2015-04-27

, ,

Lašiniai. Kaip šaldytuve laikau lašinius


Pavasaris

Visų pirma su gražia pavasario diena! Sakyčiau pirmą kart šiais metais, neskaitant kelių dienų berods mėnesio pradžioje, galime pasidžiaugti tikra pavasario šiluma ir nuostabiais bundančios gamtos vaizdais.

Kai lauke gražus pavasaris galvoti apie lašinius nelabai norisi. Dieną. Bet ateina vakaras ir... vėl iš šaldytuvo trauki lašinius :). Nežinau, kaip pas jus, bet pas mane lašiniai šaldytuve guli kiaurus metus ir niekaip negaliu suprasti kodėl visą dieną ramiausiai ten pragulėję, atėjus vakarui jie tampa tokiais geidžiamais. Negaliu prieš juos atsilaikyti, nors tu ką. Su juoda duona, su raugintu agurkėliu, svogūnėliu ar česnakėliu, plonai pjaustyti, su garstyčių lašeliu, slyste slysta į burną. Nors juostelę, nors gabaliuką...

O dabar papasakosiu jums kokiu būdu mano šaldytuve ilsisi lašiniai. Išbandžiau visokius variantus, bet šis pasiteisino labiausiai. Tik nusipirkęs ir parsinešęs namo lašinius iš karto susuku į kepimo popierių ir dedu į šaldytuvą. Tame pačiame popieriuje jie ir guli, kol visų nesuvalgau. Išsiimu, išlankstau, atsipjaunu porą riekelių ir vėl į tą patį popierių susuku.

Lašiniai

Patogu, o ir lašiniai ilgai išlieka purūs, nesusitraukę, neišgarinę savo drėgmės. Rūkyti lašiniai šaldytuve neskleidžia savo kvapo, o sūdyti neprisigeria kitų produktų kvapų. Beje tokiu principu galima laikyti ir kitus mėsos produktus, kaip pavyzdžiui karštai rūkytą "Panevėžio file" ir panašiai.

Tai tiek.

Ačiū už dėmesį ir skanių lašinių! P.S. lietuviški skaniausi!


  Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

1 komentaras :

  1. Na jei šaldytuve bus kaip mano 213 l talpa tada galima ir daugiau lašinių užsivežt!:)

    AtsakytiPanaikinti