Sodybos renovacija

2010 metais pradėjau sodybos renovaciją. Visus atliktus darbus publikuosiu šiame puslapyje. Čia matysite kaip žingsnis po žingsnio keičiasi štai šita senutė sodyba:Ekovata yra geriausia seno medinio namo apšiltinimo priemonė. Asmeniškai dalyvavau šiltinimo procese ir savo akimis mačiau kaip ekovata idealiai pildė visas sienų ertmes ir tarpus. Abejoju ar su kokia kita apšiltinimo medžiaga būčiau pasiekęs tokį puikų rezultatą.

12 - Lentos. Lentų nužievinimas. Įrankis lentų nužievinimui
Pradžioje galvojom medieną nužievinsim su kirviais - bac, bac ir nėra. Bet sausa žievė buvo tiek stipriai sukibusi su mediena, kad net ir aštrūs kirvio ašmenys negelbėjo. Perspektyva apie pusvalandį kaip geniams kapoti vieną lentą neviliojo, dėl to buvome priversti ieškoti naujų būdų, tiksliau mano brolis puolė ieškoti, nes jis statybos reikaluose asas.

11 - Lentos ir tašai su apgaulės kvapeliu arba kaip lentpjūvė nesiskaito su klientais
Šis įrašas ne apie lentas, o apie jų pirkimą. Tai istorija apie vienos lentpjūvės ir jos savininko nesąžiningumą irnegarbingumą, tai istorija apie tai, kaip viena lentpjūvė net ir krizės laikais nesiskaito su savo klientais.10 - Pastogės valymas
Patikėkite, senos pastogės valymas kol kas buvo pats nemaloniausias remonto darbas. Eina ta pastogė velniop ..., bet svarbiausia mes ją padarėme :)))9 - Mūsų (remontininkų:) buitis
Glaudžiamės priestate. Jame ir valgome, ir miegame, ir ilsimės. Senukas sovietų gamybos šaldytuvas "Dnepr 2" (Днепр 2) daugelį metų tarnavęs čia gyvenusiai mūsų močiutei, kuo puikiausiai tarnauja ir mums.


8 - Sodybos remontas tęsiasi - rąstų impregnavimas, gonkų griovimas ir škvalas
Baigę valyti drėgmės bei kinivarpų pažeistus rąstus nusprendėme juos impregnuoti antiseptiku. Senukuose nusipirkome purkštuvą ir dviejų pavadinimų skysčio - kodėl dviejų pavadinimų? - todėl, kad Trakų miesto "senukuose" dažnai nerasi reikiamo kiekio vienos rūšies medžiagų :)

7 - Lubų skutimas
Lubos. Mūsų sodybos lubų lentos ir balkiai buvo dažyti keliais sluoksniais baltų dažų. Reikėjo juos nuimti. Ką darėme? Ėmėm kampinį šlifuoklį ir šlifavimo popierių.


6 - Pažeisti rąstai. Pažeistos medienos valymas
Antrą kartą tokio darbo manęs net su bizūnų niekas nepriverstų dirbti. Labiausiai trukdė be paliovos kylančios ir į akis, ausis, nosį, burną ir visur kitur lendančios medžio dulkės. Nors darbavomės su respiratoriais vis tiek kas pusvalandį turėdavom traukti darbą ir bėgti į kiemą gaudyt gryno oro.

5 - Senas rąstinis namas specialisto akimi
Rekonstruojamoje sodyboje apsilankė rąstinių namų statybos specialistas Valdas Stundžia. Apžiūrėjęs pastato išorę bei vidų jau dvidešimt metų rąstinius namus statančios bendrovės direktorius pateikė nemažai vertingų patarimų įvairių problematiškų vietų klausimais.

4 - Sena sodyba: kada rekonstruoti, o kada griauti?
"Rekonstruoti ar nugriovus statyti naują?" - štai toks klausimas prieš pradedant sodybos renovacija buvo kilęs man. Atsakyti į klausimą į pagalbą pasikviečiau rąstinių namų statybos specialistą, jau dvidešimt metų rąstinius namus statančios bendrovės direktorių, Medinių namų gamintojų asociacijos įkūrėją ir narį Valdą Stundžią.

3 - Vidinės sienos. Rąstus dengiančios apdailos lupimas ir sienojų stovis
Visos vidaus patalpų sienos, kai kuriose patalpose ir lubos, buvo iškaltos kartono plokštėmis. Norėdami įvertinti sienojų stovį turėjome nulupti visą kartoną. Nežinodami koks pagrindinės konstrukcijos stovis, negalėjome nieko planuoti į priekį.

2 - Pečius
Sodybos atnaujinimą pradėjome nuo pečiaus - vienintelio didžiojo kambario šilumos tiekėjo (kitas 2 patalpas šildo krosnis su kuria kol kas problemų nėra, todėl nieko su ja nedarysime, tik "kosmetiškai" patvarkysime):

1 - Sodybos renovacija (pradžia)
Šiais metais, kaip ir planavau, pradedu sodybos renovaciją. Visus pagrindinius darbus bandysiu filmuoti ir aprašyti, bet nepažadu, kad tai darysiu reguliariai (bet stengsiuosi), nes brendu į "tamsų mišką" kuriame dar nė karto nebuvau :). Šiek tiek slegia nežinomybė, bet didelis noras turėti išpuoselėtą ir jaukią sodybą gena į priekį.