2014-07-09

,

Laser tag - lazerių žaidimas. Žaidžiau - patiko. Noriu dar!


laser tag

Tai ne kadras iš fantastinio veiksmo filmo ir ne suvaidinta emocija, tai Laser tag, lietuviškai - lazerių žaidimas  Vilniuje, Antakalnio Sapeiginės miške. Kadre mano žmona Edita, kuri ką tik  pašauta, skuba prie vaistinėlės pasipildyti gyvybės :). Kas, kas, bet ji tikrai nesitikėjo, kad ją šis žaidimas įtrauks. Atvirai pasakius didelių lūkesčių nepuoselėjau ir aš, kol nesušvilpė teisėjo švilpukas - "Pradedam!"... Tada lyg kas sraigtą galvoje persuko, spyrė į užpakalį ir pripildė visą kūną azarto bei adrenalino:


Bet dabar apie viską nuo pradžių. Mūsų buvo 12 žmonių. Mišrus kolektyvas. Buvo ir moterų, ir merginų, ir vyrų, ir vaikų. Tai maksimalus skaičius žmonių galinčių žaisti šį žaidimą. Lazerių žaidimo organizatorius "Miesto pramogos" pasiūlė atvažiuoti į jų vietą - Pavilnių regioniniame parke esantį Sapeiginės mišką. Galėjom pasikviesti ir pas save į Trakus. Pradžioje tokią galimybę ir svarstėm (papildomai būtų reikėję sumokėti jiems už transporto išlaidas), ieškojom vietų, siūlėm jas organizatoriams, bet jie įkalbėjo mus atvažiuoti pas juos, nes jų vieta yra ypatingai tinkanti šiam žaidimui - miškas, nuo karo likę apkasai, kalva su kloniu, krūmokšniai - žodžiu įdomus, "karingas" reljefas ir kas svarbu jau išbandytas. Naujoje, nežinomoje vietoje su nepilnamečiais vaikais šiek tiek pavojinga, nes nežinai kur kokią šukę ar gelžgalį, lyg peilį, vaikas įjunkęs į azartą netyčiom pasigaus.


Atvažiavusius į vietą mus pasitiko Laser Tag organizatorius ir teisėjas Audrius. Išsikrovęs savo amuniciją jis pievelėje supažindino mus su žaidimo taisyklėmis, priemonėmis ir ginklais:


Audrius paliko malonaus, išsilavinusio žmogaus įspūdį. Draugiškas, turintis humoro jausmą ir pats labai degantis šiuo žaidimu. Ką bylojo net ir jo apranga. Reikėjo matyti su kokiu azartu jis mums pasakojo žaidimo subtilybes, kaip degė jo akys. Toks jausmas, kad jis pats tik vakar pirmą kartą žaidė šį žaidimą ir taip už jo užsikabino, kad dabar nori su mumis jį vėl pažaisti.

Toliau pasidalinom į dvi komandas po 6 žmones ir kiekvienam ant galvos užmovė raiščius su lemputėmis, tiksliau su šūvius fiksuojančiais signalo imtuvais. Kai į tave pataiko šios lemputės pradeda raudonai mirksėti. Kiekvienas turėjom po 3 gyvybes. Joms pasibaigus turėjom bėgti į savo bazes prie vaistinėlių pasikrauti gyvybių. Na tiesiog, kaip per kokį kompiuterinį žaidimą - pasikraut energijos :)


Dar norėčiau keliais žodžiais apie ginklus. Mums priklausė du masyvūs snaiperiniai šautuvai - po vieną komandai ir 10  automatinių pistoletų - po 5 komandai. Ginklai patvarūs su tikrais metaliniais optiniais taikikliais. Laikydamas rankoje jauti jog laikai ginklą, o ne plastmasinį barškutį. Pistoletų optikoje per centrą degė raudonas taškelis - gera pagalba taikantis, o snaiperiniai ginklai tiksliam tolimam šūviui reikalavo kantrybės, ramybės ir tolygaus kvėpavimo. Buvo situacija, kaip apibėgęs ratu uždusęs užklupau priešininką iš nugaros ir kol alsavau, gaudžiau kvapą, visai negalėjau taikytis. Išbandžiau ginklų pataikymo atstumą iš 150 metrų - be problemų.


Ginklai laideliu buvo sujungti su ant galvos esančiais raiščiais.  Šiuo laideliu į ginklą keliavo informacija apie gyvybes. Netekus paskutinės gyvybės, ginklas automatiškai išsijungdavo. Prieš žaidimą atrodė, kad laidas trukdys, bet ne, nieko panašaus. Žaidimo menu, bent jau aš jo visiškai nejaučiau.


Elektroninė žaidimo įranga leido pasirinkti pageidaujamus nustatymus: gyvybių ir šovinių skaičių, įjungt - išjungt ugnį į savo komandos narius ir pan.

Išklausę instruktažą ir pasibandę ginklus rinkomės žaidimo scenarijų. Jų buvo ne vienas. Kadangi nė vienas mūsų šio žaidimo anksčiau nebuvo žaidęs, tai visiems buvo vienodai kurį žaisti. Pasitikėjom Audriumi ir jis mums parinko bokšto kontrolės žaidimą.

Lazerių žaidimas prasidėjo. Pilnai į jo esmę įsikirtau tik pradėjęs žaisti. Žaidimo principas paprastas - užimi, aktyvuoji ir saugai bokštelį (stulpelį). Bokštelis aktyvuojamas prie jo pribėgus ir iššovus, tada jo viršūnėje užsidega tavo komandos spalva - raudona arba mėlyna. Aktyvuoti bokštelį gali tik sveikas - gyvybių nepraradęs komandos narys.


Bokštelis - išmanus įrenginys, turintis viduje abiem komandoms skirtus laikmačius. Užėmus bokštelį pasileidžia tavo laikas. Žaidimą laimi komanda, kuri pirmoji išlaiko sutartą laiką.  Laikas buvo sumuojamas, tad priešininkams užėmus bokštelį neprapuldavo, o būdavo įrašomas į bokštelio atmintį. Ženklas, jog laimėjo viena ar kita komanda buvo be perstojo, kaip gaisrinė :), kaukiantis ir tavo spalva degantis bokštelis.

Išmanus buvo ne tik bokštelis, bet ir galvos raiščiai. Pataikius į tave priešininkui raištis vibruodavo ir pasigirsdavo garsinis signalas.

Žaidimas įtraukiantis, ką jau minėjau ir pradžioj, kupinas emocijų, azarto ir tinkantis bet kokio amžiaus žmonėms, tiek vyrams, tiek moterims ir tuo labiau vaikams bei paaugliams. 2 val. prabėgo kaip viena akimirka. Ar patiko? Manau žiūrint į šiuos vaizdus atsakymo nereikia:


Grįždami namo, visą kelią, dalinomės įspūdžiais, juokėmės, analizavom situacijas ir kūrėm taktikas naujiems būsimiems žaidimams. Taip, vieno karto per mažai. Jis tik užkabino. Iš esmės tik supratę, kaip reikia strateguoti norint pasiekti pergalę, buvom priversti baigti, nes ištiksėjo žaidimui skirtas laikas, o ir jėgų jau ne-be-li-ko. Pradžioje kokia ten taktika - kuo greičiau bėgi ir kuo daugiau šaudai - bėgi, šaudai, šaudai - bėgi. O pasirodo didžioji šio žaidimo išmintis slypi taktikoje ir komandos narių tarpusavio susikalbėjime. Tai įdomu. Kas pridengs, kas apibėgs, kas spurtuos, kas liks gynyboje, o kas eis į puolimą. O kur dar neplanuotos situacijos, kurios žaidimo metu neišvengiamai priremia tave prie sienos ir turi tik kelias sekundes situacijos įvertinimui ir sprendimo priėmimui. Tai ateina su patirtimi :) Tad aš manau, jog žaisdami antrą kartą atrasim dar daugiau šios įdomios pramogos spalvų ir atspalvių ir patirsim dar daugiau emocijų ir azarto. Noras yra ir labai didelis. Liko tik suplanuoti laiką. Gal norit prisijungt ir Jūs?


 Pagarbiai, Pavaryk Laser Tag komanda ir kapitonas Darius :)  - Pufff...


  Patiko įrašas? Prenumeruok PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą