2014-06-02

, ,

Sienų šiltinimas iš vidaus Ekovata


Čia, Olegas - žmogus savo rankomis statantis namą. Man teko lankytis pas jį ir savo akimis stebėti kaip jo namas yra šiltinamas Ekovata. Kadangi Olegas turėjo savos medienos, namą statėsi karkasinį. Pradžioje mąstė namą šiltinti mineraline vata, bet statybos eigoje suprato jog mineraline vata apšiltinti namą bus labai sudėtinga, nes mediena kurią jis naudojo namo statybai džiūdama deformavosi ir surinktas karkasas prarado tikslumą.

Tai, kad išpjautos medienos storis keliais milimetrais svyravo, dar nieko, palyginus su plyšiais ir išsikraipymais, kurie atsirado vėliau surinkus karkasą ir palikus kuriam laikui jam "susivaikščioti".
Ir nesvarbu ar jūs patys, kaip Olegas, kruopščiai statysitės karkasinį namą, ar šį darbą patikėsite firmai, vis vien atsiras netikslumų. Tai medis ir jis mėgsta "vaikščioti". Jei ne dabar, tai vėliau atsiras nukrypimų. Ir kaip tokį namą apšiltinti mineraline vata? Aišku galima, bet reikės įdėti daug darbo plėšant vatą ir kaišiojant ją į plyšius. Dar klausimas ar visus plyšius ir tarpelius aptiksite.

Savo akimis stebėjau, kaip Olego namas yra "rengiamas" šiltais drabužiais - Ekovata. Mačiau, kaip Ekovata idealiai pildė visas sienų ertmes ir tarpus sudarydama vientisą besiūlį sluoksnį. Išpurenta ir sudrėkinta vandeniu Ekovata specialia įranga buvo purškiama ant sienų. Neįsivaizduoju su kokia kita apšiltinimo medžiaga būtų galima taip puikiai, tiesiog idealiai apšiltinti sienas:


Tai, jog Ekovata gerai sukimba ne tik su šiltinamu paviršiumi, bet ir tarpusavyje puikiai iliustruoja šios nuotraukos:


Kaip matote, šiltinamo karkaso gylis siekiantis net 20 cm ne kliūtis Ekovatai. Užpurkšta Ekovata tvirtai laikosi ant sienos. Tokio sluoksnio vien tik Ekovatos šiluminė varža (R) yra apie 5.40 m2K/W! Įsivaizduojate kokie nedideli bus šio namo šilumos nuostoliai ir kokias nedideles sąskaitas už šilumos energiją turės Olegas.

Apie Ekovatos teigiamas sąvybes internete galima rasti daug medžiagos. Štai čia Ekovatos šilumos laidumo testas, čia - Ekovatos atsparumas ugniai, čia - vėjo pralaidumo testas, čia - mano paties įrašas apie senos sodybos šiltinimą Ekovata. Tai tik keletas nuorodų iš to ką pagooglinus galima rasti internete. Medžiagos internete tikrai daug norint susipažinti su šia termoizoliacine medžiaga. 

O dabar norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į tai, kam patikėti apšiltino darbus. Kurią firmą pasirinkti? Bendrovių, kurios atlieka pastatų šiltinimo Ekovata darbus yra ne viena ir ne dvi. Manau, kad visos jos darbus atlieka gerai, kad visos naudoja kokybišką Ekovatą. Bet yra vienas BET. BET tik viena iš jų yra vienintelė šalyje sertifikuota bendrovė gaminanti Ekovatą ir ja šiltinanti pastatus, tai EKOREMA. Tarp kitko Ekorema viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo pastatus šiltinti celiuliozine vata ir suteikė šiai termoizoliacinei medžiagai vardą. Tik Ekoremos dėka celiuliozinę vatą dabar visi  ir vadina EKOVATA. Štai taip!Olegas tik atsitiktinumo (o gal išmanumo) dėka savo namo apšiltinimą patikėjo Ekoremai. Šaunuolis, pasirinko puikų sprendimą! Linkiu to ir jums. Lai jūsų namus šiltina geriausi specialistai :)

O čia, viso to ką parašiau, santrauka vaizdu:
Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

22 komentarai :

 1. Ar galima šiuo būdu šiltinti mūrinio namo palėpę?
  Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rasa, aišku, kad mūrinio namo palėpę šiltinti Ekovata galima, tik negaliu jums atsakyti ar šiuo šlapiu būdu, ar sausu. Nes yra ir toks. Reikia tiksliau žinoti ką ruošiatės šiltinti - perdangą, ar konstrukciją? Ar tą ir tą. Ar tai naujai statomas namas ar ne? Reikia daugiau informacijos apie jūsų palėpę. O, kad mūriniai namai, tiek naujos statybos, tiek senos tokiu būdu šiltinami, tai taip. sienos, perdangos, stogas, grindys, palėpės... :)

   Panaikinti
 2. Anonimiškasrugsėjo 23, 2014

  jau uzkalet? realiai pasidarykit termovizija, tokiu storiu uzpusta per viena karta vata susitrauks ir salia medzio atsiras tarpeliai, manau jau atsirado :), geriau butu buve pusti sausu budu presuojant.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nežinau, kaip su vidumi, bet iš išorės šlapiu būdu užpūsta ekovata po 3 metų atrodo puikiai. Po šia nuoroda: http://pavaryk.blogspot.com/2011/10/sienu-siltinimas-ekovata.html galima pažiūrėti. Tad jei išorėje ji išsilaikė, tai manau viduje tuo labiau :).

   Panaikinti
 3. Ale koks keistas namas be elektros instaliacijos? Gar reikėjo elektrą išsivedžiot, o po to užpūst vata.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai, kad nesudėtinga instaliaciją ir po to susivedžioti :)

   Panaikinti
 4. Aš šiuo metu irgi esu karkasą pasistatęs. Kokią tolimesnių darbų eigą toliau pasirinkt, ar užpūst šlapiu būdu kaip pas Olegą, ar geriau išsivedžiot elektrą, signalizaciją, užkalt vidines sienas ir tuomet sausu būdu užpūtinėt? Lauko sienos šiuo metu OSB be fasado apdailos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Galima ir taip ir taip. Šlapiu būdu reiks kurį laiką palaukti kol išdžius, o sausu būdu reiks prigręžioti skylių ir vėliau jas užtaisyti. O instaliaciją galima išsivedžioti ir užsipūtus šlapiu būdu.

   Panaikinti
 5. Anonimiškassausio 21, 2015

  Sveiki,pastatem dvieju aukstu keramzitiniu blokeliu nama,norim siltint is lauko 20cm sluoksiu kad gaut gera varza?ar tokiu storiu vata laikysis ant sienu ?ar reikes daryti dviguba kryzmini karkasa?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kokia varža Jums yra gera? Gerai varzai su ekovata nebutinas 20 cm sluoksnis, gera varza isgauti galima ir su mazesniu sluoksniu. Pasitarkite su gamintojais: http://www.ekovata.lt/lt/kontaktai

   Panaikinti
 6. Anonimiškassausio 21, 2015

  dar noriu paklaust ar galima siltinti ir naujai pastatyto namo grindis?Dabar tik zemes ir zvyras vidui?kaip reiketu paruosti pavirsiu siltinimui.namas be rusio,pirmas aukstas

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Grindis šiltinti ekovata galima, kreipkitės jau minėta nuoroda http://www.ekovata.lt/lt/kontaktai ir gausite atsakymus i visus Jus dominančius klausimus.

   Panaikinti
 7. Anonimiškassausio 21, 2015

  sveiki, ar galima mūrinio namo sieną (be oro tarpo ) šiltinti iš vidaus. jei taip tai kokio storio

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Galima, o storis priklauso nuo pinigines storio :) ir kokia šilumine varžą norite turėti

   Panaikinti
 8. Sveiki, planuoju statyti karkasini priestata. karkasas butu 15cm siltinant ekovata. is lauko planuoju deti Priešvėjinės medžio plaušo plokštes. ar reikia deti kokia pleves is vidaus ar is lauko? ar ant siu ploksciu galiu tvirtinti cementines dailylentes be jokio oro tarpo ar visdelto reiktu ji padaryti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas Rimantai, jei dėsite priešvėjines medžio plaušo plokštes jokių plėvelių (ar iš vidaus, ar iš lauko) dėti nereikia, nes pati plokštė atlieka plėvelių vaidmenį. Cementines dailylentes tvirtinti galite ir kadangi šios dailylentės nekvėpuoja, tad oro tarpą daryti reikės.

   Panaikinti
 9. Anonimiškaskovo 13, 2015

  Turiu klausima noriu siltinti murini nama is vidaus slapiu budu purksti ant metalinio profilio ar reikia deti kokia izoliacija ar iskar sukt gipskartoni

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nereikia jokių plėvelių, iškart gipso kartonas.

   Panaikinti
 10. Ekorema konstrukciniuse sprendiniuose nurodo, kad garo izoliaciją įrengti būtina (http://www.ekovata.lt/lt/images/IS-12.pdf)
  Gražus darbas! Kokią plaušo ploštę naudojote vėjo izoliacijai?

  AtsakytiPanaikinti