailylenčių kalimui, bet apie tai jau kitame įraše.

O čia detaliau kokie darbai buvo daromi:

PAPILDYMAS. EKOVATOS  STOVIS  PO  3  METŲ:

Taip jau gavosi, kad nuo 2011 m. vasaros, kai apšiltinau namą ekovata, viena šiaurinė jo siena iki šių metų (2014) net 3 ! žiemas žiemojo uždengta tik vėjo izoliacine plėvele. Šiemet vėjas nudraskė dalį plėvelės, tad nuvažiavęs užtaisyti tuo pačiu patikrinau ekovatos stovį :) Štai rezultatas:

Ekovata po 3 metų

Pasirodo teiginiai, kad ekovata susitraukia ir šalia tašų atsiranda tarpeliai yra nieko verti. Tokiame stovyje mano ekovata peržiemos dar vieną - jau 4 žiemą. Kitais metais prieš kaldamas apdailą dar kartą patikrinsiu kas su ja nutiko, bet manau, kad ir 3 žiemų rezultato užtenka.  Atvirai pasakius nesitikėjau pamatyti taip gerai išsilaikiusios ekovatos. Smagu.

Į visus iškilusius klausimus atsakysiu telefonu arba el. paštu. Ačiū, kad teiraujatės ir sėkmės statybose.

O čia susipažinkite, kaip su ekovata šiltinamos vidinės sienos:
http://pavaryk.blogspot.com/2014/06/sienu-siltinimas-is-vidaus-ekovata.htmlVideo šaltinis: Ekovata

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

138 komentarai :

 1. Dariau, visas tekstas : "Firma venikov ne viažet, firma delajet groby"... Tu čia biškį, hm, hm...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pasiskubinau publikuoti komentarą...
  Tikrai pigu. O mediniai tašai tavo jėgomis įrengti, ar tai Ekoremos kūryba už tą pačią kainą?
  Na, sienas turi tikrai šiltas, bet noriu priminti, kad daugiau kaip pusė šilumos tokiuose namuose per viršutinę perdangą pasprunka. Spalius nuo viršaus be reikalo nuvilkai - tai puiki šiltinimo medžiaga - kaip matau, ji per daugelį metų nesupuvusi. Reikėjo tik sluoksnį papildyti. Ką dabar ten ruošiesi daryti?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveikas, jau panaikinau "Firma venikav neviažit..." supratau, kad gavosi truputį ne į temą...

  Tašai
  Tašus reikėjo įsirengti patiems. Ekoremos atstovai telefonu patarė kokie jie turi būti ir kaip juos reikia sukalti. Šiltinant kitokiu būdu tašus taip pat būtų tekę įsirengti patiems. Tai nėra sudėtinga padaryti.

  Perdangą
  Ant perdangos rankiniu būdu iš maišų pilsim tą pačia Ekovatą. Pildami lyginsim ir purensim drėle su betono-kliju maišymo antgaliu.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Matau turėsit šiltus namus. Labai įdomus šiltinimo būdas. Teko apie ji anksčiau girdėti, bet nesigilinau. Kitais metais žadu savo sodyba šiltinti, tad ir domiuosi variantais. Google atvedė čia. Ačiū Dariau, kad daliniesi savo atliktais darbais. Nuo šiol seksiu tavo naujienas :) Užkabinai su ekovata mane. Turiu keletą klausimų. Ar vėjas neišpūstė jūsų ekovatos? Ar tvirtai ji laikėsi ant sienų? Ačiū už atsakymus ir sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dėkui Gyti, kad seki naujienas. Smagu, kad neveltui rašinėju :)
  Pasielgsi labai protingai savo sodybos šiltinimui pasirinkęs ekovatą. Vėjo bijoti nereikia, nes ekovata labai gerai sukimba su siena ir jos konstrukcijomis - norėdamas nenupūsį. Mūsų sodybos šiltinimo metu buvo nemažas vėjas ir kaip matosi apsišiltino puikiai, nieko neišsipūtė :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Sveiki. O plevele reikia deti ant vatos? Matau kazkuo uzdengete. Ar cia laikinai, kol neapkalta? Kokio storio sluoksnis gavosi vatos?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Plėvelę dėti būtina. Tai vėjo izoliacinė plėvelė. Kainuoja nedaug. Ji apsaugos ekovatą kol neužkaltos (ir kai užkaltos) dailylentės nuo drėgmės , nes viena plėvelės pusė (ta kuri į išorę) drėgmės nepraleidžia, o kitą pusė (vidinė) - drėgmę išleidžia. Po šia plėvele ekovata niekada nesudrėks ir kvėpuos. Per visą žiemą ekovata galės stovėti neužkalta dailylentėm ir nieko jai neatsitiks.
  Kaldami dailylentėm plėvelę būtinai paliksime.

  Kadangi mūsų namo sienos buvo kreivos, tai ekovatos storis skirtingose vietose svyravo nuo 5cm iki 15 cm.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškasgegužės 15, 2012

   Kiek domėjausi ekovata vėjo ir drėgmės nebijo taip kad ta vėjo plėvelė pinigų švaistymas.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 8. Anonimiškasgruodžio 06, 2011

  Sveiki. O pamatus liejote is naujo? Gal reikejo kelti nama? Reikia ir man kelti nama, kad pamatus palyginti ir bijau, kad stogas issikraipys.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. mes kėlėm, senas stogas susikraipė, pradėjo leisti. nors mums jo ir negaila - keičiam.

   Panaikinti
 9. Pamatų iš naujo neliejom ir namo nekėlėm. Tik sutvirtinom buvusius.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškasgruodžio 30, 2011

  Sveiki, o kaip sutvirtinot pamatus? Ir ka darysit su namo kampais, ten kur isikise sukirsti rastai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pamatus tvirtinom, net ne tvirtinom, o kaip čia teisingiau pasakius - dailinom, suteikėm pamatams taisiklyngą formą. Apjuosėm senus pamatus karkasu, į jo vidų prigrūdom daug akmenų ir užpylėm betonu.

   O su namo kampais ką darysim? Kaip ir visas sienas apkalsim dailylentėm. Greičiausiai vertikaliai.

   Panaikinti
 11. Anonimiškassausio 01, 2012

  as savo rastinuka namuka irgi apsisildziau ekovata... bet pleveles nedejau. buvo iskilus mintis, bet ekoremos atstovas sake nebutina... tai vat ir klausimas butina ar nebutina. bet per tuos rudeninius-zieminius lietus atrodo nera slapia vata po medinem daililentem (rastelio rashto).

  AtsakytiPanaikinti
 12. Sveikas, netyčia "užgooglinau" tamstos www. Perskaičius sodybos renovacija tai įspūdis toks, kad kažkas mano istorija aprašė...:) netgi sakyčiau, kad mano paties rašyta... :). Šakės! Kaip sakoma - vienas prie vieno :)!
  Renovuoju senelio likusią sodybą, tiesa, mano darbų chronologija truputį skirasi tačiau aš taip pat lupau tarybinį kartoną nuo rąstų, ilgai traukinėjau likusias vinis, ploviau antiseptikais apgraužtus rastus, o spalių kasimą atsimenu kaip pragarą... koklinis pečius sulaukė tokio paties likimo ir ardydamas jį taip pat radau visokių įdomių daikčiukų... galiausiai lentų žievei luti naudojau tokį patį įrankį - striūgą!
  Turiu klausimėlį - ar pamatų sutvirtinimo kontūras yra įleistas į žemę? Jei taip, tai kiek cm?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Audriau, tokių sodybų likimas vienodas, tad ir tvarkymo darbai panašūs :) Ką čia mandresnio sugalvosi? :)

   Pamatų sutvirtinimo kontūrą į žemę leidome apie 15-20 cm.

   Panaikinti
  2. Anonimiškasspalio 23, 2012

   Pribetonuota pamato dalis turi būti įleista ne mažiau 1,2 metro, kaip ir pamatas Lietuvoje dėl to kad neiškeltų pašalas. Kai pašalas pradės kelti jūsų sienas, turėsite papildomai pagilinti pamatą iki 1,2 m. Tokiu atveju pamatą po namu reikia atkasti tarpais, paliekant 1, 1,5 m. tarpus, o po to juos taip pat užbetonuojant.

   Panaikinti
 13. Savo ruožtu norėčiau pasidalinti patirtim ką pasirinkau vietoje nugriauto pečiaus. Kapsulinis zidinys su turbina ir ortakiais šilumai paskirstyti po visą namą. Pasiteisino 100%, mat sodyba pastoviai negyvenama - kaip sakoma, savaitgaliams ir pramogai. Neužima daug vietos, greitai įkaista ir prišildo trobą, kas yra labai aktualu, nes atvažiavus su šeima savatgaliui žiemą nereikia pusę dienos kačiagarinti pečiaus kad pasiektum +18 :).

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gal daugiau info apie:"Kapsulinis zidinys su turbina ir ortakiais šilumai paskirstyti po visą namą."

   Panaikinti
  2. Ramūnai, pas židinių meistrus gali šia info nesunkiai sužinoti.

   Panaikinti
  3. Pirma norisi iš "paprastų žmonių" nuomonę išgirsti, o tada jau pas "specus".

   Panaikinti
 14. Laba diena,
  seku Jūsų statybų eiga. Mane sudomino namo apšiltinimas ekovata. Norėtųsi
  išgirsti pliusus ir minusus tos vatos,nes reklaminiais triukais nesu
  linkęs tikėti. O kai žmogus jau išbandęs ta gaminį savu kailiu, gali daug
  daugiau papasakoti. Ar tikrai ji atitinka visas savybes kaip reklamoje
  teigia? Ar eksploatacijos metu nepakito jos savybės? Rekomenduotumėt šį
  būdą šiltinimo ar ne?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki Erai,
   kol kas esu patenkintas ir vienareikšmiškai rekomenduoju namus šiltintis ekovata. Savo nama apšiltinom tik praėjusią vasarą. Dalį namo prieš žiemą apkalėm dailylentėm, o dalis liko žiemoti uždengta vėjo izoliacine plėvele. Prieš pora savaičių buvau nuvažiavęs prie namo ir vienoje vietoje vėjas buvo nuplešęs plevelę, tai ekovata kokia buvo po apšiltinimo tokia ir buvo likusi, nors vėjas, šaltis ir sniegas buvo, bet ekovatai nieko nepakenkė. Buvau išsigandęs, kad vėjas bus išpūtęs ekovatą, kad ji bus išbrinkusi, bet nieko.

   Perdanga mūsų dar nešiltinta, nes stogą tvarkysim tik šią vasarą. Tai ant perdangos laikinai užklojom paprastą plėvele. Užkūrus krosnį patalpa prišildavo ir šiluma laikydavosi puikiai visą nakti. Dabar rezultatu esu labai patenkintas, o kaip bus ateityje parodis laikas, bet kiek teko kalbėtis su pažįstamais kurie jau 6-7 metus savo būstus yra apsišiltine ekovata, tai jie problemą dar ir dabar neturi.

   Tiesa vasara kai apsišiltinom ekovata, karštomis dienomis užėjus i patalpą jausdavosi maloni vėsa. Tikra tiesa, kad žiema patalpoje būna šilta, o vasarą vėsu. Tikra tiesa, kad ekovata sunkiai praleidžia šiluma.

   Panaikinti
 15. Anonimiškaskovo 21, 2012

  Laba,

  Klausimas: o tasus karkasui kokius rekomendavo meistrai nauduoti - dziovintus ar nedziovintus? ir kokius jus naudojote?

  Kad ekovata nebiretu nereikejo dar papildomai sudeti ir horizantaliu tasu tarp tu vertikaliuju?

  Aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tašus naudojome džiovintus. Nes patys turbūt suprantate, jei naudosite šlapios medienos tašus tai surinkus karkasą po kurio laiko džiūstant medienai tašai išsikreivins ir vėliau turėsite problemų tvirtinant prie ju apdailą.

   Tarp vertikalių tašų tvirtinti horizontalius reikia tik tuo atveju jeigu tarp sienos ir tašo yra didesnis nei 10 cm tarpas. Tada reikia kas 1,5 m. tvirtinti horizontalius. Iki 10 cm nereikia.

   Panaikinti
 16. Anonimiškaskovo 23, 2012

  Norėjau paklausti ar važiuojat ir į rajonus ir kiek reikia mokėti už kilometrą

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerbiamas anonime, taip, ši firma važiuoja į rajonus. Mūsų namas taip pat rajone, net ne rajone, o užkampyje :) ir be problemų atvažiavo, tiesa paklaidžiojo truputį miškais, bet atvažiavo. O kiek mokėjome už kilometrą dabar jau neprisimenu. bet centus. Paskambinkite tiesiai i firma Ekorema ir viską Jums paaiškins.

   Panaikinti
 17. Tai gal laikas naujam straipsniui??? Kiek galima laukti?

  AtsakytiPanaikinti
 18. Mes savo sodyba taip pat šiltinom Ekoremos ekovata. Jau 4 metai praejo. Labai patenkinti rezultatu. Žiūrint čia toks jausmas, kad tai mūsų sodyba. Labai jau panaši. Ir darbai tokie patys :) Smagu, kad ne mes vieni tokie :))). Sekmės darbuose ir ačiū už puikius reportažus apie sodybos remontą.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Dariau,

  O tarp dailylenciu ir ekovatos reikia palikti tarpa (ale ventiliacijai) ar galima kalti tiesiai ant karkaso uzdengto plevele?

  Aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nereikia palikti jokio tarpo. Mes, Pavelai, taip pat kalėm tiesiai ant karkaso uždegto plėvele. Štai mūsų sienos fragmentas
   .

   Panaikinti
 20. as irgi seku šia tema ,norečiau irgi apsišiltint ,idomu kaip aplink langa tvirtint lentutes ir apsiltint.būtų įdomu pamatyt tolimesnia foto sesiją kaip pilnai apkalamas namas dailylentėm ?

  AtsakytiPanaikinti
 21. Labas, Dariau, ačiū už info. Ar galite pasakyti, kokius tarpus rekomenduojama daryti tarp vertikalių tašų?

  AtsakytiPanaikinti
 22. Dariau, parašyk, kokio ilgio tavo namo sienos - galėsiu pagal savas orientuotis, kiek pinigų teks skirt.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. 12x6x3 (ilgis,plotis, aukštis). čia yra parodyta. Bet kaina dar priklausys nuo to kokie tarpai yra tarp sienų ir prikaltų tašų.

   Panaikinti
 23. Labai naudinga info, dėkui. :)
  Ar tinka toks apsiltinimas muriniam namui? Ar nurodyta kaina yra darbo su medžiagomis?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mūriniam namui tinka. Kaina su medžiagomis ir transporto išlaidomis.

   Panaikinti
 24. Anonimiškassausio 08, 2013

  sveiki norejau pasiteirauti ar tinka eko vata vidinem namo sienom apsiltinti,,aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, Ekovata tinka ir vididėm sienom. Tip pat ir grindims (ir po grindim), ir perdangoms, ir stogams.

   Panaikinti
  2. Anonimiškassausio 12, 2013

   dekui uz atsakima ce gal ne i tema bet butu dar vienas klausimelis,,ar naudinga siltinimas medinio namo is vidaus. nes planuoju kabinti gipsa ir galvoju ar neturetu buti oro tarpas ventilecijei nes jai dariciau tai profilei vata plevele ir gipsas bet tarpo jau kaip ir nebera????aciu

   Panaikinti
 25. Ar naudingas apšiltinimas iš vidaus? Jei namas NEapšiltintas iš išorės - vienareikšmiškai TAIP. O jei viduje žadate ant profilių kalti gipso kartoną, tada tarp profilių būtina panaikinti ertmę, nes kitu atveju bus skardinės efektas. O geriausias būdas ertmei panaikinti yra užpildyti tą ertmę ne bet kuo, o apšiltinimo medžiaga. Tai patartina net ir tuo atveju jei namo sienos yra apšiltintos ir iš šorės.

  O kas dėl veltiliacijos, tai Ekovata idealiai ventiliuoja :) orą.

  AtsakytiPanaikinti
 26. Anonimiškassausio 23, 2013

  Laba diena. Sakykit, o kiek metų toks šiltinimas bus efektyvus?
  Buvom šiltinę namą akmens vata prieš 10 m, bet kažkas atsitiko po lentelėm-reik lupt ir šiltint kažkuo iš naujo. Ieškom kuo. Bet jei ir ekovata tik 10 metų šilumą laikys, tai net nežinau... Ar duoda kokią garantiją? Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Man asmeniškai Ekorema davė 50 metų garantiją. Prieš pasirinkdamas savo sodybos šiltnimui Ekovatą nemažai ja domėjausi. Žinau atvejų, kad Ekovata apšiltintos išorės sienos neužkaltos jokia apdaila, o tik aptrauktos vėjo izoliacine plėvele sėkmingai žiemojo net 5 žiemas. Ir nieko Ekovatai nenutiko.

   O akmens ar stiklo vata kiek domėjausi savo sudėtyje turi kažkokius rišiklius kurie laikui bėgant paprasčiausiai išgaruoja ir plaušas subyra. Dėl to Jums po 10 metų su akmens vata taip ir nutiko. Tiesa tai liečia pigesnes vatas. Su brangiomis - kietomis vatomis po 350 lt už kubą taip nutikti neturėtų. Bet klausimas ar vert mesti tokius pinigus kai yra kiti efektyvus apšiltinimo būdai, pavyzdžiui ta pati Ekovata.

   Panaikinti
 27. Anonimiškassausio 28, 2013

  Ačiū už atsakymą. Reikia susisiekti su jais.

  AtsakytiPanaikinti
 28. Sveiki, turiu ir as panasia sodyba laukiancia renovacijos, gal susiduret su vietiniu grauziku poziuriu i Ekovata? Truputi gazdina pernelyg patogi ju kaimynyste ir koridoriu labirintai sienu apsildinime... Aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Vytautai, po apšiltinimo Ekovata kol kas turėjome tik vieną vasarą. Žiemą kol kas ten dar nesilankome - nėra sutvarkytas šildymas. O vasarodami tikrai, kad nepastebėjome jokių graužikų pėdsakų ir negirdėjome jokių naktinių krebždenimų, nors iki tol tai būdavo dažnas reiškinys.
   Žinau, kad Ekovatą ir su ja besiliečiančias konstrukcijas nuo graužikų kaip ir nuo kitų kenkėjų, bei puvimo ar grybelio apsaugo joje esantys boro junginiai. Aišku viena vasara gal ir ne rodiklis, bet tikėti verta.

   Panaikinti
 29. O norint sutvirtinti senus pamatus, kiek i zeme reikia imuryti betono sienle?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mes pamatų net netvirtinom, o tik dailinom, suteikėm pamatams taisiklyngą formą. Apjuosėm senus pamatus karkasu į vidų prigrūdom akmenų ir užpylėm betonu. Kažkur apie 0.5 metro kasėmės.

   Panaikinti
 30. ar galima rastini nama apsildinti is abieju pusiu.?

  AtsakytiPanaikinti
 31. Anonimiškaskovo 10, 2013

  labas,labai susidomejau sia tema.as noreciau jeigu galima suzonoti ar jau ant vejo izoliacines pleveles (apsiltinus irgi medini nama) ar galima kalti nestora USB plokste,turiu omeni vietoj dailylenciu.nes vis galvoju kad ko gero siena nebekvepuos ? ka jus patartumet ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O po to ant USB plokštės dar ką nors kalsite? Jei taip tai neverta. Siena apšiltinta su Ekovata puikiai kvėpuoja.

   Panaikinti
 32. Labas, norėčiau šiltinti murinį namą iš išorės bet kaip padaryti karkasą, kalti ruošiuos su plastiku. Gal galima kokios informacijos kur nors rasti. Ačiu

  AtsakytiPanaikinti
 33. Mąstau tik šiltinti iš vidaus, o išorę palikti autentišką. http://www.banga.lt/files/club/200609/44ffdfff1427b.jpg
  p.s. tik ką su stogu daryti/ką dėti nesumąstau?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jūsų namelio išorės rąstai pakankamai tvarkingi, tad sprendimas jų neuždengti sveikintinas. Gaila mes to padaryti negalėjome, nes mūsų rąstai buvo per daug pažeisti.

   O kas liečia stogą, tai čia jau skonio ir pinigu reikalas. Asmeniškai aš svarstyčiau skiedrų (jei leidžia finansai) arba pigesnį, bet artimesnį dabartiniam stogui - banguotų lakštų variantą ir greičiausiai rinkčiausi Eternit "Klasika" lakštus.

   Panaikinti
  2. Dėkingas už atsakymą. Nuardžiau tą šuoliuotę kairėje pusėje matosi foto, buvo šiaurinė pusę tėtis apkalęs, tai rąstai nepatamsėję, bet kai kur pažeisti kirvarpių... O stogą asbesto seno būtinai keisti reikia, bet kai sodyba planuojama savaitgaliams ir išsaugant senelių palikimą, manau tiks jūsų siūlomi lakštai.

   Panaikinti
 34. pas mane namas statita 1970-1975 m. su oro tarpa tarp senu, 2007m., uzpile oro tarpa su ekovata apie 15-17cm., namuose iskart pajautau sildimo sezonui silciau, temteratura vidutineskai buvo ant 4-6c. laipniu didesne, o kuro sanaudos sumazejo anglio ape 50%, o malku ape 30%, tai mano investicija jau apsipirko po piarnu sezono.....

  AtsakytiPanaikinti
 35. Anonimiškasgegužės 24, 2013

  Sveikas Dariau,uzklydes domedamasis ekovatos sildymu man iskilo klausimelis toks...Kazin ar ant senu geru dailylenciu ekovata pust ar geriau jas nuimti nuo senu rastu? Aciu

  AtsakytiPanaikinti
 36. Anonimiškasbirželio 26, 2013

  Kodėl sustojo aprašinėjimo darbai? Taip įdomu, o va ėmė ir nutrūko aprašymai :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškasliepos 08, 2013

   sveiki. rastinuka renovuoju galvoju ekovata siltinti, o apdaila tinkas "samanele" koki pagrinda tinkui deti?ant ekovatos.

   Panaikinti
 37. Sveiki, jei ne paslaptis, Dariau, kiek bendrai kainavo viso namelio renovacija savo jėgomis? Nes turiu lygiai tokį patį namelį. Ir kitas klausimas - ar užtenka šiltinti namą tik iš išorės 5 cm?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Renovacija dar nesibaigė, tad kainos pasakyti negaliu, o ar užtenka 5 cm išorės sienoms? Tai priklauso nuo to ant kokio konstruktyvo šiltinama.

   Panaikinti
 38. Laba diena. Jeigu ne paslaptis, raštu ar žodžiu suteikė 50 metų garantija. Ar parašė garantini raštą?

  AtsakytiPanaikinti
 39. Karkasas sukaltas, rugpjūčio 12 atvažiuos šiltint.
  Dėkui Dariui, būtent čia paskaitinėjęs pasirinkau ekovatą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nėra už ką, džiaugiuosi, kad mano patirtis praverčia. Geras pasirinkimas Adai. Jei nesunku, parašyk čia savo atsiliepimą ar likai patenkintas darbu ir galutiniu rezultatu. Ir kokia firmą pasirinkai, parašyk pavadinimą. Tavo atsiliepimai padės kitiems apsispręsti.

   Panaikinti
  2. Šiltins "Ekorema".

   Panaikinti
 40. Laba diena.Gal galit paaiškinti, kodėl nuo rastų būtina nulupti geras dailylentes?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei žadate savo rastinuką šiltinti Ekovata iš išorės, nulupti dailylentes būtina, nes kaip kitaip jums apšiltins sienas. O jei dailylentės yra gerai išsilaikiusios galima jas gražiai nulupus vėl atgal sukalti. Yra ir kitas variantas - šiltinti sienas iš vidaus, tada nereikės lupti dailylenčių. Bet kuriuo atveju geriausią sprendimą jums rekomenduos šiltinanti firmą.

   Panaikinti
 41. Kaip šaunu rasti tiek daug nuoširdžių patarimų vienoje vietoje! Ačiū Jums, Dariau. Turime renovuotiną sodybą-tikras lobis, kuo pasidalinate. Sėkmės darbuose. :)

  AtsakytiPanaikinti
 42. Superinė informacija ir puikus blogas. Ačiū labai, sekmės darbuose!

  AtsakytiPanaikinti
 43. Ekovata + dailylentės = šilta, gražu ir ekonomiška.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškasspalio 20, 2013

   ....tik jau ne plastiko .... "neskanus" sumuštinis net ir savo prigimtimi ...
   Šiaip labai neblogas "blogas". Visą perskaičiau, ...dalinkimės potyriais , kai darysiu savo bakūžę , parašysiu. Tik nedarykim iš šio patarimų tinklapio reklamos.

   Panaikinti
 44. Anonimiškasspalio 24, 2013

  sveiki apkalinejant difuzine plevele tasais uztenka vertikalaus karkaso ar reik kalti ir horizantalei na ty kur pamato apace ir palei skliautus,darant antruoju varijantu galvoju uzsidarys oro tarpas????

  AtsakytiPanaikinti
 45. Anonimiškassausio 08, 2014

  Pagarba Dariui. Tik nesupratau- rekonstrukcija baigta išoriniu šiltinimu? Daugiau nieko nebevyksta?

  AtsakytiPanaikinti
 46. Anonimiškassausio 13, 2014

  Ir tikrai, taip entuziastingai pradėtas trobos renovacijos blogas, staiga nutrūko... Taip suprantu, kad trobos renovacijos peripetijos susipynė su galimybėmis ir aplinkybėmis. Nenorisi karksėti, bet sakoma, kad svarbu, ne kaip pradėsi, o kaip užbaigsi :-)

  AtsakytiPanaikinti
 47. Sveiki. Šiltinant pačiam ekovata rankiniu būdu galima tik horizontalius paviršius?
  Kaip supratau siltininat sienas būtina specialia pūtimo įranga? Galbūt yra nuoma įrangos ar varijantas tik per firma ?:) Dekui.

  AtsakytiPanaikinti
 48. Anonimiškaskovo 05, 2014

  Vat čia ir dingsta visa sodybos autentika, pasislepia po kažkokia šiltinimo vata. Tada renovacija yra beprasmė, nes namas iš esmės pakeičiamas. O apskritai, kam reikia šiltinti rąstinį namą. Niekaip nesuprantu. Sandarinti, kad reikia, kad plyšiai būtų užpildyti, tai aišku, o šiltinti kam reikia ir apkalinėti kažkokiais sluoksniais, niekaip nesuprantu, klausimas ar dar tebekvėpuoja tas "buvęs" rąstinis namas, padengus visokiais ten sluoksniais ir priemonėm.

  AtsakytiPanaikinti
 49. Anonimiškaskovo 05, 2014

  Gal geriau tuomet pakeisti pažeistus rąstus ir negadinti gražios rąstinės išorės.

  AtsakytiPanaikinti
 50. Sveiki, mes nežinojom apie ekovatą ir apšiltinom iš lauko akmens vata, dėjom ant jos tą plėvelę ir lentom apkalėm. Gal gerai ir akmens vata? Ką Jūs manote?

  AtsakytiPanaikinti
 51. Anonimiškaskovo 18, 2014

  Nuostabu, turjau daug klausimų, bet perskaitęs visu išsiaiškinau, kad daugiau tokių tekstų būtų lietuviškų!

  AtsakytiPanaikinti
 52. Kaip matau namelis yra kalvių kaime, vos ne kaimynai :D Norėjau paklausti, jei ne paslaptis- ar nereikėjo renovacijai jokių leidimų, projektų, ypač būsimam stogui????? kiek jau pinigėlių išleidote renovacijai ??? ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas Neringa, kiek prisimenu leidimų nereikėjo, nes nekeitėm namelio pločio, ilgio, aukščio :), jokių papildomų priestatų ar konstrukcijų nekonstravom. Tai galima sakyti nedidelis kosmetis remontas :). O stogą... keisim tik dangą ir sutvirtinsim esamas konstrukcijas, tad irgi manau, kad nereikia jokių leidimų. O su pinigėliais... pradžioje skaičiavau, bet nuo 10 000 nustojau...

   Panaikinti
  2. na o mums "užgiedojo", jog jei keistume ne vien dangą, bet ir gegnes- reiks leidimo ir net projekto............... :O absurdas........... :(

   Panaikinti
 53. kiek kainavo Valdo Stundžio konsultacijos, namo stovio įvertinimas???

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Atvirai, tik kuro sąnaudas. Sužinojęs, kad konsultacijas žadu viešinti, sutiko padaryti nemokamai. Jam pačiam buvo įdomu. Tarp kitko, jis ne tik geras specialistas, bet ir šiltas žmogus.

   Panaikinti
 54. Sveiki, ooo kiek čia jau prikomentavo :)
  prieš 2 metus savo naujai statomam karkasiniam namui namui ieškojau šiltinimo medžiagos. buvau apsisprendęs šiltinti akmens vata ir užklydau į šį puslapį. Ačiū Dariau, kad pasidalinai savo patirtimi ir informacija kuri padėjo man apsispręsti dėl namo šiltinimo ekovata. Įtikino ir užkabino :) Šiltinimo darbus taip pat atliko Ekorema. Noriu tau padėkoti (geriau vėliau, nei niekad :) už tai, kad skleidi naudingą informaciją. Ir visiems kurie dar neapsisprendė rekomenduoju nedvejojant rinktis ekovata.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui, Kęstai į sveikatą! Beje, tarp ekovata apšiltinto namo ir sveikatos galima drąsiai dėti lygybės ženklą.

   Panaikinti
 55. Puikus pasisakymas, sužinojau daug naujo ir aišku, po šio pasiskaitinėjimo teko kreiptis į ekoremos vyrukus.

  Tikrai puikūs specialistai, jų dėka turiu šiltą namą! Ir aišku didelis Ačių Dariui.

  AtsakytiPanaikinti
 56. Anonimiškasbirželio 12, 2014

  Sveiki,
  Norėjau pasiteirauti kaip turėčiau sutvarkyti savo namelio pamatus? vietomis jie yra apie 20 cm išlindę, o vietomis pirmas rastas jau praktiškai lygiai su žeme. Tad norėjau sužinoti kaip padaryti, kad pamatukus būtų galima gražius išlieti? ar jau reikia sukėlinėti namą? kaip visas tas sukėlimo procesas vyksta? gal yra dariusių tokį dalyką?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sunku atsakyti jums į klausimą gyvai nemačius jūsų namelio

   Panaikinti
 57. Anonimiškasbirželio 15, 2014

  sveiki ar sienas patys isliginat ar patiems reikia

  AtsakytiPanaikinti
 58. Anonimiškasrugsėjo 18, 2014

  Sveiki,

  Norėjau pasiteirauti koks sienos "sumuštinis" iš vidaus, jei šiltinama išorė, tarp gipso ir rąsto dėjote hidroizoliacinę plėvelę ar tiesiog sukama tiesiai prie karkaso be plėvelės ?

  AtsakytiPanaikinti
 59. jei sienos iš išorės apšiltintos ekovata iš vidaus hidroizoliacinių plėvelių dėti nereikia. kitas klausimas koks "sumuštinis" iš vidaus? Pradžioj jei rąstai geri, tai nereikia daryti jokių sumuštinių - paliekat kaip yra :).
  Jei rąstus planuojat uždaryti, tai karkasas iš profilių ir gipsas, o tarpą užpildote ta pačia ekovata. Variantai yra 2 - šiltinti dar neužkalus gipso ir šiltinti jau užkalus gipsą.
  1. Šiltinti neužkalus gipso. Kai iš vidaus ant rąstų susisuksite profilius prieš kalant gipsą šlapiu būdu (tokiu pačiu kaip buvo šildoma ir išorė) apsišiltinate sienas.
  2. Šiltinti užkalus gipsą. Kaip prie profilių prisuksite gipsą, tai į tarpą pro išgręžtas gipse skyles (apie 76 mm diametro) sausu būdu yra pripučiama ekovata. Skylės gipse daromos kas kiekvieną karkaso juostą.

  Pirmuoju variantu apsišildžius sienas reikės laukti kol išdžius užpurkšta ekovata ir tik jai išdžiuvus galėsite sukti gipsą.
  Antruoju atveju užkalus gipsą reikės pridaryti sklylių, o po to jas užtaisyti.

  Rinktis Jums :) Tik aišku jokiais būdais nerekomenduoju viduje tarp rąsto ir gipso aplamai palikti tuščią ertmę - bus skardinė! Taip pat nerekomenduoju šiltinti kitomis priemonėmis. Jei jau iš lauko apšiltinote ekovata, tai ir iš vidaus rinkitės ekovatą.

  AtsakytiPanaikinti
 60. Nieko gero ta ekovata. Neseniai apšiltino namą, tai labai nerimtai atrodo. Praardžius langų nišą, teko pačiupinėti tą "stebuklą", tai trupa vos švelniai paspaudus. Susmuks po metų, kažin ar išlaikys jų duotą 2 metų garantiją. Gaila jau išleistų pinigų,

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tamsta, nieko gero ta ekovata, klausimas kokia ekovata šiltinotės? Rinkoje yra padirbtos ekovatos gal ant tokios ir švelniai tariant ir užsirovėte. Reikia atsakingai rinktis. Mano atveju (žiūrėkite nuotraukas šio straipsnio pabaigoje) ekovata ir po 3 metų apsaugota tik plėvele išsilaikė kuo puikiausiai :)

   Panaikinti
 61. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerb. Ligita, atsiprašau, bandydamas atsakyti netyčia ištryniau Jūsų komentarą. Būkite maloni, jei nesunku, pakartokite jį ir aš tuoj pat atsakysiu. Ačiū

   Panaikinti
 62. Anonimiškassausio 14, 2015

  sveiki,ar nebutu tikslingiau pirma pasikeisti langus ir poto siltinti nama?aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mūsų atveju langus nusprendėme palikti senus autentiškus, tad ir šiltinome su jais :)

   Panaikinti
 63. Anonimiškassausio 16, 2015

  o isoreje ka be dailylenciu galima butu naudoti ant ekovatos?aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Išorėje ant Ekovatos galima dėti viską ką širdis geidžia :). Pvz. norint tinkuoti: apkalkite karkasą medžio plaušo plokštėmis (pvz. Isoplaat 25 mm) ir galite glaistyti, tinkuoti, dažyti.
   Jei pasirinkta apdaila bus su kiaurymėmis ( kaip mano atveju) nepamirškite prieš apdailos sluoksnį ant Ekovatos uždėti vėjo izoliacinės ar difuzinės plėvelės (jei apdaila be kiaurymių plėvelės dėti nereikia).

   Panaikinti
 64. Anonimiškassausio 24, 2015

  sveiki,patarkite kaip galima butu atnaujint,( apsiltint) pamatus,kokiu medziagu reiketu?pamatai yra is akmenu.aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Darykit kaip aš. Reikia cemento, smėlio, skaldos, medienos karkasui. Atsikasat pamatą - pamato krašte palei pat akmenis kasate į gylį tol kol pasieksite paskutinį giliausią pamato akmenį, tada dar apie 10 cm dar giliau. Išmatuojate gylį ir panašiu gyliu pirmyn kasat duobę aplinkui visą pamatą. Tada iš medienos susikonstruojat betono liejimui karkasą (dėžę), maišote cementą su vandeniu ir smėliu (gaminate betoną), pilate betoną ir skaldą į karkaso vidų.
   O dėl pamato apšiltinimo nieko patarti negaliu nes nematau situacijos.

   Panaikinti
 65. Sveiki,
  O dailylentes kalsit tiesiai ant vėjo izoliacinės plėvelės ar dar įrengsit ventiliuojamą oro tarpą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dailylentes tiesiai ant plėvelės. Oro tarpo nereikia.

   Panaikinti
 66. Kaip atskirti ar ekovata nėra padirbta?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip atskirti ar ekovata nėra padirbta? Galiu patarti, kaip atskirti ar LIETUVIŠKA ekovata nėra padirbta. Atkreipkite dėmesį į pakuotę. Padirbtos ekovatos maišai eksploatuojami be jokių užrašų! Jei ant maišų yra užrašai, bet jie jums kelia abejonių kreipkitės tiesiogiai pas legalius ir vienintelius Lietuvoje ekovatos gamintojus:
   www.ekovata.lt.

   Nufotografuokite ir atsiųskite jiems maišo nuotrauką ir jie jus informuos ar tai gera medžiaga. Pagal kitus požymius, be laboratorinių tyrimų, manau, kad yra labai sudėtinga atskirti. Būkite budrūs dėl maišų!

   Panaikinti
 67. Ar didelis skirtumas kokią ekovatą rinktis: austrišką, lietuvišką, čekišką?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip pasakius. Kaina praktiškai vienoda, bet sudėtis kiek žinau skiriasi. Kažkada domėjausi šiuo klausimu, bet dabar nelabai pamenu. Kažkuri, keik pamenu turi amoniako kvapą, tik bijau suklysti kuri, bet tiksliai žinau, kad ne lietuviška. Buvau išanalizavęs lietuviškos ekovatos sudėtį ir ji man pasirodė patikimiausia. Na dar ir dėl to, kad gamintojas čia vietoje: www.ekovata.lt ir jei kas negerai galima bet kada kreiptis.

   Panaikinti
 68. Sveiki, Dariau, ačiū už blogą, nuostabi ir aktuali informacija. Prispažinsiu paskaičius tavo blogą ir pats užsinorėjau apšiltinti namą ekovata, be to dar bičiulis patarė, bet netikėtai kaimynas pasakė, kad jeigu aš šlapiuoju būdu šiltinsiu storesniu nei 5 cm sluoksniu tai namas sušus (nekvėpuos) ir dėl to mano rąstai greitai supus. Ar yra kokių žinių, straipsnių, tyrimų, nuorodų apie optimalų šltinimo storį (šlapiuoju būdu) rąstiniam namui? Iš anksto ačiū už atsakymą.

  AtsakytiPanaikinti
 69. Sveiki, Kęstuti, atvirai pasakius pirmą kartą girdžiu, kad ekovata šunta. Kai pats rinkausi šiltinimo medžiagą savo namui, daug domėjausi apie ekovatą ir niekur už akių nebuvo užkliuvęs toks pastebėjimas. Net nežinau ką ir pasakyti. Gal buvo šiltinta nekokybiška ekovata, gal nekokybiškai buvo atlikti šiltinimo ir apdailos darbai. Sunku pasakyti. Mano atveju namo sienos buvo kreivos, tad sukalus tašus vietomis storis gerokai buvo didesnis už 5 cm, kai kur ir 10 cm siekė, jei ne daugiau. Štai jau 4 metai praėjo ir nieko. Viskas gerai. Nei sukritus, nei pelių yra :), - o būdavo..., žiemą viduje šilta, vasarą vėsu ir jokio sušutimo nematau.
  Rinkitės sertifikuotą įmonę ir viskas bus gerai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū Dariau už atsakymą, na ir aš turiu tokią nuojauta, kad tai iš serijos "viena boba sakė" dar paklausiu tiesiai gamintojų/purškėjų.

   Panaikinti
 70. Labai greitai, jei per 4 valandas apšiltino tokį namą. Sakyčiau tikri profesionalai dirbo.

  AtsakytiPanaikinti
 71. As ir zadu medini nama sildytis ekovata,bet mitas,kad namas nekvepuos pakankamai "gajus" . Ne vienam pasakius iskart pareiskia ,kad namas nekvepuos,kitas -vata sukris po kiek laiko ir pan. :)

  AtsakytiPanaikinti
 72. na pragyvenau žiemą su ekovata kaip dar viskas ir gerai. Pas mane pusta sausuoju būdu į stogą ir antro namo sienas....
  Kaip šiltinti namo pirmą aukštą iš išorės medinius rąstus dar galvoju, ar paprasta vata ar ekovata...neapsisprendžiu, norėtųsi pigesnio varianto...

  AtsakytiPanaikinti
 73. Sveiki,
  Norėjau pasiteirauti, kaip būtų geriausia apšiltinti rąstinę siena iš vidaus. Keletą rastų yra višiskai išpuvę, ištrupėję. Ar įmanoma šlapią ekovatą pasidaryti savomis rankomis ir užtepti ant vidinės sienos? Nes nesinori kviestis firmos, dėl vienos-dviejų sienų. Ir kaip manote, viena rąstine siena buvo nutinkuota iš vidaus, ar prieš apšiltinant reikia tinką nudaužyti? Stovis tinko geras. Ačiū už patarimus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas Mariau,

   Na neteko girdėti, kad kas savo rankomis gamintu šlapią vatą, jei tokių yra kviečiu, čia, pasidalinti savo patirtimi. Dėl vienos-dviejų sienų aišku, kad neverta kviestis firmos. Pasidomėkite žinau, kad yra Ekovatos principu gaminamų plokščių. Tai sprendimas, jei nenorite šiltinti akmens vata. Toliau tinkas. Sakote tinko stovis geras, o esate tikri, kad po tinku yra geras rastų stovis? Aš asmeniškai nerizikuočiau, jei jau daryti tvarkingai, tai turiu įsitikinti, kad ir po tinku viskas gerai, tad turbūt daužyčiau tinką. Bet, vėlgi, sunku kažką patarti gyvai nematant tos sienos. Bet jei planuočiau ją šiltinti, bet kuriuo atveju daužyčiau seną tinką.

   Panaikinti
 74. Anonimiškasgegužės 31, 2016

  Norejau paklausti kokioje dabar sodyba stadijoje ? Iki siol visi str labai idomus bet labai truksta pabaigos, kaip stogas, sildymo sistema - krosneles, zidinys ar pecius atstatytas ? Ka su kaminu daret? Gal domejotes moduliniu? Ar keitet grindis ? Kuo jas siltinot? Gal buvo minciu apie keramzita kad butu silta ir grauzikai nesiveistu po grindimis ? Ka su langais mastot? Ir vanduo ir nuotekos kas dar labai aktualu ?
  LAURYNAS

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas Laurynai,
   sodybos darbai dabar sustoję, tad toliau šiuo klausimu ir nerašau.

   Panaikinti
  2. sveiki norejau pasiteirauti,rastinis namas apipustas 10cm eko vata ir uzdeta difuzine plevele,bu kalamos medines dailylente vertikaliai,vieni sako reike palikti 2cm tarp nuo eko vatos,kiti sako nereike,labai buciau dekingas isgirdes kaip turi istiesu buti?

   Panaikinti
  3. Mes tarpą palikome, bet Jūsų vietoje paklausčiau pas tuos kas šiltino namą Ekovata. Jie geriausiai patars.

   Panaikinti
 75. Anonimiškasbirželio 30, 2016

  Marius,
  Ačiū už atsakymą. Vis dėl to pasinaudojau Jūsų patarimu ir nudaužiau visą tinką, pasirodo išorė nieko neparodo :), po tinku radau supuvusius rąstus, pėlesį ir ištisai besilaikančią drėgmę. Norėjau paklausti, ką jūs darėte su grindimis? Ką daryti, kad nesiveistų grybelis ir nesikauptų drėgmė? Aš išardžiau savąsias, tai lagės visiškai supuvusios ir iš apačios visur įsiveisęs grybelis ir pelėsis. Lagės buvo sudėtos tiesiai ant žemės. Kaip reikėtų daryti, gal pilti skaldos ir daryti taip vadinamą "steškę" ir apšiltinti vata? Ar dėti plėvelę, kad drėgmė nesikauptų? Nežinau, kaip įsirengti grindis, kad po dviejų metų vėl nereiktų keisti. Iš anksto dėkoju.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mariau, mes savo grindis tik išlyginom. Lentos buvo superinės, lagės po jomis irgi idealios, tad tik keliose vietose išlupę lentas jas perkalėm. O jūsų atveju pirma išsiaiškinčiau iš kur po grindimis kaupiasi drėgmė ir išsiaiškinęs tą priežastį pašalinčiau. Dažniausiai tai būna dėl blogos pamatų izoliacijos. Kai sutvarkysite pamatą drėgmė po grindimis nesikaups. Tada jau kaip pageidausite. Naujos impregnuotos lagės ir lentos. Apšiltinimas po grindimis? Galite maišais nusipirkti ekovatos ir rankiniu būdu supilti tarp lagių, aš pilčiau tiesiog ant žemės, nedėčiau jokių plėvelių, kad grindys kvėpuotų. Išpylę ekovatą išpurenkite ją su drėle ir antgaliu klijams maišyti. Tai tiek. Sėkmės!

   Panaikinti
 76. Sveiki, labai ačiū, daug patarimų, kurių ieškojau po visus tinklapius, viską radau čia, sėkmės jums

  AtsakytiPanaikinti
 77. Sveiki, noriu paklausti, ar yra kažkokia ekovatos šiltinimo storio riba? Renovuoju namą, ir sienos yra nelygios, tad vietom siekia 20cm. Ar bus naudos kad tiek storai užsipūstu ekovatos, ar tiesiog tik kaina didsenė ir tiek?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ekovata gali "užsipūsti" ir 30 cm, tad dėl 20 cm būkite ramūs. Ar bus naudos? Na žinoma, kuo storiau, tuo geriau, na tik brangiau kainuos, nes mokėti reikės už sunaudotus ekovatos kubus.

   Panaikinti
 78. Manau, kad naudos tikrai bus.
  Mano namo sienos antro aukšto i stogas šiltintas 30 cm.

  AtsakytiPanaikinti
 79. Sveiki noreciau pasiteirauti apie ekovatos kainas. Kiek mazdaug galetu kainuoti namo apsiltinimas. Namas butu 160 m2 ir storis 10 mm ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki, sveiki, kainų Jums nepasakysiu, nes nešiltinu namų. Kreipkitės į firmas, jų yra ne viena.

   Panaikinti
 80. Atsakymai
  1. Jo, ir aš manau, kad turbūt norėjo pasakyti 10 cm. Nors aišku galima ir 1 cm apšiltinti, bet nauda?

   Panaikinti
 81. Sveiki,
  Atsipirkau kažkada senelių parduotą sodybą ir net netoptelėjo mintis paklausti dėl joje esančio keisto kvapo. Pasirodo ji yra statyta iš pabėgių.
  Gal esate kas su tuo susidūrę ir žinote ar normaliai vidiniai rąstai smėliavosi? Ar gal kas apšildinot EKOvata iš vidaus ir taip sumažinot kvapą?
  Nes kiek pasidomėjau, tai šiais laikais tokius impregnantus draudžia, dėl jų kenksmingų savybių.

  AtsakytiPanaikinti