2015-04-30

Buto remonto kaina

Buto remonto rezultatas

Mums vieno kambario buto (30 kv. m ) kapitalinis remontas kainavo 2700 EUR. Kainą sudarė medžiagos, kai kurių įrankių nuoma ir kuro sąnaudos. Kaip jau minėjau butą remontavau pats, savo rankomis, su artimųjų pagalba. Jei būčiau samdęs meistrus, buto remonto kaina man šokteltų mažiausiai dvigubai. Sakoma, kad norint paskaičiuoti, kiek kainuos buto remontas reikia medžiagų kainą dauginti iš dviejų, tai yra kiek kainuoja medžiagos, tiek kainuos ir meistrų darbas. Samdant firmą kainuotų dar daugiau, grubiai 30 % medžiagos, 70 % darbas. Aišku čia grubus skaičiavimas, bet plius, minus pradžiai pakankamas.

Remontuojant seną butą darbų kaina dar padidėtų, nes prisidėtų griovimo, skutimo, taisymo kaštai. Šią sumą remonto pradžioje sunku įvardinti, nes nepradėjus darbų, neaišku kur kokia "bomba" užtaisyta.

Tai gi, prieš pradedant remontą, visų pirma reikia išsirinkti vizualiai matomas apdailos medžiagas grindims, sienoms ir luboms. Paskaičiuojam kvadratinius metrus ir į prekybos centrą ar internetą. Žiūrim, renkamės, rašom ir pliusuojam skaičiukus. Tai nesudėtinga ir įdomu. Tai procesas, kai modeliuojam savo buto vizualų vaizdą. Šioje vietoje ir matysime kas mums įkandama, o kas ne ir kiek realiai reikės pinigų.

Dabar realybė tokia, kad tuo metu, kai nuspręsite daryti buto remontą, koks prekybos centras ims ir pasiūlys pavyzdžiui 50% nuolaidą kokiai vienai laminuotos grindų dangos rūšiai, kuri jums tiks ir patiks. Valio! Sveikinu, jūs jau sutaupėte. Taip, kad kainų skaičiavimas, čia ir dabar, įvairiomis interneto skaičiuoklėmis yra tik žaidimas, o tikrovę atitinkančią sąmatą sudarysite tik patys virtualiai ar gyvai pakeliavę po prekybos centrus.

Ir taip, vizualiai matomų apdailos medžiagų sumą jau turime. Toliau "nematomos" medžiagos - įvairūs glaistai, gruntai, klijai, tvirtinimo elementai ir t.t. Šias medžiagas jei gebate skaičiuojate patys, jei ne ar nelabai, į pagalbą kviečiatės specialistą arba žmogų kurį samdysite remonto darbams. Sakote jam kokią apdailą išsirinkote ir ką norite matyti savo bute, o jis pagal tai ir pagal buto stovį, taip pat įvertinęs santechniką, šildymą ir elektros instaliaciją, pasakys kokių medžiagų jums dar reikia.

Šiame etape, remontuojant seną butą (pabrėžiu - seną) nė vienas specialistas neįvardins tikslaus "nematomų" medžiagų kiekio, tik daug maž plius minus. Galite pasiruošti dvi sąmatas arba paskaičiuoti viduriuką. Skirtumas tarp sąmatų didelis nebus.

Štai tik dabar jūs turėsite arčiausiai tiesos esančius buto remontui reikalingų medžiagų kiekius ir galėsite paskaičiuoti galutinę preliminarią buto remonto kainą. Jei butą remontuosite patys jums daugiau niekas, neskaitant sugaišto laiko ir atlygio specialistui už konsultaciją, nekainuos.

Patarimas pabaigai - pirkite medžiagas dalimis

Viena iš mano apsipirkimo špargalių ir vonios kambario lubų montavimui skirti pirkiniai:

Pirkiniai

Neskubėkite pirkti visų medžiagų iškart, tik nebent jei aptikote labai gerą nuolaidą. Pirkite dalimis ir tik tiek, kiek reikia konkrečiam remonto etapui. Pavyzdžiui kambario sienų glaistymui, virtuvės grindų klijavimui plytelėmis ir panašiai. Tokiu būdu lengviau bus skirtis su pinigais, neapkrausite remontuojamo buto erdvės ir geriausia - nenupirkus šiandien, gal būt po savaitės ar dviejų, ar net po mėnesio, kai realiai tų medžiagų prireiks, koks prekybos centras jums ims ir pasiūlys labai patrauklią nuolaidą.

Geros jums ir neskausmingos buto remonto kainos, ir gaudykit nuolaidas!


  Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

1 komentaras :

  1. Mes medžiagas pirkdavom trečiadieniais Senukuose su 30% nuolaida. Apsvarstom savaitės darbus į priekį, susirašom kokių reikės medžiagų ir laukiam trečiadienio. Kai ką, pavyzdžiui sienų plyteles virtuvei pavyko (pasisekė :) rasti reikiamą kiekį likučių išpardavime su beveik 50% nuolaida. Laminatą taip pat su didele nuolaida įsigijom. Vidaus duris pigiai, tiesa durų apvadus pirkom atskirai ir jie kainavo tiek pat kiek durys su nuolaida :).
    Praktiškai visas vizualiai matomas apdailos medžiagas įsigijome su nuolaida, o štai "nematomoms" medžiagoms, kaip klijai, glaistai, rotbantas ir pan. nuolaidų praktiškai nebuvo, na nebent, kiek pamenu, latviškam rotbantui dideliuose maišuose buvo nemaža nuolaida, bet jo nepirkom, nes vokiškas daug geresnis, nenorėjom rizikuot.

    AtsakytiPanaikinti