2015-05-11

,

Šašlykų marinavimas. Kaip užmarinuoti skanius šašlykus.

Šašlykai

Greita, paprasta, skanu! Daug esu išbandęs šašlykų marinavimo būdų, bet šis man geriausiais. Su šiuo marinatu gaunasi patys skaniausi šašlykai! Na bent jau man. O skonis, kaip žinia, individualus reikalas, bet tikiuosi patiks ir Jums. 

Marinatui reikės:
3-4 svogūnų
sojų padažo (Vitana, 200 g.)
juodųjų pipirų
druskos
acto 1/2 stiklinės (apie 100 g.)
virinto vandens 1/2 stiklinės (apie 100 g.)

P.s. kiekiai nurodyti marinuojant 3 kg kiaulienos nugarinės.

Šašlykų marinavimas

Pradžioje per stambią tarką sutarkuojam svogūnus ir beriam ant pjaustytos mėsos. Pasiruošiam, reikės truputį paverkti :)

Svogūnai

Tada pilam sojų padažą. Supilam visą buteliuko turinį, įberiam juodųjų pipirų ir viską gerai išmaišome:

Sojų padažas

Išmaišę paragaujame ir jei skonis (aštrumas) tenkina prislegiam kokiu dangčiu ir dedame nakčiai į šaldytuvą. Jei skonio (aštrumo) trūkstą galima papildomai įberti juodųjų pipirų. Druskos šiame etape jokiais būdais nededam, jei trūks, įbersime vėliau:

Šašlykų marinavimas

Kitą dieną prieš 3-4 val. iki kepimo ištraukiame šašlykus iš šaldytuvo ir įpilame virinto vandens ir acto mišinio. Pusė stiklinės vandens ir pusė acto. Tada įberiam druskos ir viską gerai išmaišome:

Actas

Išmaišę vėl paragaujam ar netrūksta sūrumo ir aštrumo. Jei trūksta pridedam (acto, druskos, pipirų), išmaišom ir vėl prislėgę dangčiu šaunam į šaldytuvą iki kolei ateis kepimo laikas:

Šašlykų marinatas

Sveikinu, šašlykų marinavimas baigtas! Skanaus!

Kiaulienos sprandinės šašlykas


Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

1 komentaras :

  1. Tikriausiai kiekvienas lietuvis turi savo šašlykų receptą. Ačiū ir už Jūsų! Aš šašlyką marinuoju tik su svogūnais ir prieskoniais (taip išmokau iš savo gyvenimo draugo senelio, kuris, beje, svogūnus mala su mėsmale), nes svarbiausia yra geros mėsos pasirinkimas, rekomenduoju labai neblogą tekstą, kur viskas labai teisingai surašyta apie šašlykus:
    http://www.alacarte.lt/saslykai/

    AtsakytiPanaikinti