2015-09-06

,

Šluota

Vyras su šluota

Vakar į svečius buvo atvykusi mano dukra. Dukrytė. Eglutė (mažybine forma skamba daug gražiau :). Myliu, džiaugiuosi ir didžiuojuosi turėdamas tokią dukrą. Radęs progą parašysiu apie ją plačiau. Ilgai ir turiningai kalbėjom su ja apie gyvenimą, laimę, dėkingumą ir apie kitus pozityvius dalykus. Pabaigoje pokalbis nukrypo į šį mano tinklaraštį. Jau tiksi devinti metai, kai jį rašau.

Tėti, kiek lankytojų per dieną turi? - paklaus Eglutė.
Dabar apie 350-450 unikalių, o kai rašiau aktyviai - po 10-15 įrašų per mėnesį, sulaukdavau ir apie 800 per dieną, - atsakiau.
Tai ko tu taip retai rašai! Turėdamas tiek skaitytojų turėtum rašyti ir rašyti!  - šūktelėjo dukra ir pridūrė: - Vertink tai ką turi ir puoselėk!

Ir iš tiesų, kodėl aš mažai rašau? Man juk patinka rašyti. Patinka lieti mintis, patinka rinkti žodžius, patinka modeliuoti sakinius. Patinka, kai nuo sukurto turinio kartais net pačiam per nugarą šiurpuliukai bėga.

Dėkoju dukrytei už pastabas, kurios privertė naujai pažiūrėti į šį mano pomėgį. Prieš tai galvojau, kad nėra reikalo rašyti apie bet ką.  Buvau įsitikinęs, kad geriau mažiau, bet kokybiškiau. Dabar supratau, kad temų nereikia ieškoti ir laukti kol subręs -  jų yra kiekviename žingsnyje, kiekvienoje gyvenimo akimirkoje!  Esu girdėjęs, kad vien minčių per dieną į galvą šauną apie keliasdešimt tūkstančių. O, Dieve, tai nejau nėra apie ką kalbėti ir kuo dalintis!

Štai, kad ir šiandien. Pirkau naują šluotą:

Šluota

Vyras su šluota - jau tema, bet dabar apie pačią šluotą. Pasirodo patikimas šluotos kotas  - kaip ir vyrų tas...  :) - dar ne viskas. Svarbiausia yra švelnioji jos dalis - šeriai. Parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairaus plauko ir spalvų šluotų, bet tik šiandien (pirkdamas naują) išsiaiškinau, kuri šluota šluoja geriausiai. Ir tikrai ne spalva lemia kokybę, o geriausiai grindis šluoja šluota turinti natūralius ir minkštus šerius. Ji, aišku ir kainuoja brangiau, bet tik keliais eurais daugiau už sintetinius šerius turinčias margaspalves šluotas.

Jei vis dėlto pirksite pigesnę šluotą, tada jau rinkitės tą, kurios šeriai tankesni, o šerių galiukai būtinai pašiaušti. Štai pavyzdys:

Sintetinė šluota
Čia mano senoji šluota, kurią pakeičiau į naują su natūraliais šeriais.
Parsinešęs į namus naują šluotą iš karto ją supažindinau su savo senąja šluota:

Šluotos

Pažintis buvo draugiška. Senoji šluota draugiškai užleido savo vietą poilsio kampe. Prieš statant į kampą aišku dar pabandžiau, kaip naujoji šluota šluoja. Patikrinau ar ji verta užimti senosios šluotos vietą. Na, nenoriu įžeisti savo senelės, bet nauja šluoja kur kas geriau. Paprastai sakant, ką trauki su ja, tą ir sutrauki, o senoji paskui save palikdavo ir trupinukus ir dulkeles, kurias reikėdavo ir sužiūrėti, ir pastebėti, ir antrą ar net trečią kart pakartotinai patraukti.

Štai tokia ta istorija apie šluotą, o ją baigęs galiu pradėti kitą, limpančią prie šluotos temą - apie šlavimą :). Tad ir vėl vyras su šluota tik šį kartą ne pozuojantis :), o kas dieną šluojantis grindis.

Nenoriu girtis, tik noriu pasidžiaugti ir pasidalinti puikiu jausmu, kurį patiriu kas rytą, prieš pusryčius, šluodamas savo kambario, koridoriaus ir virtuvės grindis. Man šlavimas savotiška meditacija, apsivalymas, susikaupimas. Kas rytą, kiekvieną dieną, reguliariai. Tai tapo įpročiu, kurį atlieku jau gerus 3 metus. Smagu pradėti dieną ir pasitikti vakarą švariuose namuose. Švara išorėje - švara viduje. Turiu pripažinti, kad save išsišluoti yra daug sudėtingiau, nei išorę, bet tai daryti yra lengviau, kai išorėje tvyro tvarka, o tave supa pozityvi energija.

Tad dabar supratote, kodėl man šluotos tema yra tokia svarbi :)  Lai būna ji svarbi ir Jums. Linkiu, kad švara spindėtų ne tik jūsų namų grindys, bet ir Jūsų vidus - didžiausias Jūsų turtas. Saugokite ir valykite jį. Gerų šluotų pardavime dar yra ir bus, reikia tik noro, tik noro gyventi švaroje, su švara ir švariai, tiek išorėje, tiek ir viduje...

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

5 komentarai :

 1. Sveiki. Pagaliau sulaukeme naujo iraso. Visa bloga esu perskaites skersai isilgai, ir toliau linkiu rasyti ir rasyti ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nerijau, ačiū, smagu :), pačio blogas įdomus - įdomus pateikimas.

   Panaikinti
 2. Aš vis (dar) laikausi nuomonės, kad turinys turi būti išdirbtas, nugludintas, prie teksto turi būti ilgai pasėdėta, o tam reikia rasti laiko ir noro (kartais turi vieną, tačiau neturi kito). Mano nuomonė nebūtinai yra teisinga, ne kartą įsitikinau, kad į viską reikia žiūrėti paprasčiau, tačiau, matyt, taip ne visiems pavyksta. Visas įdomumas ir yra tame, kad esame skirtingi.
  Ačiū už naują įrašą, jus skaityti yra visada nuostabiai paprasta ir malonu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Miela, margų paraščių Rūta, :) ačiū už gražius žodžius ir nuomonę.

   Panaikinti
 3. Anonimiškasgruodžio 18, 2015

  Nusipirk siurblį

  AtsakytiPanaikinti